Bouterse: Maatregelen voor verzachting algemene nood
Terwijl de hervorming van het belastingstelsel en de belastingdienst voortduurt, heeft de regering “toch gemeend enkele maatregelen te treffen,” heeft president Bouterse de pers voorgehouden. Het pakket van basisgoederen wordt van 40 uitgebreid naar 60 en zal belastingvrij worden ingevoerd. Per 1 mei 2016 mogen de huurprijzen alleen worden uitgedrukt in SRD. De overheid komt met een huurcompensatie. Als huurders met hun huurcontract kunnen aantonen dat minimaal 25% van hun loon, gaat naar de huur, komt de huurder in aanmerking voor huurcompensatie. Deze sector wordt gereguleerd, zegt Lackin.
Via het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting zullen 7.000 pakketten gratis worden verstrekt aan degenen die het “absoluut het hardst nodig hebben”, stelt het staatshoofd. “We willen de mofina wans zoveel mogelijk tegemoet komen.” Daarnaast worden dagelijks 1.500 pakketten verkocht voor SRD 65. Een aantal maatregelen waaronder herschikking van de belastingschijven en leningen in US$ is nog in behandeling. Ook wordt gekeken naar hoe de douanekoers kan worden bevroren om consumenten te beschermen tegen prijsverhogingen na de valutaveilingen.
President Bouterse heeft herhaaldelijk gezegd dat “we gezamenlijk moeilijke tijden met elkaar moeten doorkomen.” Hij vindt dat onverlaten proberen misbruik te maken van de situatie om mensen op straat te krijgen. “Dat biedt geen soelaas. Wat soelaas biedt is gezamenlijk de economische malaise het hoofd te bieden.”
Bouterse zegt dat de maatregelen bedoeld zijn voor verzachting van de nood in het algemeen. “Daarom betrekken we Ravaksur erbij. Om het groter belang te kunnen masseren.” Het gaat om consumptieve en ondersteunende maatregelen die de regering heeft getroffen om de situatie het hoofd te bieden. “Dit wordt een heel moeilijk jaar.”
Vandaag
Gisteren
- Raghoebarsing pleit voor wettelijke verankering RVI-programma
- Reactie op: Collegiaal bestuur wat is dat?
- Bosbranden teisteren Zuid-Europa: waarom het risico toeneemt
- Caricom ziet in Simons sleutelrol voor Caribische ontwikkeling
- Strakke organisatie en ‘diepte’ investeringen bij aantreden nieuwe regering
- Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang
- Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenmerken bosbouwjaar 2024
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel
- Schaduwzijde van het tuchtrecht
- Onweersbuien en afnemende regen
- Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvolle Axiom-ruimtevlucht
- Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Suriname
- Column: Een brief van Chan aan Jenny
- Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpositie blijft zwak
Eergisteren
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – 3 onderministers ook van de partij
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsing
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standards & Certification Workshop
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren
- Het gevaar van WhatsApp
- IMF-baas feliciteert Simons en bevestigt samenwerking met Suriname
- Inbraak loopt fataal af: Inbreker neergeschoten aan Julianaweg
- Collegiaal bestuur onder president Simons
- Al vroeg onweersbuien op deze maandagmorgen
- Oud-president Nigeria, Muhammadu Buhari, overleden
- Column: Mi lobi Sranan? Bewijs het!
- Rusland: NPS-besluiten zijn democratisch genomen