DA'91 presenteert visie in Europa; wil dubbele nationaliteit
De partij delegatie bestaande uit Angelic del Castilho (voorzitter), Patric Timpico (ondervoorzitter) en Romeo Stienstra (vice-coördinator van het Wetenschappelijk Bureau), heeft sinds 26 oktober ontmoetingen gehad met Surinaamse diaspora en andere belangstellenden in Amsterdam en Den Haag. Vrijdag vond ook een publieke ontmoeting plaats te Rotterdam.
Tijdens deze bijeenkomsten presenteert DA’91 haar uitgangspunten en voor de diaspora belangrijkste beleidsmaatregelen waar de partij voorstander van is onder andere het mogelijk maken van de dubbele nationaliteit voor dragers van een Nederlands paspoort evenals het stemrecht voor Surinamers die in het buitenland verblijven. De partij gaat ook in gesprek met de diaspora om samen na te gaan wat nodig is om een voor beide partijen zo voordelig mogelijk model te ontwikkelen. Dat moet Suriname in staat stellen maximaal profijt te trekken van de kennis en kunde buiten de grenzen terwijl zij die zich daarvoor lenen daar ook zonder onnodige uitdagingen inhoud aan kunnen geven en er ook zelf beter van worden.
De diaspora maakt zich ontzettend zorgen over het educatiebeleid in Suriname evenals de gezondheidszorg, zegt DA'91 in een persbericht. De toenemende armoede in Suriname is niet zonder gevolgen voor de families in diaspora. Zij boeten in aan financiële slagkracht vaak vanwege het op zich nemen van delen van de kosten van levensonderhoud van familie in Suriname. Het is daarom in het belang van zowel de gemeenschap in Suriname als die in Nederland, dat er eindelijk een doorbraak komt in de jarenlange vernietigende politieke traditie van corruptie, slecht bestuur en ‘friends & family’ beleid. Het beleid dat DA’91 voor staat waarbij centraal staat dat corruptie bestrijding begint voor de verkiezingen, is voor velen het enig alternatief dat het vereiste succes in zich herbergt.
Aanwezig tijdens deze meetings zijn ook vertegenwoordigers van de politieke organisaties Amazone Partij Suriname en FS22. Deze twee partijen zijn voornemens om op de lijst van DA'91 mee te doen aan de algemene, vrije en geheime verkiezingen van mei 2025. De partijen vormen samen met DA’91 een alternatief voor de kiezer. Elkeen die zich vereenzelvigt met de standaarden en principes van DA’91 en samen met DA’91 de strijd aanbindt tegen corruptie en voor goed bestuur kan onderdeel vormen van dit Alternatief.
Hoewel de partij in eerste instantie alleen een bezoek aan Nederland in de planning had, zal op het speciaal verzoek van Surinaamse diaspora in België ook een publieke ontmoeting plaatsvinden in Antwerpen. De delegatie keert midden november terug.
Vandaag
-
21:06
Woning met inboedel afgebrand in Brokopondo
-
20:27
Assemblee mist quorum, ABOP-fractie tekent uit onvrede presentielijst niet
-
19:05
Dronken man aangehouden na mishandeling van vrouw
-
18:23
President: Echtgenoot geen deel van delegatie Colombia (update)
-
16:39
Hoe beleggers goud kopen en wat de markt drijft
-
14:34
Melkcentrale kijkt vooruit: kwaliteit, vertrouwen en nieuwe producten
-
12:36
VS overweegt militaire acties tegen Iran, maar geeft voorkeur aan dialoog
-
10:38
Suriname onderzoekt goedkopere medicijnen via gezamenlijke inkoop met Colombia
-
08:40
Wat we weten over de dodelijke anti-regimeprotesten in Iran...
-
06:38
Warmte, bewolking en regen verwacht
-
04:44
Dossier houtexport 8: Directeur LVV Ramkisoensing ontheven; RvM keurt besluit goed
-
02:51
Suriname versterkt toerisme- en diasporabeleid via overleg in Den Haag
-
00:59
Dossier houtexport 7: Column: De misdaad die een vonnis heet
-
00:00
Simons: Colombia-ziekenhuis moet helpen zorgsysteem versneld op te bouwen
Gisteren
- Trefossa-avond belicht documentair erfgoed als fundament Surinaamse identiteit
- Landcruiser brandt volledig uit bij woning aan Hendrikstraat
- Overvaller met schotwond aangehouden na mislukte beroving juwelierszaak
- Reumatoloog Dosoe. Reuma is chronisch, maar hoe we ermee leven, kunnen we wél veranderen
- Olieprijzen stabiel ondanks spanningen in Iran en Venezuela
- Aantal verkeersdoden in 2025 fors gedaald, jonge weggebruikers grootste risicogroep
- Dossier houtexport 6: OM en LVV oneens over aangifte houtzaak: alleen tegen Jeva geregistreerd
- China waarschuwt VS: Gebruik geen andere landen als voorwendsel voor Groenlandbeleid
- De Surinaamse Effectenbeurs: terugblik op 2025
- Dossier houtexport 5 - Advocaat Staat: rechter veroordeelt Suriname tot het plegen misdrijf
- Wisselvallig weerbeeld houdt aan
- Trump waarschuwt voor oliecrisis; suggereert deal Cuba - VS
- Column: De wereld draait om handel, maar de mens blijft gevangen in conflict
- Dossier houtexport 4: Aangifte in houtzaak niet aangenomen na overleg met OM
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 906
- Bestuurder aangehouden met drugs na vlucht bij politiecontrole
- Panka benadrukt gezamenlijke aanpak voor duurzame groei toerisme
- Gewapende overval bij supermarkt in Jarikaba: vrouw gekneveld en beroofd
- Guyana wijst bemiddeling VS over grensgeschil met Venezuela resoluut af
- Brand verwoest magazijn kinderhuis Nos Kasita, schade enorm
- Iran dreigt terug te slaan als de VS aanvalt
- Na quickscan: tijd voor vertrouwen, stabiliteit en respect voor de leraar
- ExxonMobil noemt Venezuela 'niet investeerbaar'
- Bouva: Diplomatie moet tastbare resultaten opleveren voor Suriname
- Zon, bewolking en regen
- Het Venezolaanse leger heeft de sleutel tot de toekomst van het land in handen
- Universiteitsinstituut Kinderrechten lanceert folder bescherming van kinderen
- Dossier houtexport 3: Waarom het vonnis in houtdossier ernstige vragen oproept...