Het benoemingsbeleid
Gesteld moge zijn, dat over het algemeen alle aanstellingen gebaseerd moeten zijn op bepaalde uitgangspunten, waarvan o.a. genoemd kunnen worden: prestaties en/of de behoefte, formatie etc. Bij het voeren van een objectief en rationeel loon- en personeelsbeleid wordt er normaliter rekening gehouden met een aantal criteria; zoals: opleiding, functievereisten, affiniteit, verantwoordelijkheid en discipline.
In Suriname wordt blijkbaar niet nauwgezet rekening gehouden met deze factoren en het lijkt alsof politieke benoemingen zo goed als mogelijk geïnstitutionaliseerd zijn. Enerzijds dient hiertegen wel op gepaste wijze gestreden te worden; anderzijds wordt gesteld, dat politieke benoemingen weliswaar moeten kunnen plaatsvinden.
Het benoemingsbeleid laat inderdaad veel te wensen over, aangezien dit beleid niet is gebaseerd op duidelijke criteria en er wordt vaak geen rekening gehouden met de geldende personeelsverordening en de Personeelswet. Personen met lagere opleiding en onvoldoende kennis worden vaak in hogere posities geregeld, terwijl anderen met hogere opleidingsniveaus worden overgeslagen.
Elke Surinamer, i.h.b. zij die reeds aangesteld zijn, moeten worden ingezet. Zelfs president Chan Santokhi heeft meerdere keren verklaard, dat ze met een ieder gaan samenwerken; echter blijkt in de praktijk dat het slechts bij woorden is gebleven! Uit informatie is gebleken, dat haast het heel team van de vorige kabinetten ter zijde is geschoven. Niet dat op deze regering slechts kritiek wordt geleverd, maar de eerlijkheid gebied mij te vermelden, dat dit euvel altijd de boventoon heeft gevoerd en dus bestreden moet worden.
Machts- en positiebehoud door favoritisme, machtsvertoon, nepotisme, arrogantie etc. zullen plaats moeten maken voor effectieve, rationele, en functionele invulling in vacatures, functies en wel op basis van kennis, opleiding, integriteit, inzet, plichtsbesef en daadkracht.
Het voeren van een rationeel personeels- en benoemingsbeleid is een vereiste. Men moet niet steeds politiek selectief bezig zijn; kortom: de right man/woman on the right place plaatsen! Het saneren van 60-plussers moet wel een feit zijn, dit moet de carrièreplanning van jong kader bevorderen.
Vandaag
-
15:24
Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
-
13:26
Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
-
11:28
Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
-
09:30
Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
-
07:33
Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
-
05:35
Vandaag volop zon
-
03:38
Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
-
02:41
HvJ versterkt met rechter en AG
-
00:59
Column: Contouren zichtbaar
-
00:00
VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo