Column: Verliezen van Canada bepaald geen schande
In een ondanks de peperdure kaartjes stijf uitverkocht Franklin Essed-stadion verloor Natio vrijdagavond met 1-0 van Canada. Daar viel weinig op af te dingen. Het was dat doelman Etienne Vaessen in bloedvorm stak en de verdedigers met hun hoofd, schouder, knie of teen nogal wat kansrijke Canadese schoten onschadelijk wisten te maken, anders was de nederlaag een stuk hoger uitgevallen.
Verliezen van Canada, de nummer 35 van de wereld en tweede op de Concacaf-ranglijst, is bepaald geen schande. De selectie van de vrijdagavond driftig gebarende en geregeld protesterende coach Jesse Marsch, is al jaren bij elkaar. Deelname aan de WK-eindronde in 2022, onder meer na de 4-0 overwinning tegen Suriname in de voorronde, werd in Canada beschouwd als een mooie voorbereiding op het toernooi in 2026 waar het als gastland aantreedt. Dan moeten Alphonso Davies - die de interlands tegen Suriname wegens oververmoeidheid aan zich voorbij laat gaan -, Jonathan David en hun teamgenoten pas echt hun piekmoment beleven.
Niet dat er zoveel misging aan de Surinaamse kant; over het algemeen waren de Canadezen superieur. Fitter bovendien omdat ze stuk voor stuk wekelijks in de basis staan bij hun club. Dat is bij de Surinaamse internationals lang niet altijd het geval. Ook om die reden wonnen de Canadezen bijna alle duels, zetten ze voortdurend de verdediging van natio onder druk en gunden ze de meer offensieve middenvelders Justin Lonwijk en Djevencio van der Kust nog geen halve seconde om de bal te controleren. En als een van hen al de kans kreeg om Sheraldo Becker of de keihard werkende Gleofilo Vlijter in stelling te brengen, dan was de steekpass niet nauwkeurig.
Het meeste balbezit was dan ook voor Vaessen die met lange trappen zijn spitsen probeerde te bereiken. Meestal tevergeefs. In 90 minuten schoot Suriname precies nul keer op doel. Wel kopte Vlijter in de tweede helft op de lat en knalde hij een keer in het zijnet. Daarnaast zag Becker zijn schot vanuit redelijk kansrijke positie mislukken. De Canadezen stelden daar elf doelgerichte schoten tegenover. Tien keer volgde een redding van Vaessen. Maar de elfde ging erin, al was het pas tien minuten vóór tijd. Na een fraaie assist van David tikte invaller Junior Hoilett van dichtbij de bal via de onderkant van de lat in het Surinaamse doel. Één schot viel in de buitencategorie van de wonderbaarlijke caramboles. Dat was toen de Canadees-Nigeriaanse aanvaller Tanitoluwa Oluwaseyi de bal via beide palen in de handen van Vaessen mikte. Secondelang rolde een golf van verbazing en opluchting over de tribunes.
Of ik nog tips heb voor de return van aanstaande dinsdag? Toevallig wel. Door met Immanuel Pherai en Virgil Misidjan te starten komt er meer durf in het Surinaamse spel. Canada zal ook in Toronto willen domineren en snel een doelpunt willen maken. Dat levert gegarandeerd ruimte op voor de Natio-spitsen. Als de bal dan wel een keer achter de Canadese verdediging komt, zoals vrijdagavond in de tweede minuut gebeurde toen de eindpass van Becker jammer genoeg precisie miste, dan… Nou ja, wie weet trekken we dan de stand gelijk en raken de Canadezen uit hun doen. De wonderen zijn de wereld nog niet uit.
Nog eentje dan: Renske Adipi speeltijd geven. Jazeker, ‘wi egi Kanté’ heeft geen wedstrijdritme omdat de competitie in de hoogste klasse al wekenlang tot nader order stilligt. Dat is een valide argument om een speler op de bank te houden. Ma wakti no: Kanté staat altijd aan. Competitie of niet, zodra de man uit bed komt, draaft hij achter een bal aan. In juni volgend jaar, tijdens de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Puerto Rico en El Salvador, gaan we ongetwijfeld nog veel plezier aan hem beleven. En aan de rest van deze selectie. Dan komt het er echt op aan.
