EK: Belgen zonder averij naar achtste finale
Het Krestovski stadion te Sin Petersburg, Rusland was het strijdtoneel van de ontmoeting tussen Finland en België. België won zijn eerste twee wedstrijden en gaat met zes punten fier aan kop in groep B. Finland daarentegen, had nog alles om voor te spelen, want met 1 overwinning en 1 verlies heeft het tot nog toe slechts 3 punten vergaard. De wedstrijd stond onder leiding van de Duitse arbiter Felix Brych. Naar verwachting zal België de wedstrijd controleren en als de mogelijkheid zich voordoet, proberen te scoren. Finland zal de aanval moeten zoeken om een plek in de achtste finale te kunnen bemachtigen. Na een 0-0 ruststand wonnen de Belgen de wedstrijd met 2-0.
België startte met zijn sterkst mogelijke elftal en er was hen zo te zien alles aan gelegen om als eerste te eindigen in de groep. Hoewel de Belgen de wedstrijd controleerden, stichtten zij In het eerste kwartier haast geen gevaar. Het regende van verkeerde passen, waardoor er veel balverlies werd geleden en Finland zonder al te veel moeite in de wedstrijd kon blijven. In de 22e minuut brak Kevin de Bruyne door, maar zijn voorzet kwam niet bij een medespeler aan. België domineerde het spel volledig, maar: of stond Romelu Lukaku buitenspel; of schoot Jérémy Doku op de verdediging; of schoot Axel Witsel hopeloos over etc., kortom de aanval werd niet of kon niet succesvol worden afgemaakt. Op slag van rust brak Edin Hazard door op aangeven van Lukaku, maar ook uit deze aanval kwam niets. Na 45 minuten spelen gingen partijen de pauze in zonder gescoord te hebben: 0-0.
Meteen na de rust kwam Finland sterk aanvallend opzetten, maar de Belgen lieten zich niet overrompelen en verdedigden beheerst uit. In de 48e minuut gaf Lukaku een magnifieke pass aan De Bruyne, maar ook nu bleef het gewenste resultaat uit. De Belgen overliepen de Finse defensie, maar konden jammerlijk genoeg geen doorbraak forceren. In de 62e minuut verzuimde Glen Kamara bij een van de sporadische Finse aanvallen, om zijn land op voorsprong te brengen. Een minuut later combineerde Witsel met Hazard, maar ook nu werd er weer niet gescoord.
Eindelijk leek Lukaku in de 65e minuut erin te slagen zijn land op voorsprong te brengen, maar na inmenging VAR, werd het doelpunt alsnog afgekeurd. Uiteindelijk was het de Finse doelman Lukáš Hrádecký die een kopbal van verdediger Thomas Vermaelen die tegen de paal afketste, alsnog promoveerde tot doelpunt: 0-1. Finland ging hierna naarstig op zoek naar de gelijkmaker, maar in de 81e minuut kregen de Finnen het deksel op de neus, toen Lukaku stijlvol om zijn as draaide en snoeihard inschoot: 0-2. Hierna speelden de Belgen de wedstrijd rustig uit: 0-2.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
18:42
Bedrijfsleven kritisch over brandstofplafond: pleidooi voor gerichter beleid
-
16:44
Moni Karta ontspoord: sociaal beleid gekaapt door politieke loyaliteit
-
14:43
Japan ondersteunt vrouwenproject Suriname bij 50 jaar diplomatieke banden
-
12:46
Oekraïne sluit veiligheidsdeals in het Midden-Oosten tegen Iraanse drones
-
10:48
Twee verdachten opgepakt in Nickerie voor smokkel en illegale goederen
-
08:51
SER moet koers uitzetten voor duurzame ontwikkeling Suriname
-
06:53
Kustwachtraad krijgt actieve rol in beleid: geen ceremonieel orgaan
-
04:55
Wisselvallige vrijdag met zon, wolken en lokale buien
-
02:57
Drones en mijnen: Innemen Kharg-eiland zeer riskant voor Amerikaanse troepen
-
00:59
Column: Bezuinigen of bezwijken: tijd voor harde keuzes
-
00:00
Suriname reageert op Guyana: maritieme heffingen Corantijn geen nieuw beleid
Gisteren
- Onaantastbaar groen: Regenwoud als nationaal belang en internationale verantwoordelijkheid
- WK-droom Suriname eindigt na 1-2 nederlaag tegen Bolivia
- Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
- Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
- BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
- Schoten gelost op woning na familieruzie
- WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
- Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
- Recensie: Democratische leeservaring
- Wisselvallig en overwegend nat weer
- Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
- Column: Aftellen
- Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Eergisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe