Ex-Amerikaanse regeringsinformant krijgt levenslang
Voordat hij door een rechtbank in Miami werd veroordeeld, zei hij tegen de rechter: "Vergeef me alstublieft voor wat ik heb gedaan."
President Moise werd in 2021 in zijn huis in Port-au-Prince doodgeschoten.
Vincent, die voor de Amerikaanse Drug Enforcement Administration werkte, is de vierde van elf beklaagden die in de federale zaak in Miami tot levenslang zijn veroordeeld vanwege zijn ondersteunende rol in het moordcomplot.
Het proces vindt plaats in Florida omdat het Amerikaanse ministerie van Justitie oordeelde dat het binnen zijn jurisdictie viel - aangezien een deel van het complot in Zuid-Florida was ontwikkeld.
Vincent, die zal worden vastgehouden in een gevangenis in Florida, geeft toe dat hij het moordcomplot heeft besproken en mede-samenzweerders heeft vergezeld naar de woning van Moise in juli 2021.
Zijn rol omvatte onder meer het adviseren van zijn handlangers over de Haïtiaanse politiek, het ontmoeten van lokale politieke en gemeenschapsleiders en het aanmoedigen van protesten tegen Moise als voorwendsel om hem omver te werpen.
Er wordt aangenomen dat Vincent tijdens die bijeenkomsten een speld van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken droeg om anderen te laten geloven dat hij voor Washington werkte. Maar de DEA zei dat Vincent niet namens de dienst handelde.
De ambassadeur van Haïti in de VS, Bocchit Edmond, zei dat er "geen enkele mogelijkheid" was dat Amerikaanse drugsagenten de aanval zouden uitvoeren. Tijdens zijn toespraak op het moment van de moord op Moise zei de ambassadeur dat hij geloofde dat dit het werk was van "professionele huurlingen".
Uit gerechtelijke documenten blijkt dat de operatie oorspronkelijk gericht was op de ontvoering van de overleden president, maar later uitmondde in een volwaardige moord.
Eveneens op vrijdag bekende een andere verdachte, Frederick Joseph Bergmann Jr., schuldig te zijn aan het verstrekken van valse of misleidende exportinformatie. Hij wordt beschuldigd van het smokkelen van ballistische vesten als onderdeel van het complot.
Colombiaanse ex-soldaten en zakenlieden behoren ook tot de verdachten van het helpen verstrekken van geld of wapens en het uitvoeren van de aanval.
Haïti heeft volgens de Miami Herald zeventien mensen gearresteerd voor de moord op president Moise, maar geen van hen is formeel aangeklaagd.
Het Caribische land heeft sinds de moord op Moise geen president meer gehad.
Sindsdien is het land in politieke chaos beland en is het getuige geweest van ongekende niveaus van bendegeweld.
Vrijdag zei de Verenigde Naties dat januari de meest gewelddadige maand in het land in meer dan twee jaar was, waarbij in die maand ongeveer 1.100 mensen werden gedood, gewond of ontvoerd.
Vandaag
-
16:56
Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
-
15:07
VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
-
14:29
Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
-
12:36
Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
-
10:43
Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
-
09:26
Geen goedkope, maar wel lichte zetels
-
07:28
Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
-
05:33
Vandaag veel onweersbuien
-
03:35
Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
-
01:37
Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
-
00:34
Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
-
00:00
VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 878
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transitie
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & omgeving
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident meer
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit
- Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepresident meer
- Is God almachtig?
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit voor vrijspraak
- Het blijft onweren in de middag
- 'Hey Daddy': Hoe wereldleiders Trump’s ego strelen
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksuele provocatie
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskandidaat
Eergisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraadt
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen