VSB schenkt laptops en printer aan politiekorps
De VSB hoopt dat deze gift de politie zal helpen om haar werk op criminaliteitsbestrijding te bevorderen. Mac Andrew legt uit dat de VSB bezorgd is over de criminaliteit. De organisatie van het bedrijfsleven is bereid in een later stadium te kijken hoe het KPS geassisteerd kan worden, als een organisatie die corporate social responsibility promoot. Ondernemers in Suriname vinden dat nodig, ze merken allen volgens hem dagelijks dat er sprake is van verruwing van de criminaliteit. Iedereen heeft er baat bij een Suriname dat veilig is. "Als VSB zullen we altijd proberen om onze bijdrage daaraan te leveren,” benadrukt Mac Andrew.
Christopher Brown, vertegenwoordiger van de British American Tobacco (BAT) die als partner van de VSB de laptops heeft geschonken, zegt dat er de laatste tijd, niet alleen in Suriname, maar ook in de regio een verhoogde mate van illegale handel in sigaretten is geconstateerd. De BAT is hierom als distributeur en verantwoordelijke voor de marketing van tabaksproducten speciaal geïnteresseerd in dit project. Een heleboel van deze illegale sigaretten zijn niet in Suriname geproduceerd, geeft hij aan. De overheid wordt op jaarbasis voor miljoenen dollars bestolen als gevolg van deze illegale handel, meent hij. Sigaretpakken zonder stempel, zonder waarschuwingsplaatjes of in een andere taal dan Engels en Nederlands, zijn illegale sigaretten, geeft hij aan.
Politiecommissaris Darnie Stolk, vertegenwoordiger van de korpschef, zegt dat de schenking onverwacht snel is gegaan. Hij betuigt zijn dank voor de schenking die ingezet zal worden bij de afdeling Fraude. In de praktijk zit de afdeling vaak met desktops, wat het moeilijker maakt om het werk te doen. Je kan ter plekke alle informatie al verwerken, in plaats van eerst op papier. Het ministerie van Financiën mist vanwege deze illegale handel veel belastinggelden. Het prijsverschil is volgens hem erg groot, tot wel 120%. Dit geldt ook voor drank. “Als je eerlijk en oprecht bezig bent ga je zeggen dit kan niet, want het is het ontduiken van belasting, accijnzen,” vindt Stolk.
Raoul Lith
Gisteren
- Politie en luchtvaartautoriteit maken afspraken over inzet drones
- Speelfilm ‘Onder de Paramariboom’ wordt in februari opgenomen in Suriname
- Santoe, nieuwe directeur wil verval NV Surzwam aanpakken
- VS trekt zich terug uit 66 internationale organisaties
- Reconstructie incident Veira onder leiding OM
- OM onderzoekt mogelijke financiële onregelmatigheden bij Binnenlandse Zaken
- Venezolaans leger begraaft soldaten die omkwamen tijdens Amerikaanse operatie
- Man dood binnengebracht bij spoedpost: tekenen van geweld aangetroffen
- Groenland: Veiligheidsdreiging door Rusland en China?
- Javian en oma Edith begraven na familiedrama in Commewijne
- Verspreide regenbuien vooral in de middag
- VS lanceert plan voor stabilisatie en oliecontrole in Venezuela
- Column: Regelmatig wandelen
- BLTO luidt noodklok over beroepsonderwijs en dient eisenplan 2026 in
Eergisteren
- Politie waarschuwt: investeer niet in crypto-aanbiedingen via social media
- Taxichauffeur opgepakt voor mensensmokkel in Nickerie
- Met aansteker spelende kinderen veroorzaken woningbrand
- Passagier KLM-vlucht van Amsterdam naar Zanderij overleden
- Hanisha Jairam nieuwe Surinaamse ambassadeur in New Delhi
- Aanhouding Derrick Veira rechtmatig verklaard (update)
- VS neemt Russische tanker met Venezolaanse banden in beslag
- Achter elk uniform schuilt een mens
- VS grijpt Venezolaanse olie, wereld reageert scherp
- Toename griepgevallen: ministerie roept op tot extra waakzaamheid
- President naar Colombia voor versterking medische samenwerking
- Veel uitdagingen voor nieuwe rvc van de SMS
- Zonnig weer met af en toe een bui
- Machado belooft snelle terugkeer en prijst Trump na val Maduro
- Negen illegale Cubanen opgepakt in Nickerie
- Ja meneer, dat zijn de regels!
- OAS-topman Ramdin roept lidstaten op tot gezamenlijke actie rond Venezuela