Isaacs: Interpol wil hechter samenwerken met Zuid-Amerika
De vergadering met de politiebazen uit Zuid-Amerika is voor de derde keer gehouden; 2018 in Argentinië. 2019 in Brazilië. Door de Covid pandemie is de derde meeting pas dit jaar in juli gehouden. "Het is een krachtig platform," merkt Isaacs op. "De behoefte van de police chiefs om elkaar te spreken over de problemen en uitdagingen in de eigen landen, was enorm. Natuurlijk was het ook een signaal naar de georganiseerde misdaad: Crime does not pay!"
Dat Interpol, zo ook de samenwerking tussen de Interpol kantoren in de diverse lidlanden effectief is, staat als een paal boven water, benadrukt Isaacs. Daar getuigen de vele drugsvangsten, het in de kraag vatten van internationaal gezochte personen en het ontmantelen van een aantal internationaal opererende bendes, van. Op de vergadering is ook aangegeven dat de misdaad op het continent aan het toenemen is. De strategie om de misdaad te bestrijden moet aangepast worden. Isaacs vat samen: "Het gaat niet om wat wij (de politie) aan het doen zijn maar om wat wij anders kunnen doen om effectiever te zijn in de aanpak van de georganiseerde misdaad."
Op de Interpol vergadering is besloten om hechter en effectiever samen te gaan werken op diverse gebieden om de toenemende criminaliteit te remmen. Er zal onder andere toegespitst worden op het afpakken van het criminele vermogen, samenwerkingen tussen het gevangeniswezen en andere detentiecentra, meer interactie tussen de douanes en immigratiediensten als het gaat om de smokkel van drugs en illegale wapens en mensenhandel. Ook is benadrukt om meer gebruik te maken van Interpol's database's en ander materiaal. Vooral het 'notices systeem' bij internationale opsporingsbevelen.
Isaacs heeft eerder dit jaar ook de vergadering van de Association of Caribbean Commissionars of Police in Belize bijgewoond. "Het is heel belangrijk om los van een nationale veiligheidsagenda, ook te werken aan de veiligheid in de regio," geeft de politiechef aan. "Alleen middels samenwerking kunnen we succesvol zijn tegen de georganiseerde, grensoverschrijdende misdaad. Geen enkel land, hoe groot of machtig dan ook, is in staat dat alleen te doen. Vandaar deze strategie binnen het beleid van het KPS om binnen het Caribisch gebied en Zuid-Amerika te participeren aan deze platfromen. Zo leveren wij een bijdrage aan de regionale veiligheid en stabilitiet."
"Het is belangrijk dat het KPS participeert aan deze meetings omdat er serieuze veiligheidsvraagstukken worden besproken," geeft de korpschef aan. "Vraagstukken die grensoverschrijdend zijn. We moeten er rekening mee houden dat wat zich voltrekt in een land complicaties kan hebben voor een ander land. Vandaar het belang om samen op te trekken in de strijd tegen de grensoverschrijdende georganiseerde misdaad. Door joint operaties uit te voeren, informatie en intelligence uit te wisselen. Door medewerkers samen te laten trainen met politiemensen uit andere landen. Want los van de nationale veiligheid moeten we ook zorgen voor de veiligheid regionaal en internationaal."
Vandaag
-
22:30
Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
-
20:28
Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
-
18:26
De kracht van positief denken
-
16:24
Kindje verdronken in privé zwembad
-
14:45
DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
-
12:42
NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
-
10:44
Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
-
08:46
Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
-
06:51
President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
-
04:53
Warm en droog weer
-
03:04
Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
-
01:35
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
-
00:59
Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
-
00:27
Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
-
00:00
Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede
Gisteren
- Rotary schenkt autoclaaf aan ’s Lands Hospitaal: veiligere bevallingen en lagere infectierisico’s
- Dodelijke aanrijding op Zwartenhovenbrugstraat
- Oud-DNA-voorzitter Marijke Djwalapersad overleden
- Hoe verder met onze infrastructuur?
- Surinaamse dammers nemen deel aan Miami Open
- Amerikaanse economie vertraagt, maar India blijft motor van wereldgroei
- Pick-up met brandstoftanks slaat over de kop; woning verwoest Weg naar Atjoni
- Open brief aan president over bouw brug Corantijnrivier
- Gewapende overval op BBS’er: verdachten voortvluchtig
- Commentaar op het ambt Chief of Staff
- Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
- Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
- IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
- Column: Gepast antwoord
- Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen
Eergisteren
- Suriname versterkt banden tijdens Afrika–Caricom Summit
- Grondconversie
- Tsang: structurele aanpak nodig na afkalving Brantimakkaweg
- SVB veroordeelt racistische uitingen in El Salvador en dient klacht in
- Waarnemend directeur Cultuur Warsodikromo ontheven; Daan officieel nog directeur
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen in Brokopondo
- Silvano Tjong-Ahin leidt RvC Havenbeheer: snelle aanpak VS-problemen prioriteit
- Man neergestoken na betrappen van inbreker
- Ontsnapte arrestant Uitvlugt opnieuw opgepakt door RBTP
- Tweede beroepsinstantie
- Suriname en India zetten samenwerking voort met vijf projecten per jaar
- Kans op onweersbuien in de middag
- Venezuela vergroot troepenmacht te midden van oplopende spanning met VS
- Column: Verdienen we zoveel DC’s?
- Ontmoeting met staatshoofd Simons prioriteit voor Guyanese president Ali