Zandafgraving Braamspunt onverstandig
‘Beach sandmining’ is een probleem dat in veel landen speelt, omdat dit een manier is om snel geld te verdienen. De win-win uitspraak van minister Dodson, van huis uit Econoom, en de zandafgraaf bedrijven is correct als het gaat om de korte termijn van 6 maanden: zowel de overheid verdient in de vorm van royalty's en schelpzand (1300 kubieke meter oftewel 130 truckladingen van 10 kub) en de zandafgravers kunnen hun bedrijf draaiende houden door geld te verdienen met het afgraven van 24700 kubieke meter schelpzand. De grote verliezer is echter de samenleving.
Op lange termijn is de zandafgraving te Braamspunt desastreus. Er zullen minder schildpadden en vogels voorkomen. De mangroves vlak bij de kust zullen minder groeien. Langs de kust gaat er meer zand verloren. Er zal minder bescherming zijn tegen harde winden en hoge golven. Het toerisme gaat achteruit, en de aanblik van de kust wordt lelijk. Verliezers zijn: de natuur, de bevolkingsvisserij sector, de toerisme sector, en Suriname.
Is de beslissing om zand af te graven op Braamspunt gedurende een periode van 6 maanden, goed overwogen? Waarom is de afdeling Natuurbeheer-LBB niet geconsulteerd? Hebben de ministers die verantwoordelijk zijn voor Toerisme, Openbare Werken, Transport & Communicatie, en Natuurbeheer (RGB) tegenargumenten aangedragen in de ministerraad vergadering waar het presidentieel besluit voor zandafgraving werd bekrachtigd?
Het ministerie van NH zegt dat de afgravingen gereduceerd plaatsvinden onder strikte voorwaarden. Is er geen enkele ingenieur op het departement die kan aangeven dat elke bucket zand die wordt afgegraven bijdraagt tot vernietiging van Braamspunt? Door de aandacht in de pers in binnen- en buitenland, en op social media, profileert Suriname zich als een land dat niet goed met de natuur weet om te gaan.
Braamspunt wordt ongeschikt gemaakt als dag-attractie voor toeristen en recreanten. Bovendien fungeert de locatie ook als legstrand voor zeeschildpadden. Een land als Costa Rica heeft bewezen dat de combinatie natuur en toerisme, op termijn goud waard is. Het ergste is dat onze natuurlijke kustbescherming wordt afgezwakt.
Hopelijk komen de bevoegde autoriteiten tot inkeer en wordt de zandafgraving te Braamspunt per direct stopgezet. Voor de vier zandafgraaf bedrijven kan naar een alternatief worden uitgekeken, maar het belang van Suriname gaat voorop. Elke bucket zand die er nog wordt afgegraven, is er een te veel.
Dr. Rudi F. van Kanten (agroforester)
Vandaag
-
18:18
Worstelicoon Hulk Hogan overleden op 71-jarige leeftijd
-
17:13
DNA vergadert vrijdag over toelating van acht nieuwe coalitieleden
-
16:51
Minister Misiekaba en PAHO versterken banden voor betere volksgezondheid
-
14:49
Suriname zet koers naar groene, innovatieve economie
-
12:45
Historische uitspraak ICJ: landen kunnen elkaar aanspreken op klimaatschade
-
10:48
De noodzaak van een functionerend Constitutioneel Hof
-
08:50
Cyborg-kakkerlakken en killer-robots: Duitsland ontwerpt de oorlog van de toekomst
-
06:52
Rijstmagnaat Radjie moet binnen twee weken Stalweide ontruimen
-
04:54
Steeds minder bewolking door de dag
-
02:56
Gouden sieraden en diamanten buitgemaakt bij gewapende overval op zakenpand
-
00:59
Column: Beachvolleybal tour
-
00:00
Inflatie weer in de lift: Prijzen stijgen met 2% in juni
Gisteren
- Verdachte van mensenhandel aangehouden in Tumatu
- 12 zwaar bewapende criminelen plegen overval op goudconcessie in stuwmeergebied
- Politie maakt melding van nieuwe boetebedragen
- Hogere belastingvrije som voor overuren en vakantiegeld
- Mamma Sranans eerste mama
- AKMOS wil stevige plaats voor KMO in nieuw regeringsbeleid
- Politie spoort vier vermiste personen op
- Waarom verdienen Surinaamse politici zoveel meer dan het volk?
- Internationaal Gerechtshof spreekt zich vandaag uit over klimaatplicht landen
- Brute roofoverval achter Maretraite Mall: man gewond, daders voortvluchtig
- Schietincident Christophel Kerstenstraat: slachtoffer loopt schampschot op
- Akiemboto al actief als Chief of Staff, maar nog formeel DNA-lid
- Veel zon en kans op onweer in de middag
- Trump kondigt nieuwe terugtrekking VS uit VN-organisatie Unesco aan
- Modernisering rechtspraak in Suriname
- Staat in hoger beroep tegen vonnis Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Misiekaba: Deskundigheid boven politieke voorkeur
- Nieuw beurzenfonds Staatsolie ook voor studenten binnenland
- Zware regenval en aardverschuivingen eisen minstens 21 doden in Pakistan
- Simons legt nieuwe koers Kabinet van de President uit
- Saramacca bijt spits af installatie DR- en RR-leden
- Sancties VS bedreigen Latijnse landbouw
- EBS-bond kondigt bodemprocedure aan tegen vonnis 'no work no pay'
- Een goede start of toch nog steeds wensdenken!
- Defensie herdenkt gesneuvelde militairen uit Binnenlandse Oorlog
- Warme dinsdag met wat afkoeling in de middag
- IMF-topvrouw Gita Gopinath vertrekt en keert terug naar Harvard
- Column: Een baan, een bord eten, een beetje zekerheid
- Brunswijk neemt nieuwe kantoorruimte in gebruik