Prefect Frans-Guyana dringt aan op oplossing grensproblemen
De nieuwe prefect van Frans-Guyana, Marc Del Grande, is vrijdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) geweest om te praten over de veiligheid en problemen aan de grens met Suriname. Illegale goudwinning, schade aan het milieu en drugstransporten zijn enkele onderwerpen van gesprek met Surinaamse vertegenwoordigers. “Ik ben ervan overtuigd dat het onmogelijk is om goede resultaten te boeken als we niet samenwerken met de Surinaamse autoriteiten,” benadrukt Del Grande, oud-commandant van de gendarmerie van Saint-Laurent-du-Maroni.
De technische vergadering is geopend door BuZa-minister Yldiz Pollack-Beighle. Ze stelt dat er meerdere vergaderingen nodig zullen zijn om al de problemen waar beide landen last van hebben, op te lossen. Ze benadrukt dat Suriname en Frans-Guyana al heel lang goede relaties hebben op verschillende gebieden. Pollack-Beighle heeft ook meegedeeld dat Suriname al werkt aan het oplossen van bepaalde problemen zoals de drugstransport.
“Maar in elke goede relatie kunnen er wat knelpunten ontstaan,” merkt de bewindsvrouw op. “Bij het bereiken van passende oplossingen zullen er altijd uitdagingen zijn die echter alleen met gezamenlijke inspanningen gevonden kunnen worden." De lijst van problemen aan de grens is lang: illegale goudwinning aan de grensrivier, illegale immigratie, drugshandel, schade aan het milieu en wapensmokkel. Gezamenlijke patrouilles van Franse en Surinaamse eenheden om de criminaliteit te bestrijden, is een van de voorstellen van Del Grande.
De ex-commandant, die 20 jaar geleden leiding heeft gegeven aan de gendarmerie en twee maanden geleden benoemd is tot prefect (vertegenwoordiger van de Franse regering in Frans-Guyana) is serieus over de aanpak. Hij wil de bevolking die getroffen is door de illegale goudwinning niet teleurstellen. De mensen willen resultaten zien, deelt Del Grande mee. “Het is geen kwestie van geld,” benadrukt hij. “Het is een kwestie van samenwerken. Frans-Guyana beschikt al over de krachten om de veiligheid te waarborgen op de Marowijnerivier. Wat wij nu moeten doen is een samenwerking organiseren met de Surinaamse krachten.”
René Gompers
Vandaag
-
14:44
Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
-
12:46
De sluipende macht…
-
10:48
Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
-
08:50
Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
-
06:52
Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
-
04:54
Zon en bewolking met lokale buien
-
02:57
Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
-
00:59
Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
-
00:00
Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Gisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal
Eergisteren
- Stichting Gaape Denki biedt jeugd Devisbuiten perspectief
- Een eigen toegankelijke Hoge Raad: breek uit het afhankelijkheidsdenken
- Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
- Nieuw Koeltechnisch Centrum geopend: Suriname versterkt strijd voor ozonbescherming
- Wereldbank bespreekt lopende programma’s met Natuurlijke Hulpbronnen
- Voorkom martelgang van leraren door digitalisering
- Rijstboeren eisen eerlijke prijs: minister Noersalim belooft snelle actie
- Politie kondigt verkeersmaatregelen aan oefeningen parade/defilé
- Fly All Ways hekelt stilzwijgen NAC na botsing op Zanderij
- Zonnige en hete dag
- VN waarschuwt voor verergerende voedselcrises wereldwijd
- 36 jaar stilstand in decentralisatie: tijd voor een realistische vernieuwing
- Somohardjo wil overtreding Wet op Staatsschuld in DNA bespreken