Busterminals Ondrobon aanzet tot ordening sector
Drie nieuwe busterminals te Ondrobon zijn in gebruik genomen. Districtscommissaris Mike Nerkust van Paramaribo Noordoost, benadrukt dat het om een faciliteit gaat die niet alleen is voor de bussen, maar ook voor de mensen die naar de stad komen. Hij kijkt ernaar uit dat er minder bussen in het centrum staan. Nerkust vroeg tijdens het heuglijke feit vrijdag ook aan de voorzitter van de Particuliere Lijnbus Organisatie (PLO, om vooral de mensen in de buurten die in de ochtenduren wachten, op te pakken. Hij hoopt dat de PLO meehelpt om te zorgen dat de terminal mooi blijft, door een stuk sociale controle en oplettendheid, omdat niet alleen de bus helpt geld te verdienen, maar ook de terminal.
Voorzitter van de PLO, John Mahadewsing, is verheugd met de eerste busterminal in Suriname. Hij geeft aan dat de PLO jaren hiervoor heeft gepleit. Het is voor de organisatie een mijlpaal die bereikt is. Mahadewsing geeft aan dat de PLO het volste vertrouwen heeft dat er ook terminals komen voor andere trajecten. Over de ordening van het openbaar vervoer, is er nog veel werk te verzetten, zegt hij. De organisatie denkt hierbij aan terminals, tussenstations en bereikbaarheid voor iedereen. Een mogelijkheid die ook moet worden bekeken, is de aanleg van een aparte busbaan om de chaotische toestanden op de wegen te beperken, vooral op de Route Paramaribo-Lelydorp.
Vijay Chotkan, minister van Openbare Werken, Transport en Communicatie zegt dat de nieuwe terminals een behoorlijke aanzet zijn tot het ordenen van de sector. De passagiers zijn de belangrijkste spil in deze zaak; zonder hen is er geen transportsector. Hij benadrukt dat de ordening niet alleen gedaan kan worden, maar door samenwerking met alle belanghebbenden binnen de sector. Chotkan wees op het belang van onderhoud en het schoonhouden van de omgeving zodat er lang van genoten kan worden van de faciliteiten. Er zullen groepen vanuit het ministerie worden gevormd die zich zullen toewijden aan schoonmaak en onderhoud.

Melvin Bouva, ondervoorzitter van De Nationale Assemblee, geeft aan dat er keihard is gewerkt aan de terminals. “We willen een stad die beter toegankelijk is, veiliger is en beter georganiseerd is.” Bouva geeft aan dat er door de regering geïnvesteerd wordt in infrastructuur, ontwikkeling van de stad, veiligheid en dit soort duurzame projecten, “omdat dit is wat we nodig hebben om tot ontwikkeling te komen.” De volksvertegenwoordiger verwijst meteen ook naar het lopende asfalteringsproject van de Zwartenhovenbrugstraat. Naast de bussector moet ook gekeken naar andere sectoren en infrastructurele projecten waaronder de taxi’s en het aanleggen en inrichten van parkeerhavens in de binnenstad.
Het project is eigenlijk als ontwateringsproject begonnen, waarbij in 2016 gestart is met de aanpak van de riolering vanaf de Fred Derbystraat tot nabij het standbeeld van Kwaku. Uiteindelijk zal de ontwatering worden aangesloten op de Maagdenstraat. Elke terminal heeft ongeveer een oppervlakte van 430 vierkante meter, zodat mensen in zon en regen overdekt kunnen wachten op de bus. De terminals zijn volledig verlicht en ingericht met kantines en toiletgroepen en zullen worden bemand met controleurs. Ook worden er nog zitbanken geplaatst. Verschillende sprekers spraken hun dank uit aan voormalig minister Jerry Miranda. Tijdens zijn bewindvoering is het beleid ontwikkeld.
Raoul Lith
Vandaag
-
18:38
Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
-
16:41
DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
-
14:43
Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
-
12:45
De toekomst is van ons, Surinamers
-
10:47
Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
-
08:49
Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
-
06:51
Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
-
04:54
Zon en buien vooral in de middag
-
02:57
Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
-
00:58
OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
-
00:00
Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel
Gisteren
- Van rechtsstaat naar machtsstaat? Zorgen over politisering justitie
- EU keurt lening van $ 106 miljard goed voor Oekraïne
- Verdachte aangehouden na vondst vuurwapen tijdens surveillance in Latour
- 170 politieambtenaren maken promotie bij jaarafsluiting KPS
- Een cadeau aan de jarige Republiek Suriname
- Simons roept op tot vrede en eenheid tijdens Volkskerstzang
- Bangladesh in crisis na dood 2024-opstandleider
- Vijf personen aangehouden na gijzeling in Latour
- LVV levert zaaizaad en zoekt lagere rente voor rijstboeren
- Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
- Wisselvallig weer met buien en zon
- Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
- Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
- Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
- Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten
Eergisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract