HVB-jongeren uiten misnoegen over priorteiten regering
Donovan Wijks, Fryastie Soeparie, Nicolai Sapoen, Consuella Kloppenburg
en Berryl Lotion, jongerenvertegenwoordigers van Paramaribo, Commewijne, Wanica en Marowijne hebben zaterdag enkele brandende issues besproken tijdens een jongerenforum van HVB. Het wantrouwen in de politiek, loze beloften, de chaotische situatie
binnen het onderwijs, de slechte gezondheidszorg en werkgelegenheid
waren enkele punten die kritisch werden besproken door de jeugdigen.
Vooral de zorgwekkende situatie in de gezondheidszorg waar onlangs
enkele pasgeborenen het leven lieten ontlokte diepe teleurstelling en
verbijstering bij hen.
Dat baby’s vandaag moeten sterven vanwege de verkeerde prioriteiten van de regering is ronduit misdadig, stellen de jongerenleiders. In plaats dat de minister eerst de gezondheidswerkers beter financieel beter waardeert gaat men sleutelen aan de tarieven voor bevoegdheidsverklaringen door die te verhogen van SRD 250 naar US$ 1.000. Dit zullen degenen die willen vertrekken kennelijk niet pikken en zich juist gedreven voelen te bewijzen dat zij toch aan het geld zullen komen waardoor zij het land kunnen verlaten. En dit kan maken dat andere verpleegkundigen ook aangemoedigd zullen worden hun heil ergens in het buitenland te gaan zoeken. Wil de minister de zorg op deze manier veiligstellen?
De minister somt een scala aan zaken op die hij heeft weten te realiseren voor de zorgsector, zonder te beseffen dat die onvoldoende zijn. De praktijk wijst namelijk uit dat desondanks vele zorgverleners het land toch verlaten. Zodra een werknemer niet gewaardeerd wordt en ook niet een goed besteedbaar inkomen kan toucheren, zal die altijd uitkijken naar betere opties
“Want president, niet omdat u zegt dat u werkt voor de volgende generatie wil dat zeggen dat de huidige moet verpieteren. We begrijpen dat de regering worstelt met de financiële middelen die voor vele zaken niet toereikend zijn, maar niemand zal begrip kunnen opbrengen als door verwaarlozing van de gezondheidszorg mensen sterven, vooral jonge zielen. Ook lage lonen zouden zorg kunnen dragen dat de spirit om je werk naar behoren te doen, wegebt wat nadelig is voor de zorg. Dan praten we nog niet eens over onderhoud en aanschaf van medisch apparatuur, medicamenten en de overige medische hulpmiddelen".
De HVB jongeren vragen zich af indien de reguliere middelen niet toereikend zijn, waarom de regering het nijpende financieel tekort in de gezondheidssector niet met het IMF bespreekt, zodanig dat een groot deel van de gelden bestemd voor het Sociaal Programma deze sector ten goede komt.
Vandaag
-
15:07
Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
-
13:11
De eerste vrouwelijke president van Suriname
-
11:13
Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
-
09:15
Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
-
08:50
Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
-
06:52
Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
-
04:54
Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
-
02:56
Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
-
00:58
169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
-
00:01
Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken