Surinaamse dames verslaan Antigua and Barbuda
Suriname ontving Antigua and Barbuda in het kader van WK-kwalificatie. De wedstrijd die van administratieve waarde was, werd afgewerkt in het Essedstadion. Aangezien zowel Suriname als Antigua and Barbuda reeds hun meerdere hadden erkend in zowel Mexico als Puerto Rico, moeten beiden het WK aan zich voorbij laten gaan. Desondanks ontwikkelde zich een vrij aanvallende wedstrijd met een veld overwicht voor de Surinaamse voetbalsters (Natia). Na een 3-0 ruststand, won Suriname de ontmoeting met 5-1.
Hoewel Suriname de betere ploeg was, duurde het tot de 27e minuut voordat Ravalcheny van Ommeren de score namens Natia opende vanaf de witte stip. Verdediger James had namelijk de bal met de hand uit het doel gehouden, voor welk vergrijp ze tegen de rode kaart aankeek. Na ruim een half uur spelen verdubbelde Andaya Landveld de score andermaal vanaf de witte stip, nadat Patra in het strafschopgebied werd neergelegd, Luttele minuten later was het Katousha Patra die ditmaal op sublieme wijze er 3-0 van maakte, na de achterhoede in de luren te hebben gelegd.
Meteen na de rust leek Van Ommeren voor de 4-0 aan te tekenen, maar de bal ging rakelings voorlangs het doel. In de minuten die daarop volgden waren er nog een aantal kansen voor Natia, maar onze dames hadden het vizier niet op scherp. Het mooiste doelpunt van de avond kwam van de voet van Rowena Ondaan, die van ver buiten het strafschopgebied de vijandige doelman verschalkte: 4-0. In de 84e minuut maakten de gasten een tegendoelpunt, nadat de arbiter hen een strafschop toekende wegens handsbal: 4-1. In blessuretijd deed Naomi Pique -de beste speelster van Natia- vanaf de witte stip, de kers op de taart: 5-1.
P.S.
In aanloop naar de ontmoeting hebben de dames een verklaring afgelegd, waarin ze aangeven niet langer onder het bestuur Krishnadath zullen voetballen. Er zijn de afgelopen dagen teveel blunders gemaakt aan de zijde van de SVB.
Gisteren
- 750 jongeren actief met Krin Kondre – president steekt handen uit de mouwen
- Biza belooft versterkt genderbeleid en samenwerking met maatschappelijke organisaties
- Sieraden en grote sommen contant geld buitgemaakt
- Man ingesloten voor stalking, bedreiging en verspreiding intiem materiaal
- In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
- Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
- Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
- VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
- Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
- Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
- NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
- Afwisselend weer met verspreide buien
- Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
- Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
- Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
- VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Eergisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or