Gajadien: Instabiele koers zal succes programma IMF teniet doen
Het succes van het programma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) kan teniet worden gedaan als de wisselkoers niet kan worden gestabiliseerd. Dit zegt Asis Gajadien, fractieleider van de VHP, tijdens een interview met Starnieuws. Er was maandag een bijeenkomst met de IMF-delegatie over de 8e review, waar de koersontwikkeling een heet hangijzer was. Gajadien vindt dat er een bufferfonds moet zijn waardoor de Centrale Bank van Suriname (CBvS) de koers stabiel kan houden.
De wisselkoers voor de US-dollar is van SRD 28 gesprongen naar bijkans SRD 36. Dit heeft ernstige gevolgen voor de prijsontwikkeling. De koers wordt opgestuwd als bijvoorbeeld de oliemaatschappijen valuta moeten kopen. Indien er een bufferfonds was, kon daaruit deviezen verkocht worden voor noodzakelijke importen, waaronder brandstof, eerste levensbehoeften en medicamenten.
Naast de technische IMF-missie onder leiding van Anastacia Guscina was bij de bespreking ook aanwezig Surinames Executive Director bij het IMF, André Roncaglia, die Brazilië als standplaats heeft. Gajadien stelt dat als een politieagent rennen achter exporteurs die 35% retentieregeling moeten inwisselen voor SRDs niet gaat maken dat de koers stabiel blijft zonder interventiemaatregelen van de CBvS.
De IMF delegatie heeft aangegeven de kanttekeningen en voorstellen te zullen meenemen in de verdere besluiten die zullen worden genomen. Gajadien benadrukt dat er geen sprake kan zijn van succes als de koers blijft stijgen. Er moet dringend iets gedaan worden om de koers te beheersen. De CBvS moet ook in staat zijn valuta te kopen en te verkopen.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president
Eergisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid