Nurmohamed eist via rechter rectificatie van Starnieuws
Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) en de Staat Suriname hebben Starnieuws en hoofdredacteur/columnist Nita Ramcharan voor de rechter gedaagd. De minister vindt dat onjuiste, belastende en beledigende uitspraken zijn gedaan in de column Riad verantwoordelijk uitlekken vertrouwelijke informatie. Hij vindt dat hij ten onrechte wordt verweten c.q. verantwoordelijk wordt gesteld voor het uitlekken van vertrouwelijke informatie over de aanbesteding van het overheidsproject 'Rehabilitatie van de Van 't Hogerhuysstraat en Slangenhoutstraat'. Dit project wordt gefinancierd door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Nurmohamed voert in zijn verzoekschrift aan dat er ongenuanceerde uitspraken zijn gedaan. Het zou gaan om lasterlijke en ongefundeerde stellingen die in het openbaar zijn gedaan en die niet alleen bezwarend en onrespectvol zijn maar die ook zijn goede naam en eer aantasten. Er vindt volgens hem ook opzettelijke reputatie en materiële schade plaats wat onacceptabel is.
De publicaties in Starnieuws zouden de minister nationaal en internationaal in een kwaad daglicht hebben geplaatst, te meer het gaat om een financiering door de IDB. Zijn integriteit zou hierdoor te grabbel zijn gegooid en het is volgens Nurmohamed niet uitgesloten dat de hele financiering van het thans in uitvoering zijnde overheidsproject over vervanging van de brug over het Saramaccakanaal wordt stopgezet.
De minister valt er ook over dat Starnieuws is gesommeerd om het gewraakte bericht binnen drie dagen te rectificeren, maar dat hieraan geen gevolg is gegeven. Integendeel is gesteld dat Starnieuws niet van plan is om zelfs een letter terug te nemen van wat er is gepubliceerd. Het gedrag van de gedaagden is voor de bewindsman onacceptabel en op geen enkele manier goed te spreken.
Nurmohamed voert aan dat hij een voorbeeldig persoon is in de samenleving. Door handelen van Starnieuws en Ramcharan is er een ernstige inbreuk gepleegd op zijn reputatie. Zijn imago als minister is te grabbel gegooid. Hij benadrukt dat het recht op vrije meningsuiting zijn beperking heeft als de verspreiding daarvan een schending van eer en goede naam oplevert. De bewindsman eist publieke verontschuldiging in lokale bladen, Starnieuws en overige nieuwssites.
Gerectificeerd moet worden dat de stelling in het bericht dat Riad verantwoordelijk is voor het uitlekken van vertrouwelijke informatie onjuist, onterecht is en dat deze de goede naam en eer van hem aantasten, alsook zijn privacy. Er is een dwangsom van SRD 300.000 per dag geëist als het medium en Ramcharan in gebreke blijven. Het kortgeding staat gepland voor 22 augustus.
Gisteren
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
- FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
- PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
- Verwerking stembiljetten officieel gestart
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
- Afwisselend bewolking en regen
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
- Column: Geen zuivere koffie
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Eergisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan