Diaspora wil kennis en kunde inzetten voor Suriname
Surinaamse diaspora en lokale Surinamers zullen op het diaspora seminar ‘Wi Na Wan’ op 21 augustus in Mingle Paramaribo, kennis en kunde delen over het gezamenlijk ter hand nemen van de ontwikkeling van het land. Het seminar is een initiatief van het Diaspora Instituut Nederland (DIN) in samenwerking met de Tabto Group NV. “Wij zijn er niet voor diasporakapitaal”, benadrukt DIN-voorzitter John Brewster.
Volgens Brewster zet het instituut zich in voor het migreren van kennis en kunde en het interesseren van investeerders om in Suriname te ondernemen. “Dat trachten wij te doen met soft diplomatie en instanties bij elkaar te brengen, alleen maar om Suriname te helpen.” Brewster, die tevens bestuurskundige is, noemt het een illusie dat Suriname in staat is zichzelf te ontwikkelen met ongeveer 600.000 man. Hij verwijst naar de oproep van president Chan Santokhi om het land te ontwikkelen met ruim 1 miljoen Surinamers, inclusief zij in diaspora.
Brewster geeft aan dat met 1 miljoen Surinamers, de arbeids- en afzetmarkt nog klein is.” Hij zegt dat het instituut daarom alle kennis, kunde en netwerken die de diaspora in het buitenland heeft opgebouwd, probeert te bundelen, structureren en organiseren, ten goede van Suriname. Met de kennis en kunde en ook de netwerken zal Suriname in staat moeten zijn dat beleid en de nodige wet- en regelgeving als randvoorwaarden voor de diaspora in place te hebben.
Brewster legt onder meer uit dat moet worden nagegaan of de diaspora in beide landen belasting moet betalen en of zij haar verworven rechten in bijvoorbeeld Nederland, behoudt. Verder zal er beleid moeten worden gemaakt voor het type diaspora dat Suriname wil. Zo komt volgens Brewster de ene diaspora om te investeren en terugverdienen, terwijl de andere sec komt om de sociaal culturele band met het land. “Daar moet je apart beleid en regelgeving voor klaar hebben, zodat de mensen het niet moeilijk hebben als ze iets willen doen op cultureel of sociaal gebied.”
Brewster is zelf in Wageningen, Nickerie, geboren en op jonge leeftijd naar Nederland vertrokken. Hij definieert diaspora ruim als iedereen die niet in Suriname woont, maar er wel geboren en getogen is of wiens ouders er geboren en getogen zijn.” Volgens hem behoren ook vrienden van diaspora tot de doelgroep en dus ook hun netwerken in onder meer de politiek en het bedrijfsleven. “Mensen die hart hebben voor Suriname, die zetten we ook in om Suriname te helpen.” DIN heeft dan ook goed contact met de ambassadeur van India en Afrikaanse landen.
Vandaag
-
16:38
Goede Vrijdag: Een boodschap van liefde, vergeving en dienend leiderschap
-
14:36
Surinaamse ambassade in Den Haag opent condoleanceregister voor Santokhi
-
12:34
Zonder wetgeving geen samenhangend local contentbeleid
-
10:48
Herbenoeming Wolf bij CASAS leidt tot onrust: installatie en kritiek van personeel
-
08:51
Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
-
06:46
Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
-
04:55
Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
-
02:57
Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
-
00:59
Column: Herstel begint met liefde en vergeving
-
00:00
Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname