Vakbond en politie botsen tijdens EBS-protest
De vakbondsleden verzamelden zich voor het gebouw om een algemene ledenvergadering te beleggen tegen de arbeidsomstandigheden en de trage voortgang van de cao-onderhandelingen. Tijdens de bijeenkomst ter ondersteuning van betere arbeidsvoorwaarden voor EBS-medewerkers, probeerde de politie de situatie onder controle te krijgen door de menigte weg te leiden. Hierbij werd een poort open geduwd, waardoor een deel van de leden naar binnen ging. Een van de politie-eenheden gebruikte daarbij geweld.
Conflict
Het conflict draait om de langdurige strijd van de vakbond voor betere arbeidsomstandigheden en een nieuwe loonstructuur voor EBS-medewerkers. Sinds 28 maart 2024 wacht de vakbond op een reactie van de directie en de raad van commissarissen (rvc) van EBS op hun ingediende wensenpakket.
Ondanks herhaalde verzoeken zijn er nog geen concrete stappen gezet om de onderhandelingen te starten. De commissaris benadrukt dat de vakbond al 12 jaar vecht voor een nieuwe loonstructuur. "We willen onder betere voorwaarden werken. We hebben herhaaldelijk gevraagd om een datum voor onderhandelingen, maar tot nu toe is er geen reactie gekomen," zegt hij.
De vakbond vreest dat er een bewuste poging wordt gedaan om hun inspanningen te ondermijnen. "Terwijl wij vragen om verbeteringen voor alle EBS'ers die onder de cao vallen, krijgen anderen verhogingen en promoties zonder duidelijke criteria."
De nieuwe loonstructuur, die naar verwachting op 1 juli wordt ingevoerd, werd zonder inspraak van de vakbond opgezet. "Dit is een vertragingstactiek. We hebben geen invloed gehad op de opzet van de nieuwe loonstructuur, terwijl onze kanttekeningen genegeerd zijn," verklaart Epril.
Over eventuele opschaling van de actie, zegt Epril: "De werknemers van de bond willen werken. We kennen onze verantwoordelijkheid. Zaken als landelijke stroomuitval of iets dergelijks hoeft niemand van ons te verwachten. We willen slechts lotsverbetering voor onze leden. Vaak merkt men in de media hoeveel de leiding van EBS verdient, dan wordt de indruk gewekt alsof eenieder evenveel verdient, maar dat is een vertekend beeld. Tot begin van dit jaar verdienden medewerkers nog een minimumsalaris. Dit kunnen we niet hebben."
De situatie bij EBS blijft gespannen. Werknemers en vakbondsleden wachten vol spanning af wat de komende dagen zullen brengen. De hoop is dat de directie en de rvc snel in gesprek gaan met de vakbond om tot een rechtvaardige oplossing te komen voor alle betrokken medewerkers. De bond verwacht donderdag ook een reactie van president Chan Santokhi in deze zaak.
Epril benadrukt dat een volledige stroomonderbreking en dergelijke zaken niet door de bond zullen worden geïnitieerd.
Vandaag
-
16:48
Tuberoos opnieuw winnaar culturele klasse bij Avondvierdaagse
-
14:45
Guyana zoekt naar gecrashte piloot nabij Braziliaanse grens
-
12:46
De politieke barometer, oftewel de kunst van het regeren!
-
10:40
VS-Iran vredesgesprekken eindigen zonder akkoord, delegaties verlaten Pakistan
-
08:38
Politiebericht over dood drie jonge kinderen na ziekteverschijnselen
-
07:43
Bollywood-zangeres Asha Bhosle is niet meer
-
06:52
Caribisch gebied groeit uit elkaar, regio met twee gezichten
-
04:54
Wisselvallig weerbeeld met toenemende bewolking
-
02:56
VS-Iran onderhandelingen voorlopig gepauzeerd: grote meningsverschillen blijven bestaan
-
00:58
Suriname pleit voor eerlijke klimaatfinanciering tijdens Amazone overleg
-
00:01
Analyse: Rekenkamer legt systeemfout bloot: probleem is geen geld, maar bestuur
Gisteren
- Rode Kruis activeert landelijke aanpak tegen Chikungunya
- Inhaalslag Financiën: betalingen aan PLO en NVB op schema
- Hosanna vandaag, kruisig hem morgen
- Lijk aangetroffen op schoolterrein Brownsweg
- 15-jarige verdronken tijdens uitje op recreatieoord
- VS en Suriname versterken samenwerking met medische missie en militaire training
- Artemis II-astronauten veilig terug op aarde na historische reis rond de maan
- Staatsolie en Belastingdienst bundelen krachten voor betere controle oliesector
- Fractieleiders eren Santokhi in rouwzitting DNA: Verschillen vallen weg, respect blijft
- Simons bij rouwzitting Santokhi: Het leven roept ons tot bezinning, maar ook tot voortgaan
- Zon, bewolking en verspreide buien
- Spanning en scepsis rond vredesbesprekingen VS-Iran terwijl geweld in Libanon voortduurt
- Bee wil ambtenarenapparaat opschonen: Wie niet werkt, wordt geschrapt
- Korpschef Melvin Pinas: focus op vertrouwen en modernisering
Eergisteren
- Concept-staatsbesluiten tegen kinderarbeid stap dichter bij invoering
- Onderwijscongres met 25 internationale experts moet leiden tot tienjarige visie
- Het nut van sociale media: waakzaamheid kan levens redden
- Adhin bij rouwzitting Santokhi: Politiek moet buigen voor het mens-zijn
- Miljoenen stemmen in India bij aanvang serie deelstaatverkiezingen
- AKMOS slaat alarm over trage bouwvergunningen en vraagt ingrijpen overheid
- China verwerpt Taiwanese onafhankelijkheid tijdens bezoek oppositieleider
- Woning door vermoedelijke kortsluiting in vlammen opgegaan
- Ex-international Aloema eist ingrijpen bij nationaliteitscrisis Natio-spelers
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Khamenei: 'Teheran heeft de wereld verbaasd'
- Column: De oorlog die wij zien en de strijd die wij niet begrijpen
- Politieke onenigheid legt behandeling rechterlijke macht stil