Brazilië buigt voor druk, verbiedt branden in Amazone
Vicepresident Hamilton Mourao vertelde verslaggevers dat hij investeerders op de videoconferentie had uitgenodigd om de instandhouding van het bos te helpen financieren, maar hij zei dat ze geen geld hebben toegezegd en hebben gezegd dat ze eerst de resultaten willen zien.
Beleggers hebben gewaarschuwd dat ze investeringen in Brazilië in de wacht zullen zetten of zelfs zullen terugtrekken, als de regering van president Jair Bolsonaro niet optreedt om 's werelds grootste tropische regenwoud te beschermen dat van cruciaal belang wordt geacht om de opwarming van de aarde tegen te gaan.
Mourao zei dat Brazilië onterecht wordt bekritiseerd over de ontbossing van Amazone, die sinds het aantreden van Bolsonaro vorig jaar enorm is toegenomen. De vicepresident zei dat de regering onderbezette milieudiensten had geërfd. Hij merkte op dat de regering niet genoeg personeel heeft om te voorkomen dat buitenstaanders een miljoen vierkante kilometer beschermde inheemse gronden betreden. Illegale houtkappers en goudzoekers vallen de inheemse gronden steeds vaker worden binnen.
Deskundigen op het gebied van de volksgezondheid en antropologen vrezen dat de indringers het coronavirus verspreiden - dat Amazonestammen zou kunnen decimeren.
De Braziliaanse regering is nieuwe besprekingen begonnen met donoren Noorwegen en Duitsland over het Amazone-fonds. Zij verwacht dat ze verschillen in beleid zullen overwinnen die vorig jaar de financiering van duurzaamheidsprojecten hebben stopgezet.
Minister van Landbouw Tereza Cristina zegt dat buitenlandse investeerders zich zorgen maakten over het feit dat een wetsvoorstel om land in de Amazone toe te wijzen dat momenteel in het Congres wordt overwogen, de ontbossing zou vergroten. Ze zei dat dat een vervorming was.
Mourao zei dat het besluit om branden gedurende 120 dagen te verbieden volgende week wordt uitgevaardigd. Het aantal branden in het Amazone-regenwoud in Brazilië is vorig jaar met 30 procent gestegen, aldus INPE, het Braziliaanse ruimtevaartonderzoeksbureau. In juni toonden overheidsgegevens vorige week aan dat het aantal branden met 20 procent is gestegen, het hoogte cijfer voor een maand in 13 jaar.
Vandaag
-
03:33
Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
-
02:36
Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
-
00:59
Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
-
00:00
VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Gisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana