In de Saramaccarivier is zaterdagavond een vissersboot van het type SK met vier opvarenden, allen van Guyanese afkomst, gezonken ter hoogte van Lareco. Sindsdien ontbreekt elk spoor van de mannen.

Het Command Center ontving maandagmorgen omstreeks 07.27 uur de melding dat de opvarenden op ijsboxen dreven op het water. De melder gaf aan dat reeds met eigen boten was gezocht, zonder resultaat, en dat er een helikopter zou worden ingezet om de zoekactie voort te zetten. Ook de Marine van het Nationaal Leger en de politie van Groningen zijn ingezet bij de zoektocht.

De echtgenote van de booteigenaar deed diezelfde ochtend aangifte van vermissing van haar man R.L. en drie bemanningsleden, van wie de namen niet door haar konden worden opgegeven. Volgens haar vertrok haar man op vrijdagavond 17 oktober vanaf de aanmeersteiger bij Huwelijkszorg met een recent aangekochte en gerenoveerde vissersboot, richting Paramaribo, voor een verplichte zeewaardigheidskeuring bij de Maritieme Autoriteit en het ministerie van LVV.

Zaterdagmorgen belde R.L. zijn echtgenote met de mededeling dat de boot water maakte en dat zij op ijsboxen dreven. Het gesprek werd abrupt onderbroken. Later die avond, rond 21.45 uur, belde hij opnieuw en vroeg haar snel coördinaten te noteren omdat “hij het niet zou halen”. De locatie die daarbij werd doorgegeven, bleek volgens de autoriteiten meer dan honderd kilometer buiten de kust, in de richting van de Atlantische Oceaan.

De vier opvarenden zijn nog steeds vermist. De zoekactie is onverminderd gaande, meldt de politie Public Relations.