Staatsolie start seismisch onderzoek in ondiep zeegebied
Het seismisch onderzoek in het ondiepe zeegebied (‘Shallow Offshore’) voor de kust van Saramacca en Coronie is deze week van start gegaan. Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. voert het project uit in samenwerking met het Chinese Bureau of Geophysical Prospecting (BGP Offshore) en het Noors/Amerikaanse Tomlinson Geophysical Services Inc. (TGS).
Het onderzoek bestrijkt een gebied van ongeveer 2.000 km², op waterdieptes tussen twintig en vijftig meter. Gedurende twee maanden wordt hoogwaardige data verzameld over de geologische structuur van de zeebodem, om mogelijke olie- en gasvoorkomens in kaart te brengen. Het initiatief wordt gezien als een belangrijke stap richting verdere benutting van Surinames offshore potentieel, zegt Staatsolie. Het sluit aan bij de Open-Door Offering die onlangs is gestart en waarmee internationale bedrijven worden uitgenodigd om te investeren in nieuwe exploratiekansen. Staatsolie streeft ermee naar Suriname aantrekkelijker te maken voor buitenlandse investeerders.
Voor de uitvoering wordt het schip BGP Prospector ingezet. Achter dit onderzoeksschip worden acht kabels (‘streamers’) van zes kilometer lengte op negen meter diepte voortgetrokken. Deze kabels registreren de terugkaatsing van geluidsgolven onder de zeebodem. Omdat het schip hierdoor beperkt kan manoeuvreren, zorgen ondersteuningsschepen ervoor dat vissers en andere vaartuigen voldoende afstand houden.
Het onderzoek wordt uitgevoerd onder een multi-client-overeenkomst. Dit houdt in dat het consortium de verzamelde data mag verkopen aan derden. Staatsolie blijft eigenaar van de gegevens, kan deze gebruiken voor eigen exploratie en ontvangt een deel van de opbrengsten uit de verkoop. Dit model maakt toegang tot hoogwaardige data mogelijk zonder dat Staatsolie de volledige kosten hoeft te dragen.
Volgens Staatsolie wordt het project uitgevoerd onder richtlijnen van de Nationale Milieu Autoriteit. Het goedgekeurde Milieu Management en Monitoring Plan (MMMP) moet garanderen dat het onderzoek op een verantwoorde wijze gebeurt. Voor de samenstelling van dit plan zijn van augustus tot en met oktober dit jaar bewoners, vissers en andere belanghebbenden uit Coronie en Saramacca geraadpleegd. Hun feedback is verwerkt in het definitieve MMMP.
Vandaag
Gisteren
- 'Ga terug; wanneer koloniale denkpatronen blijven hangen
- President: Beroepsonderwijs is motor voor diversificatie economie
- Straatrover schiet op man en berooft hem van SRD 3.000
- LVV ondersteunt SO/VSO Welgedacht C met extra plantjes en praktijkbegeleiding
- Het nieuwe politie-uniform – een risico voor de veiligheid in plaats van een oplossing
- Suriname zoekt nieuwe economische koers op zee tijdens UNIDO-top
- Winti-organisatie vraagt Ashanti-koning publieke excuses voor rol in slavernij
- Suriname en VS markeren 50 jaar partnerschap met jubileumpublicatie
- Hindoestanen in Nederland voelen sterkere culturele band met India dan met Suriname
- DCs willen strenger optreden tegen vervuiling na Srefidensi
- Overwegend droge dag met lokale buien
- Dodelijke flatbrand in Hongkong eist 44 levens; bouwdirecteuren aangehouden
- Vrouw gekneveld achtergelaten bij woningoverval
- Column: Hier geschoffeerd, daar gehuldigd
- Maandinflatie loopt opnieuw op: prijzen stijgen verder in oktober
Eergisteren
- De Surinaamse Nationaliteit 50 Jaar Later: Feiten, Wetgeving en Identiteit
- Nieuw politie-uniform: goedkoper, tactischer en beter zichtbaar
- Bezoek koning Willem-Alexander: historisch moment met focus op waterveiligheid en klimaat
- OM dagvaart Jessurun, De Haan en Bissessur in SLM-zaak
- Zesde Kinderchirurgische darmmissie levert tien succesvolle operaties op
- Netwerkreceptie Onderstreept Nieuwe Koers voor Suriname
- Uniek eerbetoon in New Delhi: Surinaamse vlag schittert op de Qutub Minar
- Nederlandse premier bezoekt SAO en prijst vakmanschap bij erfgoedproject
- Bevriende naties willen bilaterale samenwerking met Suriname uitbreiden
- DNA blikt terug op 50 jaar Srefidensi en roept op tot nationale vernieuwing
- Warmte en lokale buien
- Bolsonaro begint aan 27 jaar celstraf voor couppoging
- Adhin: 50 jaar onafhankelijkheid vraagt om eerbied én zelfonderzoek
- Massale viering van 50 jaar Srefidensi op Onafhankelijkheidsplein