Suriname loopt miljoenen euro's mis
Mohansingh inmiddels bekend vanwege zijn uitvinding heeft al eerder een publicatie verzorgd over inkomsten die de Staat misloopt. Daartoe is een berekening gemaakt dat neerkomt op meer dan € 600 miljoen gemiste inkomsten door het ontbreken van een CO₂ emissiehandel systeem en Emissieautoriteit. Vanaf 2019 is er een nieuw mechanisme in werking om de handel uit de markt te halen en in fondsen onder te brengen. Dit biedt dus kansen voor Suriname.
Dit zogenaamde 'Market Stability Reserve' is in het leven geroepen om de handel weer op rails te zetten. Emissiehandel (EU ETS) is een marktinstrument waarmee de EU de uitstoot van broeikasgassen kosteneffectief wil verminderen om zo haar doelstellingen en die van het Kyoto Protocol te realiseren.

Emissiehandel is de handel in emissierechten, die het recht geven om een bepaalde hoeveelheid broeikasgassen uit te stoten. Vragers en aanbieders handelen in emissierechten en zo komt een CO2-prijs tot stand. Per hectare is 1 – 2 ton CO₂, prijsraming liggen tussen €30 - €100 per ton. Uitgaande van 10 miljoen hectare kan Suriname €600.000.000 aan inkomsten genereren. Met deze inkomstenbron kunnen vervolgens projecten worden gefinancierd. Voor het aantrekken van investeerders voor financiering van projecten is het van belang om in eerste instantie een strategisch ontwikkelingsvisie met plan van aanpak en begroting vast te stellen.
Niet alleen de Covid-19 heeft impact op Staatsbegroting, maar ook het ontbreken van een strategische ontwikkelingsvisie. Omdat een land immers afhankelijk is van zijn resources en arbeidspotentiaal is het van belang om te focussen op de hoogwaardige functies per district en deze inzetten om laagwaardige functies te optimaliseren. Ook de afstemming tussen onderwijs en het bedrijfsleven kan hierbij een belangrijke rol spelen.
In een strategische ontwikkelingsplan wordt met behulp van Netwerkmanagement de basis gelegd als fundering van onderhavige plan. Dit is tevens ook bruikbaar om cruciale actoren in kaart te brengen en voor desbetreffende project waarbij een organisatie is ingericht met een Stuurgroep, projectgroep en werkgroepen. In een werkgroep worden in details per discipline ontwerp en berekeningen uitgevoerd en aan het projectgroep gerapporteerd. Dit kunnen juristen, subsidieadviseurs, technici en wetenschappers zijn. Terwijl het projectgroep waakt over de uitvoering/projectonderhoud en budget die door de Stuurgroep is vastgesteld. Per project zal er dus meetbare doelstellingen, gekoppeld aan activiteiten en begroting eerst dienen te worden vastgesteld. Het Emissiehandel systeem kan als start worden gedefinieerd als potentieel haalbare project.
Vragen en feedback zijn welkom.
email: mohan.singh@live.nl
Vandaag
-
22:38
DNL: Cassavecrisis, overheid laat hoofdvoedsel binnenland instorten
-
20:41
PAHO en India ondersteunen Suriname met ICT-middelen voor moeder- en kindzorg
-
18:43
In memoriam mr.dr. Hamied Ahmadali
-
16:45
Vrouw aangehouden op luchthaven met grote hoeveelheid contant geld
-
14:49
Duurzame cacao-boost geeft nieuw leven aan Surinaamse cacaosector
-
14:00
Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
-
12:46
Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
-
10:48
Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
-
08:50
Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
-
06:52
Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
-
04:54
Zonnig weer met kans op verspreide buien
-
02:56
Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
-
00:58
Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
-
00:00
Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren
Gisteren
- Torengebouw Financiën wordt gerestaureerd
- Iran’s Opperste leider Khamenei verklaart vijand ‘verslagen’ in Nowruz-bericht
- Herman Sno Lezing 2026: talenten gehuldigd en onderzoek naar podosiri-yoghurt centraal
- NDP: Idul-Fitr, moment van saamhorigheid, vergeving en verbinding
- Actieheld Chuck Norris overleden op 86-jarige leeftijd
- Honderden gelovigen sluiten Ramadan af met gezamenlijk Idul-gebed
- Militair overleden na schietincident tijdens oefening op Rijsdijk
- Moslims wereldwijd vieren Idul-Fitr temidden van oorlog en onrust
- Pleidooi voor wettelijke verankering NCCR bij overleg over waarschuwingssystemen
- NPS roept op tot blijvende saamhorigheid en solidariteit bij Idul-Fitr
- VHP: Idul-Fitr versterkt eenheid en nationale saamhorigheid
- Mix van zon, bewolking en verspreide buien
- Europese landen en Japan ondersteunen inspanningen om Straat van Hormuz te openen
- Column: Uitstel is geen overleg, maar sabotage van de rechtsstaat
- Crisishulplijn 114 vanaf mei weer bereikbaar voor hulp bij suïcide en geweld
Eergisteren
- Hiv-besmettingen in Caribisch gebied blijven hoog: 15.000 nieuwe gevallen per jaar
- Suriname en Indonesië willen samenwerking landbouw en visserij verder versterken
- Privatisering en sociale woningbouw
- Olieprijs stijgt boven $119 door aanvallen op energie-infrastructuur
- Man beroofd in woning: SRD 110.000 buitgemaakt
- SRD Check gratis toegankelijk voor Telesur-klanten, ook zonder internet
- Kan olie $200 per vat bereiken?
- VHP: Navratri als periode van bezinning en vernieuwing
- Ten Cate presenteert eindselectie Natio voor WK-playoffs
- Damaru nieuwe directeur Anthony Nesty Sporthal, wil NIS nieuw leven inblazen
- Warme licht wisselvallige dag
- Iran valt Qatarese energiehub aan, na aanval op groot gasveld
- Column: Regels tegen spelbederf
- Finabank accepteert boete na jaren reputatieschade en krijgt €4,5 miljoen terug