Diaspora wil kennis en kunde inzetten voor Suriname
Surinaamse diaspora en lokale Surinamers zullen op het diaspora seminar ‘Wi Na Wan’ op 21 augustus in Mingle Paramaribo, kennis en kunde delen over het gezamenlijk ter hand nemen van de ontwikkeling van het land. Het seminar is een initiatief van het Diaspora Instituut Nederland (DIN) in samenwerking met de Tabto Group NV. “Wij zijn er niet voor diasporakapitaal”, benadrukt DIN-voorzitter John Brewster.
Volgens Brewster zet het instituut zich in voor het migreren van kennis en kunde en het interesseren van investeerders om in Suriname te ondernemen. “Dat trachten wij te doen met soft diplomatie en instanties bij elkaar te brengen, alleen maar om Suriname te helpen.” Brewster, die tevens bestuurskundige is, noemt het een illusie dat Suriname in staat is zichzelf te ontwikkelen met ongeveer 600.000 man. Hij verwijst naar de oproep van president Chan Santokhi om het land te ontwikkelen met ruim 1 miljoen Surinamers, inclusief zij in diaspora.
Brewster geeft aan dat met 1 miljoen Surinamers, de arbeids- en afzetmarkt nog klein is.” Hij zegt dat het instituut daarom alle kennis, kunde en netwerken die de diaspora in het buitenland heeft opgebouwd, probeert te bundelen, structureren en organiseren, ten goede van Suriname. Met de kennis en kunde en ook de netwerken zal Suriname in staat moeten zijn dat beleid en de nodige wet- en regelgeving als randvoorwaarden voor de diaspora in place te hebben.
Brewster legt onder meer uit dat moet worden nagegaan of de diaspora in beide landen belasting moet betalen en of zij haar verworven rechten in bijvoorbeeld Nederland, behoudt. Verder zal er beleid moeten worden gemaakt voor het type diaspora dat Suriname wil. Zo komt volgens Brewster de ene diaspora om te investeren en terugverdienen, terwijl de andere sec komt om de sociaal culturele band met het land. “Daar moet je apart beleid en regelgeving voor klaar hebben, zodat de mensen het niet moeilijk hebben als ze iets willen doen op cultureel of sociaal gebied.”
Brewster is zelf in Wageningen, Nickerie, geboren en op jonge leeftijd naar Nederland vertrokken. Hij definieert diaspora ruim als iedereen die niet in Suriname woont, maar er wel geboren en getogen is of wiens ouders er geboren en getogen zijn.” Volgens hem behoren ook vrienden van diaspora tot de doelgroep en dus ook hun netwerken in onder meer de politiek en het bedrijfsleven. “Mensen die hart hebben voor Suriname, die zetten we ook in om Suriname te helpen.” DIN heeft dan ook goed contact met de ambassadeur van India en Afrikaanse landen.
Vandaag
Gisteren
- Regering komt met maatregelen na vervuiling Saramaccarivier
- Summer Festival onderscheiden voor bijdrage aan Surinaams cultureel erfgoed
- Ecuador: Ex-president Lenin Moreno krijgt vijf jaar gevangenisstraf wegens omkoping
- BEP-fractieleider Asabina wil af van SRD 1 miljoen-grens voor btw
- SLM erkent problemen uitvoering Global X en zoekt tweede operator
- Man levenloos langs Hoogestraat aangetroffen
- Nepal en China hervatten reddingsoperaties na overstromingen
- Passagiers gestrand door verdere verstoring regionaal vliegschema SLM
- Politiek theater met staatsgeheimen: de gevaarlijke naïviteit van de minister van Defensie
- Pawiroredjo: Sterkere fiscus moet gepaard gaan met betere bescherming belastingplichtige
- Heet en overwegend droog, lokaal kans op een bui
- Iran stelt voorwaarden voor heropening Straat van Hormuz, diplomaten bemiddelen
- Asabina wil grondige evaluatie fiscale afspraken met goudmultinationals
- OM geeft toestemming voor inzet Nederlandse reddingshonden bij zoektocht Leysner
Eergisteren
- Jeugdcongres moet voorstellen opleveren voor nieuw jeugdbeleid
- Noorwegen rouwt om overlijden koning Harald V, zoon Haakon VIII volgt hem op
- Vader drieling wil kinderen in Paramaribo laten opgroeien
- Woning aan Sophialaan in vlammen opgegaan
- IHTC reikt diploma’s uit aan 18 afgestudeerden
- Nepal en China staken reddingsoperaties vanwege overstroming barrièremeer
- Canawaima hervat veerdienst tussen Suriname en Guyana
- Verdachte loopt schotwond op bij aanhouding aan De Boerbuiten
- Hoe zal Suriname overleven in de huidige wereldcrisis?
- Simons: Goudsector kan geen 'free-for-all' blijven
- Warme dag met later kans op lokale onweersbuien
- Panama en El Salvador roepen noodtoestand uit vanwege El Niño
- Column: Reciprociteit
- Miskin: 15% wordt uitbetaald, vakbeweging houdt vast aan verdere onderhandelingen