Isaacs: Zero tolerance beleid politie
Isaacs en een behoorlijk aantal afdelingshoofden hebben vrijdag op een persconferentie uitgelegd hoe het staat binnen het korps. Er is aangeven dat er hard gewerkt wordt om in 6 maanden de opdracht van de regering te voltooien; om via het Interim Management Team (IMT) het korps gereorganiseerd, verbeterd en versterkt te krijgen, nationaal en internationaal.
Zo zijn er enkele veranderingen aangebracht om het werk efficiënter te maken wordt er op de persconferentie meegedeeld. De verbeteringen hebben er ook toe geleid dat er meer zaken zijn opgelost. Er volgen binnenkort besprekingen met de Frans-Guyanese gendermerie en de Braziliaanse federales.
De afdelingshoofden hebben aangegeven met welke zaken ze te maken hebben zoals drugsvangsten, berovingen, moorden, illegale goudzoekers, illegale wapens, mensenhandel, diefstallen. Daaruit is af te leiden dat ook in Suriname de georganiseerde misdaad heerst die in sommige gevallen ook nog grensoverschrijdend is terwijl in eigen land neemt criminaliteit ergere vormen aan.
“We zijn gekomen op het punt van ‘zero tolerance’ beleid dat gevoerd zal worden,” deelt Isaacs mee. “Dat houdt in dat wij onze bevoegdheden die ons wettelijk zijn gegeven, nu meer zullen uitoefenen. Toezicht en controle. Handhaving met alle tot ons ten dienste staande middelen om het veiligheidsgevoel te bevorderen.” Informatie doorspelen aan de politie is belangrijk hierbij, geeft hij aan. Daarom roept de KPS de hulp in van de samenleving en de media. Ondertussen is er een 'most wanted list' uitgebracht.
President Chan Santokhi heeft vaker opgemerkt dat de criminaliteit op belangrijke plekken is geïnfiltreerd. Isaacs: “Over de infiltratie in de politie organisatie. Het IMT maakt zich hard om de rotte appels die er zijn, uit het korps te verwijderen. Daar gaan we voor, er is mandaat voor gegeven, dat is wat we moeten doen. We zijn crimefighters. Crime fighten doe je met integere medewerkers.” Er is een werkgroep ingesteld om dit probleem op te lossen. “Wees u ervan verzekerd, het is ook een opdracht aan het IMT om de rotte appels eruit te halen.”
Gisteren
- Rechterlijke afdwinging afdracht van pensioenpremies
- Verkiezingen in Japan kunnen politieke aardverschuiving veroorzaken
- Een stukje geschiedenis
- Minister Baasaron belooft personeel versterking en vernieuwing
- Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes
- Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
- Wie heeft de macht werkelijk in handen?
- Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
- Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
- Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Eergisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie