Honduras: Ex-president bij eerste uitleveringshoorzitting
Hernandez regeerde de Midden-Amerikaanse natie acht jaar tot vorige maand en wordt nu geconfronteerd met een Amerikaans uitleveringsverzoek dat dinsdag is uitgegeven. Het verzoek moet ertoe leiden dat hij voor de Amerikaanse rechtbanken wordt aangeklaagd voor drugshandel.
"Je bent niet alleen! Er is een grote politieke partij die je steunt', zei een aanhanger van de rechtse Nationale Partij van Hernandez tegen de lokale omroep TSI.
Er brak een handgemeen uit tussen zowel aanhangers als critici voor het ministerie van Justitie waar de hoorzitting van Hernandez plaatsvond. Er was gehaal en getrek, geduw en er werd met stenen gegooid. Maar de politie was er snel bij om de gemoederen uit elkaar te halen.
Volgens justitiewoordvoerder Melvin Duarte heeft de rechter die toezicht houdt op de uitleveringszaak een hoorzitting gepland op 16 maart. De rechter beval dat Hernandez tot dan vast moest blijven op een speciale politiebasis.
Hernandez (53) werd dinsdag gearresteerd door de politie, in een spektakel dat live op de lokale televisie werd uitgezonden, nadat de ex-president en voormalige bondgenoot van Washington zijn medewerking had toegezegd.
Volgens een document van de Amerikaanse ambassade zou Hernandez deel uitmaken van een operatie om enorme hoeveelheden cocaïne van Colombia en Venezuela via Honduras naar de Verenigde Staten te vervoeren. Het document beweert verder dat hij miljoenen dollars aan steekpenningen heeft ontvangen in ruil voor het bieden van bescherming aan mensenhandelaars.
Hernandez heeft alle wandaden ontkend en heeft eerder geprobeerd het bewijsmateriaal van de aanklagers te belasteren, terwijl hij ook zijn eerdere steun van Amerikaanse functionarissen benadrukte. Vorig jaar veroordeelde een Amerikaanse rechter de broer van Hernandez tot levenslang plus 30 jaar in een grote cocaïnehandelzaak.
"Ja, dat hebben we gedaan! Ja dat deden we! Ze nemen de corrupte narco-dictator", zei een lid van de linkse Libre-partij van de nieuwe president Xiomara Castro, die zijn naam alleen als Manuel noemde.
Vandaag
-
10:51
India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand
-
09:29
Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedragen buitgemaakt
-
08:50
SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen
-
06:52
Wat moet er veranderen?
-
04:54
Regen en onweer op Moederdag
-
02:56
Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilijke tijden
-
00:58
Afscheid van 'Oom Jules': een man van visie, moed en verbinding
-
00:00
Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken
Gisteren
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Franciscus
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandige koers
- Suriname op de drempel van verandering
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken
- Voorzichtige doorbraak in Amerikaans-Chinees handelsconflict
- A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
- Democratie vraagt om oplettendheid
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
- Ook vandaag wat onweersbuien
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
- NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Eergisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning