Ravaksur Wrokoman dey: Covid-19 pandemie storende factor
Ook een 1 mei mars door de straten van Paramaribo, een initiatief van de vakcentrale CLO is als gevolg van de ‘total lockdown’ afgelast. Ook andere meer traditionele 1 mei evenementen kunnen als gevolg van de covid-19 golf waarin wij nu zitten, geen voortgang vinden.
Huidige uitdagingen
De wrokomans in ons land worden dit jaar op 1 mei geconfronteerd met talrijke vraagstukken die van alle kanten op hen afkomen. In dit kader kan worden gedacht aan: de gevolgen van de financieel-economische crisis, de werkersonvriendelijke belastingschijven als onderdeel van het belastingsysteem, scheve macro-economische verhoudingen, een mogelijk bittere IMF-pil die over enige maanden in aantocht is, maar ook door verdeeldheid in de leiding van de vakbeweging en last but not least de dreigingen die uitgaan van de covid-19 pandemie.
De gevolgen van de financieel-economische crisis en de instabiele macro-economische verhoudingen zijn onder meer: een instabiele wisselkoers, een te hoge inflatie en mede hierdoor een zware teruggang van de koopkracht van de inkomens van de wrokomans en van de gepensioneerden. Maar ook de hoge werkloosheid en het in onvoldoende mate ontstaan van fatsoenlijke arbeidsplaatsen zijn voor Ravaksur grote punten van zorg.
Ravaksur hoopt dat besprekingen die binnenkort met vertegenwoordigers van de regering zullen worden gevoerd kunnen leiden tot de daadwerkelijke verbetering van de koopkracht van de werkers als gevolg van het terugdringen van de inflatie en een herschikking van de belastingschijven. Ravaksur maakt zich ook zorgen over de binnenkort met het IMF te sluiten Extended Fund Facility.
Leren van Louis Doedel, Anton de Kom, Theo de Sanders, G.H. Günther, Heinrich Liesdek, Lepelblad, Kees Wijgaarde, Hugo van Vliet, Otto Huiswoud, Kopenski, Jacques van Eer, Venoaks, maar ook Pater Weidmann, Cyrill Daal, Imro Grep, Hendrik Sylvester, Fred Derby, André Koornaar en vele andere vakbondsleiders. Bij vele van de voornoemde vakbondsleiders was het duidelijk dat een verdeelde vakbeweging makkelijk te bespelen is door werkgevers. Pas wanneer de verdeeldheid plaats maakt voor eenheid, zal de vakbeweging in staat zijn om de belangen van de wrokomans op het gebied van welvaart en welzijn optimaal te behartigen. Ravaksur wenst alle wrokomans in alle sectoren van onze maatschappij ondanks de Covid-19 pandemie, Wan Bun Wrokoman Dey toe.
Vandaag
-
06:18
Caribische juristen: Uitspraak CCJ versterkt mensenrechten en zakendoen binnen Caricom
-
05:23
Wisselvallig weer met kans op stevige middagbuien
-
03:15
Ebola-uitbraak in Afrika overtreft bestrijdingsinspanningen
-
01:36
Een jaar na verkiezingen: Simons spreekt van eerste hervormingen, maar erkent grote uitdagingen
-
00:59
Column: Mensenrechten stoppen niet bij de gevangenispoort
-
00:00
Castelen: uitspraak CCJ heeft grote gevolgen voor Surinaamse rechtspraak
Gisteren
- SV Broki kampioen van de Suriname Major League, maar hoe eerlijk is het systeem?
- Starnieuws komt met WK-special 'Derde Helft WK 2026'
- Stay in School Project van start met steun van Republic Bank
- Caribbean Court of Justice veroordeelt Suriname in zaak Ramsamooj
- Wanneer cijfers zonder context misleiden
- Regering zoekt nieuwe economische kansen via Brazilië en Dominicaanse Republiek
- Jonge landbouwers in Nickerie kiezen steeds meer voor andere landbouwgewassen, naast rijst
- Adhin: commissievergaderingen DNA in principe openbaar, tenzij geheimhouding nodig is
- Analyse: 1 jaar 'Simons-Suriname': slecht huwelijksseizoen
- Wisselvallig weer met kans op buien
- China stuurt astronaut op jaarlange ruimtemissie, wil maanlanding in 2030
- Bewoners Houttuin tekenen fel protest aan tegen geplande opslag radioactief materiaal
- Column: Systeemverandering begint met onze eigen keuze
- Broki wint na strafschoppen thriller van Robinhood en is SML-kampioen
- Één jaar later groeit de vraag waar de systeemverandering blijft
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 925
- Straatverlichting langs weg naar Matta officieel in gebruik genomen
- Corruptie is geen incident, maar een systeem dat wij hebben leren verdragen
- Overeenkomst tussen Cevihas en Sail moet continuïteit bedrijven versterken
- Hadj 2026: Pelgrims ondanks oorlog en hitte naar Mekka
- Autobestuurder rijdt in op politieagent; verdachte voortvluchtig
- Oeganda bevestigt drie nieuwe ebolagevallen; verhoogd risico voor tien andere Afrikaanse landen
- Het volk blijft in de wurggreep van populisme en patronage
- Zelfdoding onder jongeren in Amerika stijgt sterk en blijft derde doodsoorzaak
- Natte zondag verwacht met stevige buien
- VS voert militaire oefening uit boven Caracas
- Kinderen beschermen vraagt meer dan regels alleen
- Hoefdraad verdedigt handelen rond SPSB en gebruik staatsmiddelen