Reactie ministerie van LVV op artikel: Stuivertje wisselen
Als onderdeel van de vorige 2 regeringen diende hij te weten dat pompgemaal Wakay in 2009 haar laatste grondige onderhoudsbeurt had gehad. Daarna is geen enkel poging meer ondernomen voor verdere onderhoud. Zijn bewering dat in 2019 nieuwe pompen waren aangeschaft, kennelijk voor vervanging van de Wakaypompen, zijn nergens te bekennen.
Misschien dat hij ons kan uitleggen bij wie deze pompen thuis liggen, evenals een deel van de tracktoren uit Iran en de in 2013 met gelden van Directoraat Visserij aangekochte nieuwe CAT-320 graafmachine en een nieuwe MF tracktor met maaier. Kan het geachte lid ons ook uitleggen wat de aanpak is geweest om de pompen te Wageningen pompgemaal en het 19 pompen project geïnstalleerd te krijgen, waarbij contracten zijn aangegaan zonder dat alle procedurele stappen zijn gevolgd conform de wet. Het gaat hierbij om contracten die zijn getekend zonder goedgekeurde afwijkingsresoluties.
Inderdaad is vorig jaar Pasman, toen geen van de 4 pompen functioneerden, met interventie van LVV ingeschakeld om 2 gerepareerd te krijgen. Hierbij zijn pompen 2 en 3 dusdanig gedemonteerd geworden voor nodige onderdelen, dat deze slechts door vervanging operationeel gemaakt zullen kunnen worden.
Door naar de offerte van 28 januari 2021 te verwijzen leeft de heer Tarnadi nog in de prehistorie. Hij heeft het over een offerte voor het herstellen van de pompen 2, 3 en 4 voor het totaal bedrag van 6 miljoen Euro zoals door LVV opgevraagd zou moeten zijn. Hij heeft niet eens door dat op 26 juli 2022 een openbare inschrijving is geweest voor het compleet vernieuwen van pompen 2 en 3 en reparatie van pomp 4 voor het total bedrag van 5.631.500 euro. Het bedrijf Naturata Reliability, volgens overlegde documenten partner van het bedrijf Stork in Nederland die de pompen zelf bouwt, was de enige inschrijver.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie
Eergisteren
- Ere wie ere toekomt
- Kind (4) komt om bij felle woningbrand in Klaaskreek
- Twee buitenlanders aangehouden voor illegale handel in dierlijke substanties
- President Simons: Opdrachten worden alleen door mij gegeven en getekend
- Nieuw kabinet op twee ministers na compleet
- Slachtoffer met vuisten bewerkt en beroofd van tas
- Voorzitter DNA: Parlement is geen verlengstuk van regering
- Gregory Rusland: Ik ben niet boven het volk, ik ben van het volk
- President Simons: Ik neem een taak op me die alles van mij zal vragen
- Jenny Geerlings-Simons, president van de Republiek Suriname
- BTW grote inkomstenbron, maar automatisering blijft uit
- Drie arrestanten ontsnappen uit cellenhuis politiebureau Uitvlugt
- Vooruitzicht op een nieuw politiek tijdperk in Suriname
- Mooie ochtend met onweersbuien in de middag
- Van generaal tot president: Buhari met eerbetoon begraven
- Onwettige herbenoeming CBvS-governor Roemer op de valreep gecorrigeerd
- Column: Mevrouw de president
- Nieuwe salarissen voor president, vp en ministers officieel ingegaan