Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten
Binnenlandbewoners die in stamverband in dorpen wonen aan de oevers van de Boven-Corantijn-, Boven Coppename-, Boven Saramacca-, Boven-Suriname-, de Marowijne-, Tapanahony- en Lawarivier, hebben eeuwenlang sedert de slavernij in de koloniale periode tot op heden zich staande weten houden door hun noeste arbeid in combinatie met wat hun directe milieu hen opleverde en oplevert.
De multinationals en grote locale bedrijfsorganisaties hebben bauxiet, hout, goud en andere natuurlijke hulpbronnen gedurende decennia in het binnenland geëxploiteerd, maar hebben letterlijk niets daar achtergelaten om een menswaardig bestaan voort te kunnen zetten of te kunnen waarborgen. Dit zijn de feiten en niemand in Suriname kan dit ontkennen.
Wat we zien is dat mensen steeds weer komen met een lokaas dat ze het binnenland gaan ontwikkelen, maar dat klopt helemaal niet. Deze gasten hebben van te voren al alles ingecalculeerd wat ze precies zullen doen en dat ze erop uit zijn om met de rijkdommen van het binnenland van door te gaan en dit gebied verpauperd achter te laten.
Nu moet er een SWOT-analyse gemaakt worden en op basis daarvan zullen er acties ondernomen moeten worden. Middels een strategische aanpak zal er gewerkt moeten worden aan het realiseren van de ontwikkelingsdoelen van het binnenland. Binnenlandbewoners moeten er niet meer in geloven dat alles miserabel is in het binnenland en dat ze moeten weigeren om genoegen te nemen met goederen en diensten van inferieure kwaliteiten. Want de rijkdommen als hout, goud, bauxiet, steenslag, vruchtbare gronden en toerisme potentieel zijn niet inferieur en miserabel. Daarin zitten er miljarden us dollars bij de juiste vertaalslag.
Binnenlandbewoners (Marrons en Inheemsen) moeten nu eens opstaan en middels een structurele en fundamentele aanpak de ontwikkeling van hun leefgemeenschappen ter hand nemen. Een dringende oproep daarbij is dat zij zich niet meer moeten laten uitspelen door buitenstaanders die er alle baat bij hebben om middels listige streken de verdeeldheid in stand te houden, terwijl de mensen die er zelf daar wonen er niet op vooruit gaan.
Ettiré Patra
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak