Kiezers hebben keuze uit meer dan 5.000 kandidaten
Bij de Nationale Democratische Partij (NDP) keren in elk geval niet terug: Rachied Doekhie die in 2015 in kiesdistrict Nickerie met 2.602 stemmen werd gekozen, Grace Watamaleo (in Marowijne met 1.991 stemmen), Erwin Linga (in Sipaliwini met 1.652; hij is overgestapt naar de VHP), Guilliano Snip (in Nickerie met 1.502 stemmen), Jenny Warsodikromo (in Commewijne met 803), Wendell Asadang (in Brokopondo met 400), Roché Hopkinson (in Paramaribo met 283), Keshopersad Gangaram Panday (in Paramaribo met 136), Ruchsana Ilahibaks (in Paramaribo met 89) en Yvonne Maabo (in Brokopondo schaduwkandidaat).
Bij de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) die voor het eerst na de herdemocratisering 33 jaar geleden alleen de verkiezingen ingaat, komt Djoties Jaggernath die in kiesdistrict Nickerie met 2.613 stemmen werd gekozen, niet meer terug.
Cleon Gonsalves Jardin de Ponte die in 2015 in Coronie met 31 stemmen werd gekozen, staat niet meer op de kandidatenlijst van de PALU. Hetzelfde geldt voor Rudolf Zeeman van de BEP die bij de vorige verkiezingen 1.268 stemmen kreeg in kiesdistrict Sipaliwini. Ook Diepakkoemar Chitan die in 2015 als kandidaat van Pertjajah Luhur (PL) met 941 stemmen werd gekozen in Saramacca, staat niet meer op de kandidatenlijst. Hij is kort na de verkiezingen van 2015 samen met Raymond Sapoen uit de PL getreden en zit nu in de Hervormings- en Vernieuwingsbeweging (HvB).
De VHP, NPS, BEP, DA'91, PL en SPA gingen de vorige verkiezingen in V7-verband en behaalden 18 zetels in het parlement. Na de verkiezingen viel de combinatie al gauw uit elkaar, nadat de BEP en twee PL'ers (Sapoen en Chitan) ervoor kozen de NDP te ondersteunen. In V7-verband haalden de samenwerkende partijen 96.584 stemmen. In Paramaribo werd Dew Sharman met voorkeursstemmen gekozen. Hij behaalde 12.223 stemmen. De NDP die ook in 2015 de verkiezingen alleen inging, haalde in totaal 117.751 stemmen, goed voor 26 zetels. DOE haalde 11.168 stemmen en behield haar ene zetel. De PALU kreeg bij de vorige stembusgang 1.735 stemmen, goed voor een zetel. Bij de vorige verkiezingen deden 11 partijen/combinaties mee.
Vanwege het verbod op pre-electorale samenwerkingen gaan de politieke partijen op eigen kracht de verkiezingen in. De VHP en de NPS gaan na decennia alleen de verkiezingen in. Ze hebben sinds de eerste verkiezingen na de militaire periode in 1987 steeds in combinatie deelgenomen aan de verkiezingen.
De partijen die meedoen aan de verkiezingen zijn: ABOP, A20, BEP, DA'91, DOE, De Nieuwe Wind, HVB, NDP, NPS, PALU, Pertjajah Luhur, PRO, SDU, SPA, Strei!, VHP en VVD. De zeven nieuwe partijen die meedingen naar de gunst van de kiezers zijn: A20, De Nieuwe Wind (in Paramaribo en Wanica), HVB, PRO, SDU, Strei! en VVD.
Vandaag
-
08:45
De berg heeft een muis gebaard!
-
06:43
Seafoodfestival moet sector en horeca dichter bij elkaar brengen
-
04:46
Een warme dag en licht wisselvallig weer
-
02:51
Argentinië stapt officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie, volgt VS in breuk
-
00:54
Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek Simons en Jetten
-
00:03
President grijpt in bij stijgende brandstofprijzen, price cap afgesproken
Gisteren
- Bestuur OWMCP valt over uitlatingen vakbond
- VN waarschuwt voor recordhonger en groeiend menselijk leed
- Vreedzaam dient initiatiefwet in voor modernisering voedselwetgeving
- OM Nederland: Boete banken bepaald door ernst en omvang zaak
- Somohardjo: Parlement krijgt geen kans om te spreken over rechtsstaat
- Beslag van €5 miljoen komt vrij na schikking DSB in geldzendingzaak
- Banken betalen boetes in geldtransportzaak uit 2018
- Hakrin Bank treft schikking in geldzendingskwestie Nederland uit 2018
- Gewapende woningoverval op bejaarde vrouw in Verlengde Keizerstraat
- Golfstaten onder zware druk door oorlog met Iran: recessierisico groeit
- Parmessar: Verder overleg inzichten wetten rechterlijke macht
- Gajadien vraagt duidelijkheid over wijziging Raad van Toezicht Centrale Bank
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Kharg-eiland: Iran's 'onaanraakbare' olieslagader onder vuur
- Column: Zes plus partijen, vier wetten en veel zijden handschoenen
- DNA vraagt aandacht voor acute problemen rijstboeren in Nickerie
Eergisteren
- Paus Leo roept media op om het lijden van de oorlog te laten zien
- Baasaron lanceert ‘SRD Check’ om prijsopdrijving tegen te gaan
- DNA-vergadering verdaagd voor verder overleg wetsvoorstellen rechterlijke macht
- Minstens 600.000 extra aan lokale kip op de markt medio dit jaar
- EU-leiders wijzen militaire betrokkenheid in Straat van Hormuz af
- Vakbond OW MCP vraagt snelle ingreep van ministerie RO
- Zeventien dagen van escalatie in de VS-Israël-Iran oorlog
- Centrale banken heroverwegen renteverlagingen vrees voor nieuwe inflatie
- LVV traint beginners in pluimveehouderij om productie in Suriname te verhogen
- Wisselvallige start van de week met zon en lokale buien
- Paus richt zich rechtstreeks tot verantwoordelijken voor oorlog Midden-Oosten
- Column: De ziel die zich reinigt terwijl de wereld beweegt
- Gajadien positief over college van bestuur OM, maar kritisch op termijn pg