Amerika kiest voor Donald Trump; wint ook in Senaat
Donald Trump wordt voor de tweede keer president van de Verenigde Staten van Amerika. Hij heeft een enorme come back gemaakt, nadat hij vier jaar geleden de strijd tegen Joe Biden verloor. Hoewel nog niet alle stemmen geteld zijn, heeft Trump al de vereiste 270 kiesmannen binnen. Trump heeft gewonnen in North Carolina, Georgia en Pennsylvania drie van de zeven swing states Fox News had als eerste aangegeven dat Trump is gekozen, nadat het duidelijk was dat hij afstevende op de overwinning. CNN heeft om 7.32 uur Surinaamse tijd Trump als winnaar van de verkiezingsrace uitgeroepen. Daarvoor al regende het felicitaties van leiders over de hele wereld op onder andere X.

Trump-gezinde Fox News verklaart als eerste dat Donald Trump gekozen is tot de 47e president.
Vanaf de telling van de stemmen is begonnen, stond Trump voor. In verschillende staten waar verwacht werd dat de Republikeinen zouden winnen, is de projectie tot nu toe ook uitgekomen. De race wordt bepaald door de zogenaamde swing states waar niet van te voren de uitslag kon worden voorspeld. Trump stond in alle swing states voor. Hij heeft overtuigend gewonnen.

Donald Trump spreekt de menigte toe in zijn thuisstaat Florida. (Beeld: CNN)
Uit de uitslag blijkt dat Trump toch veel stemmen heeft gekregen van gekleurd Amerika en de Latino's. Trump heeft tegenover zijn enthousiaste aanhang in Palm Beach, Florida, de overwinning geclaimd, nog voordat het resultaat vastgesteld was. Hij riep op tot eenheid en het gezond maken van Amerika. De campagneleiding van Kamala Harris heeft bij Howard University in Washington D.C. meegedeeld dat later op de dag de vicepresident de natie zal toespreken.

De Republikeinen hebben ook de meerderheid in de Senaat veroverd. De Democraten hadden de meerderheid in de Senaat. Met deze overwinning is Trump nog machtiger geworden. De strijd in het Huis van Afgevaardigden is nog gaande.
Vandaag
Gisteren
- GHFS viert 20-jarig bestaan met duurzame workshops
- Man dood aangetroffen in woning Boxel: politie onderzoekt misdrijf
- ECD haalt kipproducten zonder etiket uit de schappen supermarkt
- Make Suriname Shine: diplomatieke opleiding van start
- Traditioneel miniatuurhuis wordt ontmoetingsplek bij SAO
- President roept op tot nationale verbondenheid bij Diváliviering in Saramacca
- VHP Nederland doet voorstellen voor modernisering partijstructuur
- Stiefvader aangehouden voor zware mishandeling van 11-jarig kind
- President benadrukt publieke taak STVS bij viering 60-jarig jubileum
- De weg naar voedselzekerheid in Suriname
- DSB waarschuwt voor toename digitale fraude
- Zonnig en overwegend droog weer
- SBB stuit op bijkans 2.160 illegale bruinhartpalen bij EBS
- Suriname-Guyana handelsrelaties gaan nieuwe fase in
- President: Geen militaire acties in de regio; wel strijd tegen drugs
Eergisteren
- Quickscans onthullen grote misstanden: diepgaander onderzoek en externe audits nodig
- Suriname en Guyana willen krachten bundelen voor groei
- VWA en IDB bespreken voortgang arbeidsmarktproject
- Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
- Hof beslist: Vervolging Hoefdraad rechtmatig
- VES: Gezondheidszorg centraal in jaarrede; samenhang en uitvoeringskracht blijven onbenoemd
- Simons: Punt achter Decemberzaak; geen gratieverzoek, geen discussie
- Gratieaanvraag en de timing ervan
- NPS: Gratieverlening decemberveroordeelden niet aan de orde
- Offshore-capaciteit versterkt in aanloop naar GranMorgu-project
- Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
- President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
- Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
- Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten