DOE een wens voor 2019
Positief voor DOE is dat de partij zich heeft versterkt met een nieuw en dynamisch bestuur en draagt zij nog steeds kritisch en constructief bij aan de besluitvorming omtrent nationale wetgeving en maatschappelijke issues. In 2019 zal DOE haar bijdrage blijven leveren aan een duurzaam bestaan voor iedere Surinamer. De strijd tegen corruptie en mismanagement van de overheid zijn daarom ook in 2019 hoog op de DOE agenda.
Nog niet het gewenste resultaat
Het jaar 2018 heeft voor Suriname nog niet heel veel verandering gebracht met betrekking tot o.a. de economie, armoede, vernietiging van onze bossen en vervuiling van onze rivieren, verhoogde positieve toekomstperspectieven voor de jongeren, anti-corruptie en onderwijs. 2019 zal evenwel voor veel Surinamers en vooral de politieke partijen, het jaar zijn van propagandavoering, met de focus op de algemene vrije en geheime verkiezingen van mei 2020. Traditioneel zullen vele politici elkaar voor alles wat slecht is uitmaken en de gemeenschap opzwepen met beloften. Dit slechts met één doel: aan de macht komen of aan de macht te blijven ten eigen bate. Dit, terwijl het hoogste doel, n.l.: realiseren van ontwikkeling, groei, welvaart en welzijn van het land en zijn bevolking, helemaal op de achtergrond verdwijnt. DOE zal niet meedoen aan deze vorm van propagandavoering en zal gefocust blijven op de nationale en positieve doelen.
Nieuwe kansen
Elk nieuw jaar brengt kansen met zich mee, ook voor ons land. Voor 2019 wenst DOE dat elke Surinamer beseft, dat wij als Suriname meer dan ooit tevoren op een cruciaal kruispunt staan wat betreft onze ontwikkelingsrichting. En wij Surinamers moeten beseffen dat wij samen die kansen kunnen benutten of niet, omdat we een stem en hand hebben in de richting die het land zal opgaan na 2020.
Hoop en liefde
DOE weet dat een beter Suriname kan met het gezin als middelpunt van een sterke natie. Zeker ook, als er wordt gekeken naar de zaken die Surinamers met een oprecht hart, waar ook ter wereld, binden. Onder meer: de liefde voor dit land, onze multi-etniciteit en cultuur, jongeren die zich niet laten vastzetten in etnische hokjes, de trotsheid op ons natuur, de gastvrijheid en ons gevarieerd voedsel en de blijvende hoop en geloof in een beter Suriname. Als het o.m. landen als Botswana, Georgië, Costa Rica, Uruguay, Zuid-Korea, Singapore is gelukt, dan zou het voor ons ook geen moeilijke opgave moeten zijn. Die landen zijn door middel van goed bestuur uit de modderpoel van corruptie en armoede gekomen en mogen zich vandaag de dag welvarend noemen of koersen richting welvaart.
Keuze 2019: Doen wat nodig is
2019 is voor Suriname het keuzejaar: blijven wij kiezen voor populistisch praten en zelfverrijking of kiezen wij voor dienstbaar leiderschap, goed bestuur en duurzame ontwikkeling? DOE gelooft in het laatste. Laten wij nu vanuit de rol die wij vervullen biinnen onze familie, organisaties en de maatschappij, gebruiken om de richting van dit land om te buigen naar het positieve? DOE gaat zeker haar bijdrage leveren hieraan.
Mede-Surinamers, Laten we DOEn wat nodig is in 2019.
Partij voor Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE)
Vandaag
-
16:48
AZP viert 60 jaar zorg: regering investeert SRD 60 miljoen in modernisering
-
14:50
Onze kinderen verdrinken in het nieuwe onderwijssysteem
-
12:47
Olieprijs schiet boven US$ 119 door oorlog in het Midden-Oosten
-
10:49
CBvS verwerkt activiteiten buitenlandse oliemaatschappijen in economische statistieken
-
08:51
Masker VMS gevallen
-
06:53
Vrouwen hebben 36% minder economische rechten dan mannen
-
04:55
Afwisseling van zon en buien in het binnenland en langs de kust
-
02:57
Iran benoemt Khamenei’s hardline zoon Mojtaba als nieuwe Opperste leider
-
00:59
Column: De lente die niet wijkt
-
00:00
Directeur SBB krijgt ontslag aangezegd en kondigt juridisch verweer aan
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 914
- NPS pleit voor verdere versterking rechten en kansen van vrouwen
- ABOP benadrukt rol van vrouwen bij ontwikkeling van Suriname
- China waarschuwt tegen regimewissel in Iran
- C-47 staat stil bij dubbele rol van werkende vrouwen
- A20: Internationale Vrouwendag staat voor gelijkheid en gezamenlijke toekomst
- Gestolen voertuig klemgereden: verdachte neergeschoten, twee vluchten het bos in
- We zijn er nog niet; maar we zetten door
- Gewapende woningoverval: daders maken geld en sieraden buit
- VHP: Internationale Vrouwendag vraagt om meer dan woorden
- NDP benadrukt rol van vrouwen en wijst op leiderschap Simons
- Zon en kans op lokale buien
- Escalatie in VS-Iran conflict: Oekraïne biedt steun aan Saudi-Arabië tegen Iraanse drones
- President Simons: positie van vrouwen cruciaal voor sterke samenleving
- Gewapende overval op supermarkt: twee medewerkers gewond
- Visserijsector waarschuwt voor aantasting onafhankelijkheid Viskeuringsinstituut
Eergisteren
- Somohardjo bij Nationale Iftar: werk harder voor het land, niet voor groepen
- Suriname verkent samenwerking met VAE-bedrijf voor digitalisering overheid
- Pas goed op jezelf, meisje
- Jagesar: Olieprijs stijgt ook in Suriname door oorlog rond Iran
- Trump lanceert militaire coalitie tegen drugskartels met Latijns-Amerikaanse leiders
- Chikungunya-besmettingen stijgen; import chemicaliën vertraagd
- Iran kondigt voorwaardelijke wapenstilstand aan buurlanden
- Regering wil woningbouw weer op gang brengen met goedkope hypotheken
- President: Lagere goudroyalty kan juist meer inkomsten opleveren
- Afwisseling van zon en lokale buien
- Cuba meldt vijfde dode na vuurgevecht met Florida-geregistreerde speedboot
- Slachtoffer straatberoving raakt buiten bewustzijn
- Simons benadrukt ordening mediaveld en journalistiek via accreditatie