Chinees passagierstoestel neergestort
Het aantal slachtoffers en de reden van het ongeval zijn nog niet bekend. Reddingswerkers hebben geen tekenen van overlevenden gezien.
Chinese luchtvaartmaatschappijen hebben over het algemeen een goede staat van dienst op het gebied van veiligheid - het laatste grote ongeval vond 12 jaar geleden plaats.
De crash veroorzaakte een schok in China, waar president Xi Jinping een onmiddellijk onderzoek heeft gelast om de oorzaak vast te stellen. China Eastern Airlines heeft naar verluidt al zijn 737-toestellen aan de grond gehouden.
Vluchtvolggegevens suggereerden dat het vliegtuig snel hoogte verloor van zijn kruishoogte voordat het de grond raakte. Op de plaats van het ongeval zouden meer dan 600 hulpdiensten aanwezig zijn. De brandweer was als eerste ter plaatse en wist een door het ongeval veroorzaakte brand in de heuvels te blussen.
Op beelden gemaakt door lokale dorpelingen en gedeeld op Chinese sociale media - en door staatsomroepen - was te zien dat er vuur en rook was van de crash, en vliegtuigresten op de grond.
Luchtveiligheid en luchtvaartnormen in China zijn de afgelopen decennia enorm verbeterd na een reeks ongevallen in de jaren negentig en crashes zoals deze zijn nu zeer zeldzaam. Het laatste grote vliegtuigongeluk in het land was in augustus 2010, toen een vlucht uit Harbin tijdens mistig weer neerstortte in het noordoosten van Yichun, waarbij 42 mensen omkwamen.
China Eastern heeft een hotline opgezet voor mensen die informatie zoeken over de inzittenden. Het heeft zijn logo op zijn Weibo-account grijs gemaakt en ook zijn website in zwart-wit veranderd in een duidelijk teken van rouw.
De staatsmaatschappij is een van China's grote drie luchtvaartmaatschappijen, samen met China Southern en Air China. De Chinese Civil Aviation Administration zei dat het ook zijn onderzoekers ter plaatse had gestuurd.

Vluchttrackingsites melden dat het vliegtuig iets meer dan een uur in de lucht was en zijn bestemming naderde toen het neerstortte in Wuzhou, een groen, heuvelachtig gebied dat in deze tijd van het jaar onderhevig is aan gemengd weer, aangezien China zijn jaarlijkse overstromingsseizoen ingaat. Het weer was bewolkt, maar het zicht was naar verluidt goed op het moment van het ongeval.
Het vliegtuig viel in drie minuten duizenden meters naar beneden, zo bleek uit gegevens van de vluchttracker. Volgens FlightRadar24-gegevens kruiste het vliegtuig op 29.100 voet, maar twee minuten en 15 seconden later werd het geregistreerd op 9.075 voet. De laatste informatie over de vlucht toonde aan dat deze eindigde om 14:22 lokale tijd, op een hoogte van 3.225 ft.
Volgens trackerwebsites was het Boeing 737-800-vliegtuig zeven jaar oud. Het is het voorlopermodel van de Boeing 737 Max-lijn, de vliegtuigen die betrokken waren bij dodelijke crashes in Indonesië in 2018 en Ethiopië in 2019. China verbood dat model na die crashes.
Boeing heeft een verklaring afgegeven over de crash van MU5735 en zegt: "We zijn op de hoogte van de eerste mediaberichten en werken eraan meer informatie te verzamelen."
Vandaag
-
22:50
Asfalt, Amateurs en Achterblijven – Waarom Suriname Professionele Bouwers Nodig Heeft
-
20:48
Aardbeving van 6.0 bij Barbados ook in Suriname gevoeld
-
20:26
Derde helft WK 2026: Hoe Frankrijk het grootste talentenaanbod in het voetbal creëerde
-
18:34
Dc's dienen begrotingen voor 2027 in bij minister Huur
-
16:37
Remmen voertuig dodelijke aanrijding Johannes Mungrastraat functioneerden wel
-
14:43
Notities uit de behandelkamer; De specialist is onderweg
-
12:49
Guyana ziet met enorme oliewinsten van Iran-oorlog de groeidruk toenemen
-
11:05
Politie onderzoekt molotovaanval op gebouw Forensische Opsporing
-
10:50
VSB waarschuwt voor kloof tussen anti-witwasbeleid en uitvoering
-
08:52
De prijs van politieke benoemingen
-
06:54
VSB: Comptabiliteitswet cruciaal voor transparantie en verantwoord financieel beheer
-
04:56
Bewolkte dag afgewisseld met buien in vrijwel alle districten
-
02:58
Lula: VS-maatregel ondermijnt Braziliaanse strijd tegen misdaad
-
01:03
Parlement en regering vinden elkaar: Comptabiliteitswet krijgt tweejarige overgangsperiode
-
00:00
Regering verdedigt lening van US$ 1,8 miljard: groot deel gebruikt voor oude schulden
Gisteren
- Veel politiek, weinig vooruitgang
- Matawai Traditioneel Gezag en planetGOLD Suriname in gesprek over duurzame goudwinning
- Derde helft WK 2026: Team Brazilië barst van talent, moet zich bewijzen
- Vermiste bootpassagier dood aangetroffen nabij Stoelmanseiland
- Ruim 500 kilo kwik gestolen van terrein politiebureau Geyersvlijt
- Interpol weigert OM wederom opsporingsverzoek tegen Hoefdraad
- President Simons onderscheidt Surinaamse wetenschapper Rudi van Els in Brazilië
- Brazilië ondersteunt Suriname met 100.000 vaccins en malariamedicatie
- Overpeinzingen olie-inkomsten en impact op Inheemse gemeenschappen in Corantijngebied
- Cubaanse leerlingen op school: ‘Ze doen alleen mee met rekenen’
- Menstruatieproducten verminderen school- en werkverzuim onder vrouwen en meisjes
- Houtproductie daalt licht in 2025; Sipaliwini blijft grootste productiegebied
- Regen- en onweersbuien afgewisseld met bewolking en zon
- Iran en VS bereiken voorlopig akkoord over verlenging staakt-het-vuren
- Column: Wat taal vertelt over Suriname
- Suriname en Brazilië verdiepen samenwerking op diverse gebieden
- Exclusieve WK-2026-rechten voor STVS kosten US$ 450.000
Eergisteren
- Verdachte ziet gevangenisstraf als kans om af te kicken van drugs
- Derde helft WK 2026: Boeiende teams, nieuwe spelers
- 9 maanden regering: kritiek mag, maar niet selectief
- Arbeidsgeschil over loon uitzendkracht belandt bij Hof van Justitie
- Hoge prijzen beproeven offerbereidheid tijdens Ied-ul-Adha
- Simons in overleg met Lula over economie, veiligheid en infrastructuur
- PALU: Verklaringen ex-ministers roepen vragen op over functioneren bestuur
- Acht jaar cel geëist tegen vader die zesjarige dochter misbruikte
- Modernisering Rechterlijke macht: Disciplinaire Raad
- Suriname kijkt naar Braziliaans Bolsa Família-model voor hervorming sociaal systeem
- Dodelijk verkeersongeval na botsing met sleepwagen
- Perioden van regen en kans op onweer
- Viraal fenomeen redt 'Trump'-buffel van slacht in Bangladesh
- Ook tijdens Offerfeest staat voedselveiligheid centraal
- Column: Kampioenschap Broki onverdiend?
- 99 procent van de Cubanen in Suriname werkt illegaal (1)