Amerika als groepswinnaar naar kwartfinales
In de eerste speelperiode had Amerika de overhand en sterspeler Clint Dempsey maakte in de 27e minuut, naar later zou blijken de enige treffer van de wedstrijd. Meteen na de pauze werd DeAndre Yedlin kort na mekaar tweemaal geel gekleurd, waardoor het gastland met 10 man verder moest.
Paraguay domineerde vanaf toen de ontmoeting, echter slaagde hij er niet in een gelijkmaker te produceren. Amerika hield stand en eindigde met 6 competitiepunten als groepswinnaar van groep A. Colombia verloor namelijk van Costa Rica en bleef aldus steken op 6 punten. Hoewel Colombia dus ook met 6 punten eindigt en de onderlinge confrontatie met Amerika won, moet het vanwege een slechter doelsaldo genoegen nemen met de tweede plaats.
Colombiaanse bank verspeelt koppositie
In de laatste wedstrijd van groep A, won Costa Rica met 3-2 van Colombia in het NRG Stadium te Houston, Texas. De ruststand in deze ontmoeting was 2-1 in het voordeel van Costa Rica. Colombia dat reeds geplaatst was voor de kwartfinales, trad met zijn B-selectie aan.
Colombia had voldoende aan een gelijkspel om als groepswinnaar over te gaan naar de volgende ronde. Bondscoach Jose Pekerman achtte zijn B-selectie in staat het karwei te klaren, dus gunde hij zijn sterspelers wat rust. Echter kwam hij van een koude kermis thuis. Reeds in de tweede minuut plaatste Johan Venegas, Colombia met een magistrale uithaal op achterstand: 1-0. Echter maakte Frank Fabra het voordeel snel ongedaan: 1-1. Na ruim een half uur spelen was Fabra weer trefzeker, maar dan wel in eigen doel. Onder druk maakte hij ongelukkigerwijs een autogoal. Dit was meteen ook de ruststand.
Na de rust kwam sterspeler James Rodrigues binnen de lijnen voor Colombia, maar hij kon geen potten breken. Costa Rica verruimde zelfs de marge in de 58e minuut via Celso Borges: 3-1. Pekerman gebruikte in de 65e minuut zijn laatste troef in de persoon van Juan Cuadrado. Binnen tien minuten liet Cuadrado zijn aanwezigheid gevoelen door de assist voor het doelpunt van Marlos Moreno te verzorgen: 3-2. Dit was, verwoede pogingen van Colombia ten spijt, meteen ook het laatste wapenfeit.
Vanwege dit resultaat eindigt Colombia op de tweede plaats in groep A en treft in de kwartfinales de winnaar van groep B. Een eventuele ontmoeting met Brazilië is een reële mogelijkheid, maar dan moet dat land eerst zien te winnen van Peru. Amerika wint deze groep en maakt zich op om het land dat op de tweede plaats eindigt in groep B, te treffen.
De strijd is nog niet gestreden in groep B. Zowel Peru, Brazilië als Ecuador zijn nog in de race voor de twee beschikbare plaatsen die recht geven op een plek in de kwartfinales.
Mireille Hoepel
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 921
- Factor arbeid verdient beter
- Voorstel wetswijziging moet uitvaartsector strenger reguleren
- Paus Leo waarschuwt voor oorlog, plundering van aarde en gebruik van kernenergie
- Negen Brazilianen vast na illegale goederenoverslag in Meerzorg
- Suriname en China versterken landbouwsamenwerking met focus op verwerking en training
- Vermeende aanslag op president Trump tijdens White House Correspondents’ Dinner
- Vluchten hervat na ingrijpen president: verkeerstoren weer operationeel
- De tijd voor implementatie is aangebroken
- Ontslagen RvC Canawaima: wij zijn nooit gehoord en zijn onbekend met facturen
- Zon, bewolking en regen wisselen elkaar af
- Vredesvooruitzichten VS-Iran slinken na afgelasting vredesgesprekken door Trump
- Onderzoek naar fraude met Moni Karta: coördinator tijdelijk ontheven
- Jhauw: Luchtverkeersleiding al jaren probleem, maar geen oplossing
Eergisteren
- Explosie in zuidwest-Colombia eist minstens 14 levens
- President Simons roept op tot gebed en naastenliefde
- Bouwbeurs 2026 start met blik op toerisme en groeiende vraag naar accommodatie
- Waar wij liever niet over praten (1)
- Motivatiedag in Para moet examenleerlingen extra boost geven
- Lalmahomed trekt aan de bel over staking universiteit en gevolgen voor studenten
- Gewapende bende buit miljoenen bij overval op bouwmaterialenzaak
- Vliegen naar Suriname structureel onbetaalbaar
- Verbetering dienstverlening consulaat in Amsterdam in gang gezet
- Minister Ramsaran: Defensie moet versnellen en zich aanpassen aan nieuwe dreigingen
- Wisselvallig weer met verspreide regenbuien
- Iraanse minister in Pakistan voor vredesgesprekken; Trump verwacht aanbod
- Bevelhebber Labadie: Nieuwe fase voor leger met focus op discipline en vernieuwing
- Lloyd Pool herkozen als voorzitter ABPLAZ en wijst op urgente problemen personeel