Diana Pokie (BEP) gaat onderwijs in binnenland aanpakken
Pokie, geboren in district Brokopondo(Brownsweg), komt uit een gezin van drie kinderen waarvan zij de oudste is. Ondanks een strenge opvoeding heeft ze toch van haar jeugd genoten: “Mijn vader was onderwijzer. Een heel strenge man. Terwijl mijn moeder zeer meegaand is; zij was net een zus voor ons. Toen ik in de derde klas zat verhuisden we naar Paramaribo, maar ik ben na mijn studie weer teruggegaan naar het district waar ik ingeschreven sta.”
Pokie trad in de voetsporen van haar vader en dook ook het onderwijs in. Ze heeft haar LO Handelswetenschappen afgerond. Vervolgens gaf ze vier jaar les op VOJ Brokopondo. Inmiddels is ze twee schooljaren als onderdirecteur verbonden aan VOJ Hockeystraat te Ramgoelam. Deze onderwijzeres houdt van dansen en feesten maar vooral van koken. “Ik maak graag Javaanse gerechten. Bami en nasi zijn mijn specialiteiten, echt lekker. Ik heb kookcursussen gevolgd. Fijne keuken A, B en C en ook Javaanse Keuken.”
Pokie werd in 2004 kernlid van de BEP voor het district Brokopondo. “Ik had een passie voor de BEP, ik hou echt van die partij. Ik hou ook van minister Waterberg, hij is echt mijn voorbeeldfiguur. Hij beweegt zich vrij tussen zijn mensen. Als ik naar minister Waterberg kijk, moet ik in de politiek.” Ze heeft zich dan ook voorgenomen in de voetsporen van de minister te treden.
De rol van politicus vindt Pokie een hele uitdaging. Ze geeft toe dat ze onervaren is en is bereid te leren. “Het volk van Brokopondo heeft voor me gekozen, omdat ze iets positiefs in mij hebben gezien. Ik zal hun vertrouwen niet beschamen en ga er helemaal voor.” Pokie denkt dat haar functie als onderwijzer in Brokopondo haar geen windeieren heeft gelegd. “Ik had een heel goede verstandhouding met leerlingen en ouders. De meeste van die leerlingen die ik vier jaar terug nog les heb gegeven, zijn nu stemgerechtigde. En ik ga er vanuit dat zeker 75 procent van hen op mij gestemd heeft.”
Om zich klaar te stomen voor haar taak als volksvertegenwoordiger is Pokie van plan aan zichzelf te werken: “Ik weet niet in hoeverre ik het kan combineren met lesgeven maar ik ga ervoor. Zodra ik merk dat die combinatie niet lukt, ga ik het lesgeven even terzijde leggen, want het volk heeft me gekozen. Ik moet hun belangen behartigen.”
Uiteraard gaat Pokie zich straks bezig houden met de landelijke problemen maar ze heeft zich ingeprent dat de mensen in Brokopondo haar doelgroep vormen. Als leerkracht wil ze vooral de jeugd aanpakken: “Wanneer ik naar het district Brokopondo kijk, zie ik dat de scholieren er met de pet naar gooien. Ze nemen het niet serieus, misschien vanwege gebrek aan motivatie, daarom ik wil me focussen op het onderwijs. Het aantal jongeren in het district is ook aanzienlijk.
Tienerzwangerschap is ook landelijk een maatschappelijk probleem, dus daar wil ik aan werken. Tienermoeders verdienen een tweede kans om minimaal een Mulo of LBGO diploma te behalen. Daarom is vorming en hulpverlening voor hen hard nodig. Ook voor de vrouwen die aan kleinschalige landbouw doen, wil ik me inzetten. Ze moeten cursussen krijgen zodat ze leren dat ze aan landbouw kunnen verdienen. Ik vind dat er meer scholen moeten komen, vooral ook in het vervolgonderwijs in het binnenland. Dan heb ik het ook over vakgerichte scholen want dat is een groot gemis.”
(tekst en foto: Sharon Crawford)
Vandaag
-
16:20
OM Nederland: Boete banken bepaald door ernst en omvang zaak
-
14:17
Somohardjo: Parlement krijgt geen kans om te spreken over rechtsstaat
-
12:31
Beslag van €5 miljoen komt vrij na schikking DSB in geldzendingzaak
-
12:13
Banken betalen boetes in geldtransportzaak uit 2018
-
12:05
Hakrin Bank treft schikking in geldzendingskwestie Nederland uit 2018
-
11:11
Gewapende woningoverval op bejaarde vrouw in Verlengde Keizerstraat
-
10:48
Golfstaten onder zware druk door oorlog met Iran: recessierisico groeit
-
08:51
Parmessar: Verder overleg inzichten wetten rechterlijke macht
-
06:53
Gajadien vraagt duidelijkheid over wijziging Raad van Toezicht Centrale Bank
-
04:55
Wisselvallig weer met kans op lokale buien
-
02:57
Kharg-eiland: Iran's 'onaanraakbare' olieslagader onder vuur
-
00:59
Column: Zes plus partijen, vier wetten en veel zijden handschoenen
-
00:00
DNA vraagt aandacht voor acute problemen rijstboeren in Nickerie
Gisteren
- Paus Leo roept media op om het lijden van de oorlog te laten zien
- Baasaron lanceert ‘SRD Check’ om prijsopdrijving tegen te gaan
- DNA-vergadering verdaagd voor verder overleg wetsvoorstellen rechterlijke macht
- Minstens 600.000 extra aan lokale kip op de markt medio dit jaar
- EU-leiders wijzen militaire betrokkenheid in Straat van Hormuz af
- Vakbond OW MCP vraagt snelle ingreep van ministerie RO
- Zeventien dagen van escalatie in de VS-Israël-Iran oorlog
- Centrale banken heroverwegen renteverlagingen vrees voor nieuwe inflatie
- LVV traint beginners in pluimveehouderij om productie in Suriname te verhogen
- Wisselvallige start van de week met zon en lokale buien
- Paus richt zich rechtstreeks tot verantwoordelijken voor oorlog Midden-Oosten
- Column: De ziel die zich reinigt terwijl de wereld beweegt
- Gajadien positief over college van bestuur OM, maar kritisch op termijn pg
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 915
- Investeringen moeten regionale ziekenhuizen betere rol geven in zorg
- Trinidad en Tobago verlengt noodtoestand met nog eens drie maanden
- Ishika Rigpal en Chayenn Thakoer winnen Miss India Suriname en Miss Teen India Suriname 2026
- Visser verdronken na val uit boot bij monding Marowijnerivier
- Trump zet bondgenoten onder druk om oliedoorgang te beveiligen
- Belangrijke stap in digitale ontwikkeling van Brownsweg
- Nieuwe spanningen tussen Guyana en Venezuela over Essequibo
- Amendement op initiatiefwet cassatierechtspraak maandag in DNA
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en verspreide buien
- Iran zet olieshock in om Amerikaanse militaire macht te neutraliseren
- Toename aangeboren syfilis baart zorgen; Soroptimisten starten bewustwordingscampagne
- VES komt met voorstellen voor productiebeleid na overleg met president Simons