Diederik Samwel
Vandaag
-
16:52
RK-bisdom vraagt btw-vrijstelling voor restauratie historisch Paramaribo
-
14:54
Rusland belooft verdere olievoorzieningen aan Cuba na eerste levering
-
12:56
Overheid en traditionele leiders in gesprek over bosbeheer en klimaatgelden
-
12:00
Man aangehouden voor poging tot verkrachting en diefstal in Moengo
-
10:58
Vakbond EBS vraagt ingrijpen president in conflict met directie
-
09:00
Verdachte gewond bij aanhouding door RBTM; twee arrestaties in levensberovingszaak
-
07:12
GranMorgu-project bereikt nieuwe fase met aankomst eerste offshore apparatuur
-
05:14
Afwisseling van zon, bewolking en buien verwacht
-
03:26
Peru: Fujimori leidt eerste ronde presidentsverkiezingen terwijl hertelling voortduurt
-
02:08
Traditionele leiders Marowijne- en Lawagebied vragen betrokkenheid bij grensakkoord
-
01:00
Bondsvoorzitter BBS Biswan ontslagen na manipulatie examencijfers rekruten
-
00:44
Voortvluchtige verdachte aangehouden in zaak begraven lichaam
-
00:00
Bodemprocedure 8 decembermoorden gestart; vijf families dienen geen vordering in
Gisteren
- EZOTI en districtscommissarissen bundelen krachten voor strengere marktcontroles
- Lichaam Braziliaanse man aangetroffen bij Toekaja Bergie
- Deadline nadert: publieke functionarissen riskeren straf bij niet indienen VIV
- Hormuz-blokkade: risico’s en kansen voor Iran
- Automobilist zonder rijbewijs krijgt voorwaardelijke straf na dodelijke aanrijding
- IEA: Wereldwijde olievraag daalt scherp door oorlog met Iran
- Drie buitenlanders aangehouden na landing op Zorg en Hoop
- Legitieme portie: wie moet opletten en wat moet u doen?
- Een ambassadeur met oog voor het kleine: Walter Oostelbos en zijn stille ode aan Suriname
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS in actie ondanks eerder overleg met vicepresident
- Wisselvallig weer met kans op buien en lokaal onweer
- Magyar’s overwinning markeert mogelijk einde van EU-Hongarije spanningen
- Column: De laatste ontmoeting die misschien niet komt; kille visumprocedure
- Hoger beroep tegen ex-accountmanager DSB: miljoenenclaim en getuigenverklaringen
Eergisteren
- AdeKUS richt blik op kloof tussen beleid en uitvoering tijdens Bestuurskundeweek
- Republic Bank introduceert online rekening openen via RepublicOnboard
- SVB onderzoekt nationaliteitskwestie spelers en kiest voor lokale selectie tegen Belize
- Nalatenschap van Claudetta Toney: klein van gestalte, groot in daden
- OWOS schort beraad op na constructief overleg met EBS-directie
- Olieprijs stijgt bijna 8% boven $102 voorafgaand aan Amerikaanse blokkade van Iran
- Lijk aangetroffen langs Martin Luther Kingweg; mogelijk slachtoffer steekpartij
- OWOS legt werk neer bij EBS: Directie weigert structureel overleg
- Systeemonderhoud Finabank uitgelopen; diensten pas dinsdag volledig hersteld
- Peneux: Overheidsapparaat ontregeld door politiek ingrijpen en scheve beloningen
- Wisselvallig weer met kans op verspreide buien
- Lessen uit de oorlog tussen de VS en Iran
- Column: Leren van de vredesboodschap van Avurudu
- Belastingvrije kinderbijslag omhoog, uitkering blijft onveranderd