7 Colombianen en een Cubaan ingesloten zaak-duikboot
Het ministerie betreurt het dat bepaalde personen om politieke- dan wel andere redenen, vroegtijdig de informatie omtrent de ontdekking van het vaartuig in de publiciteit hebben gebracht, met het mogelijk gevolg dat het verder onderzoek in deze kwestie wordt bemoeilijkt. Bij voortijdige publiekelijke mededelingen kan de veiligheid van de bij het onderzoek betrokken functionarissen onnodig in gevaar worden gebracht. Het ministerie doelt hiermee op het Assembleelid Krishna Mathoera (VHP). Zij heeft op haar Facebook-pagina de ontdekking wereldkundig gemaakt. Zij had ook foto's gepubliceerd van de duikboot.
De buitenlanders die vermoedelijk illegaal in Suriname vertoeven zijn op last van het Openbaar Ministerie in verzekering gesteld. Na intensief speurwerk is het een eenheid van de politie gelukt om het vaartuig te lokaliseren. Hetzij hier benadrukt, dat het verder onderzoek thans wordt verricht door één door het ministerie van Justitie en Politie en overige veiligheidsdiensten ingesteld Special Task Force, welke onder supervisie staat van de Procureur-generaal bij het Hof van Justitie, staat in de verklaring.
Hoewel de DEA (Amerikaanse Drugsbestrijdingsorganisatie) Head Quarters voor de Guyana’s in Georgetown is gevestigd, wordt door deze organisatie evenals andere internationale partners nauw samenwerkt met de Surinaamse autoriteiten op het gebied van de bestrijding van illegale drugs, deelt Justitie en Politie mee.
Het ministerie vraagt begrip van de samenleving voor het feit dat onderzoeksresultaten van dergelijke aard niet direct met het publiek kunnen worden gedeeld. Het strafrechtelijk onderzoek in deze zaak wordt onverkort voortgezet.
Vandaag
-
08:47
Wie heeft de macht werkelijk in handen?
-
06:51
Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
-
04:54
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:56
VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
-
00:58
Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
-
00:01
Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie