Adhin: Meerdere presidentskandidaten niet conflicterend
Ashwin Adhin, ondervoorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), vindt dat door juiste besluiten te nemen de gelederen in de partij moeten worden gesloten. Hij wacht op de hoofdbestuursvergadering om te zien of de aankondiging van de vervangers van voorzitter Jennifer Geerlings-Simons wordt aangepast. Adhin vindt overigens dat meer personen binnen de partij kandidaat gesteld kunnen worden voor presidentschap. Hij heeft zijn ambities voor deze functie sinds 2021 kenbaar gemaakt tegenover de ex-voorzitter Desi Bouterse en binnen het hoofdbestuur.
Adhin zegt in gesprek met Starnieuws dat tijdens een vergadering van het dagelijks bestuur woensdag Simons heeft meegedeeld dat Sergio Akiemboto de eerste vervanger is, Faizel Abdoelgafoer de 2e en hij komt op de derde plaats. Staande de vergadering heeft Adhin zijn visie hierover gegeven. Hij heeft gevraagd aan Simons om de lijst te herzien. Na de vergadering heeft hij de voorzitter ook gesproken. Zij heeft volgens hem beloofd na te denken hierover. Deze kwestie wordt komende woensdag besproken in het hoofdbestuur.
Ramon Abrahams die tijdens het voorzitterschap Bouterse de eerste waarnemer was, is gevraagd om aan te blijven als trekker van de Centrale Verkiezingscommissie. Adhin zegt dat Abrahams nog geen antwoord heeft gegeven. Hij voert aan dat als Abrahams deze functie blijft invullen, hij zeker een van de vervangers moet zijn van de voorzitter. Adhin benadrukt dat Abrahams en Simons beiden zijn gegaan voor het voorzitterschap. Hij heeft nog geprobeerd om partijen te bewegen om één lijst te maken, maar dat is niet gelukt. Beiden hebben hun aanhang en het zou goed zijn om de gelederen te sluiten en zich te richten naar de verkiezingen.
Adhin benadrukt dat het belangrijk is voor de partij om de verkiezingen te winnen, maar daarvoor is eenheid nodig in de partij. De sterke zaken van beide toppers moeten worden gecombineerd. Daarbij is het ook belangrijk dat de partijtop een goede reflectie is van de samenleving. “Omdat de komende verkiezing helaas ook lijkt een oorlog te gaan worden op basis van etniciteit, zal de partij die bekend staat voor haar multi-etniciteit meer dan ooit een reflectie van de multi-etnische samenleving moeten tonen”, benadrukt Adhin. Hij kan zich er ook niet in terugvinden dat hij de 3e vervanger is van de voorzitter.
Wat Adhin betreft hoeft er niet slechts één presidentskandidaat te zijn vanuit de NDP. Hij meent dat juist meer kiezers aangetrokken worden op basis van het aantal stemmen op de kandidatenlijst van 25 mei, de kandidaat van de partij wordt bepaald. Hij vindt dat Simons zeker een sterke kandidaat is, maar anderen hoeven niet te worden uitgesloten. Adhin, die vicepresident is geweest, voert aan dat hij zijn belangstelling voor een bestuurlijke functie niet onder stoelen of banken heeft gestoken. "Ik vecht niet tegen tante Jenny, maar het hebben van meer kandidaten is niet conflicterend.
Er is dan meer keuze".
Vandaag
-
20:36
Robinhood overtuigend naar halve finale CFU Club Shield na 4-0 zege op Slingerz FC
-
18:40
Trijana Meeting: duurzame ontwikkeling begint bij inheems leiderschap
-
16:42
Markoesatraining Commewijne benadrukt gevaren van 'cocktails'
-
14:44
Kersten stelt studiebeurzen van USD 50.000 beschikbaar voor AdeKUS-studenten
-
12:46
Zuid-Japan: Doden en schade na aardbeving magnitude 7,1
-
10:48
Zes nieuwe Surinaamse artsen studeren af aan Cubaanse universiteiten
-
08:51
Oppositie legt Guyanees parlement stil na veerbootramp
-
06:49
DC Ilahibaks wil achterstanden in Paramaribo Midden wegwerken
-
04:55
Veel zon, warm en slechts kleine kans op een bui
-
02:57
Olieprijzen dalen door pauze in Amerikaanse aanvallen op Iran
-
00:59
Column: Gouddossier 6: Niet de wetten ontbreken, maar politieke moed
-
00:00
Rechtszaak over 'Vermeende verdwenen' kasreserve na bijna zeven jaar opnieuw vertraagd
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?