Tweetal staat terecht voor beroving
Het voorval heeft plaatsgevonden op 26 april dit jaar in Wanica. Bij de beroving moet Giorno P. met een houwer kapbewegingen hebben gemaakt richting de benadeelde. De verdachten gaven in de rechtszaal echter een heel andere versie dan wat in de aanklacht van officier van justitie Romeo Rampersad staat.
Giorno P. zei dat hij de benadeelde 500 euro had gegeven om een paspoort voor hem te regelen. Hij moest naar Frans-Guyana, maar beschikte niet over een geldig paspoort. De benadeelde gaf hem te kennen binnen drie dagen het paspoort voor hem te kunnen regelen, tegen een vergoeding van 1.000 euro. Giorno P. gaf 500 euro als voorschot, maar hoorde of zag daarna niets meer van zowel het paspoort als de benadeelde. Wanneer hij belde om te vragen hoe het zat met zijn paspoort, werd hij geblokkeerd of zijn telefoontjes werden niet beantwoord.
De verdachte verklaarde daarom een valstrik te hebben uitgezet voor de benadeelde, om hem te kunnen ontmoeten en te confronteren over zijn paspoort. Het was de bedoeling om de benadeelde te 'exposen' door opnames te maken met een smart phone en de beelden op social media te plaatsen. Op die bewuste dag in april wachtte hij samen met Gideon P. op de benadeelde. Toen die op de aangegeven locatie aankwam en in de auto wachtte, liep Giorno P. naar hem toe en om hem over zijn paspoort te vragen.
Volgens de verdachte kon de aangever hem geen deugdelijke verklaring geven en daarom eiste hij zijn 500 eEuro terug. Dat kon de aangever niet en toen stelde die zelf voor dat Giorno P. alvast kon krijgen wat hij op dat moment had, zijnde de SRD 150, de mobiele telefoons en de kledingstukken die de benadeelde op dat moment in zijn auto had. Daarop riep de verdachte Gideon P. om hem te helpen de spullen naar zijn auto te brengen. Gideon P. zei aan de rechter helemaal niets van een roofoverval af te weten en slechts de kledingstukken uit de auto van de benadeelde te hebben gehaald, toen Giorno P. hem vroeg om hem daarmee te helpen.
Giorno P. verklaarde tegenover kantonrechter Lydia Ravenberg dat er geen sprake was van een roofoverval. Hij was verbaasd om te horen dat er bij de politie aangifte van beroving tegen hem was gedaan. Uit zichzelf heeft hij zich toen bij de politie aangemeld met medeneming van alle spullen die hij van de benadeelde had gekregen.
De rechter vroeg of hij niet gewapend was met een houwer, een autokrik en een vuurwapen, zoals in het dossier staat. En of hij niet had gezegd: “M’o sut’ a man ede panya, tyar a wroko.” Giorno P. ontkende dit, alsook de beschuldiging dat hij het slachtoffer op zijn polsen en voeten heeft geslagen. Uit het dossier is namelijk gebleken dat de benadeelde letsels had op die plekken. De verdachte gaf verontwaardigd te kennen dat de aangever in staat is om allerlei dingen te bedenken om hem te bezwaren.
Giorno P. heeft als raadsvrouw Maureen Nibte, terwijl Gideon P. zowel Nibte als Georgette Leter als advocaten heeft aangetrokken. Bij de behandeling van de zaak was Nibte afwezig; Aarti Radja nam voor haar waar. Zij en Leter hebben de kantonrechter gevraagd de gevangenhouding van beide verdachten op te schorten onder door haar gestelde voorwaarden. Volgens de raadsvrouw was er niet zo lang geleden een soortgelijke zaak, waarbij de verdachte was vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs.
Rampersad heeft hiertegen ernstige bezwaren aangetekend. Uit nieuw onderzoek is namelijk gebleken dat een getuige heeft verklaard dat een van de mannen een houwer bij zich had en kapbewegingen had gemaakt richting de benadeelde. De rechter was het ermee eens dat er ernstige bezwaren waren en wees het verzoek van de raadsvrouwen af, maar zei bij de volgende zitting de situatie opnieuw te beoordelen. Zij heeft de zaak uitgesteld naar 10 augustus; dan zullen getuigen worden gehoord.
Vandaag
-
19:07
Lichaam van vrouw in staat van ontbinding aangetroffen aan Suralcoweg
-
18:36
Derde helft WK 2026: Oyarzabal leidt Spanje naar ruime overwinning op Oostenrijk
-
17:04
Staatsolie Foundation geeft O.S. Leiding 8A vernieuwde leeromgeving
-
15:00
Derde helft WK 2026: Spanje, Portugal en Zwitserland in actie; Wie overleeft de knock-outfase?
