Kogel nog niet door de kerk dialoog president en Organic
"In het kader van de gerezen omstandigheden heeft president Santokhi een clusterteam van ministers de opdracht gegeven om diverse groepen in de samenleving te horen. In deze gaat het in het bijzonder om de verenigingen en/of organisaties die audiëntie hebben aangevraagd bij het kabinet of groepen met speciale wensen en of grieven. Het team bestaat uit de ministers van Bibis, ROM, Sozavo en GBB.
De woordvoerder van president Santokhi benadrukt dat de oproep van de regering, bij monde van de president, menens is. President Santokhi had opgeroepen tot dialoog met vertegenwoordigers van de groep protesteerders. Dit, alhoewel de regering niet formeel in kennis is gesteld van de grieven van de actievoerders.
Op basis van een stuk plichtsbesef en vaderlandsliefde zijn diverse bruggenbouwers aan de slag om zo gauw als mogelijk het gesprek met deze groep te doen plaatsvinden. Op enig moment ontstond de indruk alsof de kogel door de kerk was en zijn er zelfs voorbereidingen getroffen om een gesprek tussen de regering en de actievoerders heden live te verslaan en doen verslaan door overige mediahuizen. Deze opzet vindt vandaag geen voortgang”, meldt de woordvoerder.
Het uitgangspunt was dan ook dat de groep hierbij in de gelegenheid zou zijn om formeel haar wensenpakket te presenteren, maar ook te vernemen wat de realistische en uitvoerbare besluiten eventueel kunnen zijn. Van eminent belang is ook de eventuele tijdslijn die moet worden besproken. Goed bestuur wil namelijk dat wij, bij alle besluiten, de geldende normen, voorschriften en of wetgeving strikt volgen. Dit en meer maakt het evident dat dialoog van pure noodzaak is.
Op basis van diverse bemiddelingspogingen spreekt de regering de hoop nog steeds uit om, binnen afzienbare tijd de primaire gesprekken te voeren met deze groep. Elk gevoerd dialoog zal er een zijn waarbij de regering tracht breder draagvlak te verkrijgen voor het te voeren beleid. De input die zal worden verkregen van de diverse groeperingen en organisaties zal zeker bijdragen tot meer inspraak van de bevolking.
Vandaag
Gisteren
- Werkgroep nieuwe loonreeks zorgpersoneel geïnstalleerd
- Staatsolie financiert nieuw archiefgebouw GMD
- India organiseert AI Impact Summit met wereldleiders en techreuzen
- Hoge salarissen: een vertekend beeld te midden van maatschappelijke uitdagingen
- Illegale olieverwerking in Paranam: tankers en loods uitgebrand
- 88 kampen ontruimd in Royal Hill-gebied
- Rusland wijst beschuldigingen vergiftiging Navalny krachtig van de hand
- Gezamenlijke veiligheidsbonden uiten scherpe kritiek op uitspraken Juspol-minister
- VS geeft Trinidad en Tobago licenties voor olie- en gasactiviteiten met Venezuela
- Agroproject moet jongeren warm maken voor landbouwcarrière
- Naar een duurzame en evenwichtige rechtsstaat
- Zon, stapelbewolking en verspreide buien
- Veiligheidsconferentie: toenemende geopolitieke spanningen eisen internationale samenwerking
- Column: Een wereld die bewapent en wegkijkt
- LVV start traject om export van sopropo naar EU te hervatten
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 911
- Grote brand bij olieverwerkingsbedrijf aan Naaldvarenweg
- Soeng Ngie luidt Chinees Nieuwjaar feestelijk in
- BLTO heft staking op, maar actieplan blijft van kracht
- Het verleden is nog zichtbaar in de regering Simons
- Van Dijk en Punwasi herkozen in Advocaten Tuchtcollege
- Man vast na verduistering SRD 60.000 voor houttransport in Meerzorg
- Wereld Kinderkankerdag: Samen bouwen aan hoop, zorg en betere overleving
- Monorath: Vreemdelingenbeleid moet integraal worden aangepakt, boetegelden ‘levensader’
- Tarique Rahman wil Bangladesh democratischer maken na verkiezingsoverwinning
- Warm en vochtige zondag
- Veertig kampen ontmanteld bij grootschalige operatie in Royal Hill–Redi Bergi gebied
- Suriname verdrinkt in bonden
- Institutionele zelfverrijking onder het mom van 'synchronisatie'