SLM breidt vleugels weer uit naar Miami via Curaçao
Op het Surinaamse Consulaat in Curaçao is woensdag ruchtbaarheid gegeven aan de doelen die worden nagestreefd door Surinam Airways. Minister Albert Jubithana van Transport, Communicatie en Toerisme en zijn Curaçaose ambtgenoot Charles Cooper van Verkeer, Vervoer en Ruimtelijke planning hebben hun handtekening geplaatst onder de luchtvaartovereenkomst tussen Suriname en Curaçao.
Volgens de CEO van SLM, Steven Gonesh is dit heugelijk feit een belangrijke dag voor Suriname, Curaçao en SLM. Voor Surinam Airways wordt de basis gelegd voor het uitbreiden van de vleugels richting Miami. "Vanaf 18 december zal de vliegmaatschappij drie keer per week op de maandag, woensdag en vrijdag haar vluchten Paramaribo- Aruba-Curaçao- en Miami visa versa aanbieden aan het publiek", laat Gonesh weten met een brede grijns. Volgens hem is dit een markante ontwikkeling voor SLM, omdat de route wordt uitgebreid en de bilaterale banden tussen Suriname en Curaçao verder worden versterkt.
Minister Cooper benadrukte dat de diverse partijen hard hebben gewerkt om dit moment te bereiken. Hij zei dat beide volkeren profijt moeten halen uit deze samenwerking. Hij ging een stapje verder door aan te geven dat de bedrijven nu een beter platform hebben om het maximale te halen uit hun bedrijvigheid, daar er ook samengewerkt wordt met Miami.
Cooper hoopt dat er meer routes en verbindingen gemaakt kunnen worden vanuit Curaçao naar de rest van het Caribisch Gebied. De Curaçaose bewindsman liet doorschemeren dat er ook invulling gegeven kan worden aan de trans-Atlantische route. Hierover zijn diverse gesprekken gevoerd met verschillende partners, legde Cooper uit. Hij bracht dit ook onder de aandacht van de SLM en vroeg de CEO deze route ook mee te nemen in de planning.
Cooper vindt het belangrijk dat SLM zich heeft aangeboden op de route naar Miami, omdat veel Curaçaoënaars reizen naar Miami en hoge bedragen moeten neertellen voor een ticket aan de vliegmaatschappij, die vooralsnog geniet van haar monopolistische positie. Hij verwacht nu concurrentie op de route en verwacht dat SLM ook in de prijzen beter zal zijn dan zijn concurrent.
Jubithana gaf aan dat Suriname en Curaçao een gemeenschappelijke geschiedenis hebben. Door het ondertekenen van de luchtvaartovereenkomst wordt er een gemeenschappelijke basis gelegd voor een betere toekomst, voegde de TCT- bewindsman eraan toe.
Hij riep de diverse actoren op om de handen ineen te slaan om betere bruggen te bouwen voor de verschillende gemeenschappen. Jubithana richtte zijn peilers op de toerist en wat de samenwerking tussen beide partijen te bieden heeft voor de ene toerist om zijn vakantie tot een onvergetelijke te maken. De Surinaamse bewindsman blijft erbij dat de relatie tussen Suriname en Curaçao meer te bieden heeft op het gebied van handel, culturele uitwisseling en toerisme.
Vandaag
-
17:36
Gewapende beroving op man aan de Grensweg
-
16:44
China biedt Taiwanezen energiezekerheid aan in ruil voor 'vreedzame hereniging'
-
14:42
NMA traint personeel voor betere milieuregels en controle
-
12:45
VS breidt $15.000-visumborgstellingsprogramma uit
-
10:47
Narcoticabrigade vernietigt grote hoeveelheid drugs in Para
-
08:45
De berg heeft een muis gebaard!
-
06:43
Seafoodfestival moet sector en horeca dichter bij elkaar brengen
-
04:46
Een warme dag en licht wisselvallig weer
-
02:51
Argentinië stapt officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie, volgt VS in breuk
-
00:54
Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek Simons en Jetten
-
00:03
President grijpt in bij stijgende brandstofprijzen, price cap afgesproken
Gisteren
- Bestuur OWMCP valt over uitlatingen vakbond
- VN waarschuwt voor recordhonger en groeiend menselijk leed
- Vreedzaam dient initiatiefwet in voor modernisering voedselwetgeving
- OM Nederland: Boete banken bepaald door ernst en omvang zaak
- Somohardjo: Parlement krijgt geen kans om te spreken over rechtsstaat
- Beslag van €5 miljoen komt vrij na schikking DSB in geldzendingzaak
- Banken betalen boetes in geldtransportzaak uit 2018
- Hakrin Bank treft schikking in geldzendingskwestie Nederland uit 2018
- Gewapende woningoverval op bejaarde vrouw in Verlengde Keizerstraat
- Golfstaten onder zware druk door oorlog met Iran: recessierisico groeit
- Parmessar: Verder overleg inzichten wetten rechterlijke macht
- Gajadien vraagt duidelijkheid over wijziging Raad van Toezicht Centrale Bank
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Kharg-eiland: Iran's 'onaanraakbare' olieslagader onder vuur
- Column: Zes plus partijen, vier wetten en veel zijden handschoenen
- DNA vraagt aandacht voor acute problemen rijstboeren in Nickerie
Eergisteren
- Paus Leo roept media op om het lijden van de oorlog te laten zien
- Baasaron lanceert ‘SRD Check’ om prijsopdrijving tegen te gaan
- DNA-vergadering verdaagd voor verder overleg wetsvoorstellen rechterlijke macht
- Minstens 600.000 extra aan lokale kip op de markt medio dit jaar
- EU-leiders wijzen militaire betrokkenheid in Straat van Hormuz af
- Vakbond OW MCP vraagt snelle ingreep van ministerie RO
- Zeventien dagen van escalatie in de VS-Israël-Iran oorlog
- Centrale banken heroverwegen renteverlagingen vrees voor nieuwe inflatie
- LVV traint beginners in pluimveehouderij om productie in Suriname te verhogen
- Wisselvallige start van de week met zon en lokale buien
- Paus richt zich rechtstreeks tot verantwoordelijken voor oorlog Midden-Oosten
- Column: De ziel die zich reinigt terwijl de wereld beweegt
- Gajadien positief over college van bestuur OM, maar kritisch op termijn pg