-
13:27
Derde helft WK 2026 : De vloek van de vijfde wedstrijd
-
12:24
LCB Statement: Van bewustwording naar voorbereiding
-
10:22
Derde helft WK 2026: Iraans team vertrekt uit WK-basis na moeizaam toernooi vol tegenslagen
-
08:28
Rusland kondigt monitoringunit aan voor uitvoering regeringsbeleid
-
06:30
Venezuela: Hulpverleners vrezen gezondheidscrisis na verwoestende aardbevingen
-
04:35
Warm maar wisselvallig weer
-
02:47
Nederland reserveert 66,6 miljoen euro voor slavernijprojecten in Suriname
-
00:59
Column: Van helften naar kwarten
-
00:00
Coalitie en oppositie lijnrecht tegenover elkaar in slotdebat over begroting
Gisteren
- Derde helft WK 2026: VS met tien man naar achtste finales na zege op Bosnië en Herzegovina
- Staatsolie renoveert twee scholen in Commewijne voor SRD 5,2 miljoen
- President wil leerstoel over slavernijverleden en Afrikaanse geschiedenis
- Derde helft WK 2026: Sensationele comeback van België na knotsgekke thriller tegen Senegal
- LVV en FAO ondertekenen projectcontracten ter waarde van bijna SRD 40 miljoen
- A20: Ware vrijheid vraagt om gelijke kansen en sociale rechtvaardigheid
- Derde helft WK 2026: Engeland herpakt zich en krijgt heldhaftig Congo alsnog klein
- ABOP: Keti Koti blijft oproep tot gelijkheid en sociale rechtvaardigheid
- NDP: Keti Koti is ook een oproep om economische vrijheid te realiseren
- Derde helft WK 2026: Grootmachten en underdogs in de knock-outfase
- WhatsApp introduceert gebruikersnamen voor betere privacy: wat verandert er?
- Voetganger (54) overleden na aanrijding aan Belemstraat
- Zon, wolkenvelden en later op de dag regen
- VHP: Herstelgelden moeten de hele samenleving ten goede komen
- Begroting 2026 aangenomen: president Simons roept op tot nationale samenwerking en realisme
- Derde helft WK 2026: Mexico rekent af met Ecuador, 2-0 en gaat naar volgende ronde
- CCK: Herdenking slavernij vraagt om waarheid, verzoening en rechtvaardigheid
- Minister Wijnerman: Begroting 2026 blijft binnen financiële kaders
Eergisteren
- Buitenlandse diplomatieke betrekkingen ter stimulering van onze economie
- NDP spreekt solidariteit uit met Venezuela na verwoestende aardbevingen
- Derde helft WK 2026: Frankrijk voetbalt met gemak langs Zweden naar achtste finales
- MMC haalt achterstand in financiële verslaglegging volledig in
- NPS: Keti Koti is een opdracht voor elke generatie
- Derde helft WK 2026: Noorwegen met 2-1 over Ivoorkust nog net naar volgende ronde
- Jogi uit vergaderzaal gezet na uitlatingen over voorzitter Adhin
- Onderzoek wijst op chemische lozing als mogelijke oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- GBB onderzoekt gronduitgiften in natuurgebieden; intrekking niet uitgesloten
- President Ali verrast door Surinaamse koerswijziging Corantijnbrug: 'Dat is nieuws voor mij'
- Derde helft WK 2026: Verrassingen die het WK schudden, Paraguay’s zege pijnigt Duitsland opnieuw
- Suriname en Panama verkennen intensievere samenwerking op handel en investeringen
- In Pikin Saron zaak: Alle zeven politieagenten vrijgesproken
- Petronas boekt drie nieuwe successen in Surinames Block 52
- Twaalf nieuwe SuriPop-composities feestelijk gelanceerd: liefde voert de boventoon
- Minister Bee opent anonieme kliklijn in strijd tegen misstanden binnen overheid
- Zonnige start, later kans op regen- en onweersbuien
- Dalende olieprijs biedt verlichting, maar blijft cruciaal voor economieën Guyana, Trinidad en Suriname
- Bouva: Guyana moet Grenscommissie benoemen voor hervatting Tigri-overleg
- Derde helft WK 2026: Marokko schakelt Nederland uit na strafschoppen in WK-thriller
- Column: Comité-generaal: uitzondering of nieuwe regel?
- Regering kiest voor eigen financiering Corantijnbrug: Het wordt een Surinaamse brug