Regering draagt SRD 10.000 bij voor Covid-uitvaart
De regering heeft besloten maximaal SRD 10.000 bij te dragen in de uitvaartkosten van personen die aan Covid-19 zijn overleden. Ook de bijdrage aan reguliere uitvaarten is opgetrokken van SRD 2.000 naar maximaal SRD 5.000. Deze mededelingen deed minister Uraiqit Ramsaran van Sociale Zaken en Volkshuisvesting maandag in De Nationale Assemblee.
Indien er meerdere Covid-doden in een gezin zijn, zal het bedrag worden vermenigvuldigd. Als in een gezin beide ouders of verzorgers overlijden door Covid-19 en de overige gezinsleden minderjarig zijn of niet kunnen betalen, zal de gehele uitvaart voor rekening van de overheid komen. De Raad van Ministers heeft deze besluiten goedgekeurd en ze gaan per 1 juni in.
Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid merkte op dat meer informatie is gevraagd aan de uitvaartbedrijven. Het grootste deel van de kosten worden gemaakt bij het mortuarium en de begraafplaats. Een Covid-lichaam dat wordt gecremeerd in het crematorium bedragen de uitvaartkosten SRD 14.700. Een begrafenis van een Covid-lichaam in een kelder in Paramaribo kost SRD 30.450. De kosten voor een kelder alleen is SRD 20.000. Een niet Covid-lichaam dat in een kelder wordt begraven in Paramaribo kost SRD 27.431. Het verschil is SRD 3.000 tot SRD 5.000 omdat er extra voorzieningen getroffen worden bij een Covid-dode.
Er is besloten om maatregelen te treffen om de kosten wat omlaag te brengen. De extra kosten zijn het beglazen van de kist, bodybags, huur vijf dagen koelcel vanwege protocol, de huur van de bewassingsruimte, transport van het lichaam indien de persoon niet in het Regionaal Ziekenhuis Wanica is overleden, waar het Covid-mortuarium is. De kosten van een begraafplaats variëren tussen SRD 17.500 en SRD 20.000. De uitvaartkosten voor een niet Covid-lichaam zijn SRD 25.200 en een Covid-lichaam SRD 30.850.
Het ministerie van Volksgezondheid heeft aan de patholoog-anatoom gevraagd om het protocol van de uitvaart te herzien. Er is nu meer inzicht in de veiligheid van het lichaam na het overlijden op besmettelijkheid. Het lichaam kan na 72 uur na het overlijden worden vrijgegeven in plaats van vijf dagen, merkt Ramadhin op. Dat scheelt twee dagen koelcel. Ook andere aspecten van het protocol kunnen worden vereenvoudigd met als gevolg vermindering van de kosten van uitvaart. Het ministerie is hier nog mee bezig.
Vandaag
-
19:13
Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
-
17:10
Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
-
15:07
Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
-
13:11
De eerste vrouwelijke president van Suriname
-
11:13
Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
-
09:15
Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
-
08:50
Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
-
06:52
Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
-
04:54
Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
-
02:56
Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
-
00:58
169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
-
00:01
Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken