Suriname en Colombia tekenen MoU luchtvaartovereenkomst
Minister Jubithana is ingenomen met deze stap. “Er kan nu alvast een start gemaakt worden vanuit beide landen en kunnen luchtvaartmaatschappijen nu toestemming aan autoriteiten vragen om vluchten te mogen uitvoeren naar en van Colombia. De weg naar Colombia is nu een stuk korter geworden”, stelt de bewindsman.
De intentieverklaring opent volgens Jubithana "de weg voor ons naar onze Zuid-Amerikaanse buren en zal veel wederzijdse voordelen opleveren. Bogota biedt directe verbindingen naar andere landen binnen Zuid-Amerika en van de verschillende continenten waaronder Canada en Spanje. Wij kunnen veel van elkaar leren en er is nog veel te ontdekken".
Colombia is de bakermat van de Zuid-Amerikaanse cultuur en een van de best ontwikkelde landen in Zuid-Amerika en de hub in het noorden van Zuid-Amerika, voert de minister aan. Het land investeert veel in de jeugd en er zijn zeer goede universiteiten, waardoor nieuwe mogelijkheden ontstaan voor uitwisseling van kennis. Ook de gezondheidszorg is op een zeer hoog niveau, waar al langer uitwisseling mee plaats vindt en Surinamers naartoe gaan voor specialistische behandeling.
De luchtlijn zal voordelen opleveren voor het toerisme van Suriname. Colombia vervult ook een voortrekkersrol in toerisme, waar Suriname ook een voorbeeld aan kan nemen hoe natuurtoerisme verder te ontwikkelen. "Dit betekent dat je straks al binnen 2,5 uur aan de andere kant van dit continent kan zijn", zegt Jubithana. De samenwerking biedt eveneens de basis voor nieuwe economische en culturele vooruitzichten en kansen voor beide landen, stelt de minister.
Vandaag
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost