Groeten Bouterse aan Willem-Alexander cadeau Brasadey
Makka deelt mee dat de activiteit volgeboekt is, terwijl nog heel wat personen op de wachtlijst staan. Er moet een entree van Euro 20 per persoon worden betaald. Makka merkt op dat 'de groeten die president Desi Bouterse stuurde naar koning Willem-Alexander een speciaal cadeau is voor de Brasadey'. Bouterse stuurde de groeten terug toen de Nederlandse ambassadeur Ernst Noorman zijn geloofsbrieven op 12 november aanbood aan Bouterse en de groeten van de koning overbracht.
“Het herstel van de relatie Suriname-Nederland op staatshoofdenniveau tussen Bouterse en Willem- Alexander, de acceptatie van de geloofsbrieven van Noorman en de reactivering van receptie op de Surinaamse ambassade in Den Haag op 25 november, zijn speciale cadeaus die de Brasadey van het PSD extra cachet zullen geven. Liever na 4,5 jaar gekeerd dan ten hele gedwaald", zegt Makka. PSD is het platform van drie overkoepelende Surineds organisaties, Kenniskring Nederland-Suriname (KK), Suriname Inspraak Orgaan (SIO) en de Vereniging van Surinaamse Nederlanders (VSN).
Correct kantelpunt
Volgens Makka is de 'groeten terug' van Bouterse politiek correct en een diplomatiek kantelpunt. Het is zeer welkom, rond de 39e srefidensi herdenking op 25 november en vlak voor deze Brasadey, ook wel omgedoopt tot dag der Diaspora. Vorig jaar, op 23 november 2013, werd te Driebergen, de PSD geproclameerd. Toen werd 25 november uitgeroepen tot Diaspora dag.
'Elkaar groeten' is diplomatieke beleefdheid, tevens zakelijke vriendschap en getuigt van volwassenheid van het land, meent Makka. Voor hem is het ook het teken van Brasa! "We zien dat de president een regen aan geloofsbrieven ontvangt. En als het in Suriname op deze wijze 'regent', druppelt het ook bij de Surineds”, zegt Makka. Eigenlijk zegt de President niet meer, 'take your bundle', maar 'bring your bundle'. Geen stoel maakt plaats voor een gesprek. We zien ook dat zaakgelastigde Redan goed zichtbaar is in Nederland. Zij is een van de sprekers op de Brasadey en verdient alle lof", zegt Makka, die begrepen heeft dat de ambassadeur van Suriname in Nederland, op basis van wederkerigheid, binnenkort een feit zal zijn.
De relatie Nederland-Suriname komt primair het volk ten goede. En zeker de Diaspora zal ervan profiteren. Diaspora bestempelt '2 World, 1 universe'. Volgens Makka is Diaspora synoniem voor Goudmijn. En elke Surined bezit een Goudmijn aandeel. Deze aandelen kan men middels banken, brokers maar ook door bundeling in 'bromtjie dyari' verband out- performen binnen de 'eindeloze brug' tussen Suriname en Nederland. "Maar ook in verbinding met andere 'rootslanden' is dit aandeel te 'verzilveren'. Platform Surineds 'omhelst' daarom zijn Diaspora. Er wordt veel gesproken en geschreven over Diaspora. Er is Jawaspora, Indiaspora, afrikaspora, Chinesespora, etc. en vooral wereldwijd grote betrokkenheid van jonge diaspora. Verder worden toekomstperspectieven in deze 'sector' geanalyseerd op wat diaspora allemaal kan doen. Dat is zeer prijzenswaardig", vindt Makka.
De bedoeling van het Brasadey congres is om de Surineds weer bij elkaar te brengen en instrumenteel te doen zijn bij de ‘branding’ en ‘marketing’ van de Republiek Suriname. Het is nooit genoeg. Diaspora bestaat uit migranten, arbeiders, ondernemers, studenten, professionals, artiesten, onderzoekers, maar vooral vernieuwers. De groep is enorm groot. Suriname en Diaspora moeten prominenter worden.
De visie van de meeste Diaspora- en Surineds organisaties is dat landen als Suriname en Nederland 'een verplicht onvrijwillig huwelijk' zijn aangegaan zonder kansen voor een echt- of vechtscheiding. Ze zijn gedoemd na welk incident en welke ruzie dan ook weer met elkaar samen te werken. Het zal altijd zijn: “Met Vriendelijke groet en de groeten terug”. De 'en' in het midden is Diaspora, stelt Makka.
Op de Brasadey zal er naast een congres, ook gepaste Surinaams muziek, eten en sfeer zijn.
Vandaag
-
14:33
Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
-
12:31
Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
-
11:28
Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
-
09:30
Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
-
07:32
Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
-
06:53
Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
-
04:56
Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
-
02:58
100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
-
01:01
Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
-
00:00
Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP
Gisteren
- Grenzeloze straffeloosheid: geef de Surinaamse belastingbetaler eindelijk recht
- SVJ kiest Nita Ramcharan als voorzitter
- Derde helft WK 2026: De laatste dans van Ronaldo, Messi en andere sterren op het toernooi
- Regering bestudeert Braziliaans model voor sociale uitkeringen
- Taal: kracht of macht?
- KLM betwist wettelijke basis concessieverhoging op luchthaven
- Woningberoving in Leiding: daders maken geld en documenten buit
- Suriname en Brazilië starten onderhandelingen over handelsakkoord
- DNA stelt pg formeel op de hoogte van goedgekeurde vorderingen
- Schietincident in Meerzorg: man raakt gewond aan been
- SLM onderzoekt samenwerking met vliegtuigbouwer Embraer
- Regenbuien verwacht in kustgebied en delen binnenland
- VN: Oorlog tussen VS en Iran bedreigt miljoenen mensen met voedselcrisis
- Oproep voor openluchtcrematieoord in Commewijne bij herdenking Hindostaanse immigratie
- Brandstofprijs kost overheid maandelijks circa SRD 300 miljoen
Eergisteren
- Hoe politieke loyaliteit Suriname verzwakt
- Afstudeeronderzoek levert HACCP-plan op voor veilige verwerking van bevroren sopropo
- Derde helft WK 2026: Met nieuwe regels gaat FIFA voor sneller, eerlijker en veiliger
- 82 cocaïnebolletjes aangetroffen in lichaam van overleden man
- Handel, investeringen en verbindingen rode draad bezoeken Brazilië en Dominicaanse Republiek
- Sterke groei in China-Latijns-Amerika handel en samenwerking
- OM eist celstraf tegen advocaat Veira wegens bedreiging met vuurwapen op politiebureau
- Rechter verplicht GOw2 brandstoflevering aan KLM te hervatten
- NDP: Het verhaal van hoe wij samen Suriname werden
- Vrouw beroofd door gemaskerde bromfietsrovers
- Repliek op de reactie van de heer Makka
- VHP roept op tot behoud van waarden bij herdenking Hindostaanse Immigratie
- SLM herintroduceert rentevrij spaarplan voor vliegtickets
- Warm en benauwd weer; later op de dag kans op regenbuien
- Wereldmilieudag 2026: Caricom pleit voor rechtvaardige transitie
- Column: Het rechtmatige onding dat WIPA heet
- Somohardjo na goedkeuring vordering: Ik ben op alles voorbereid