Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Bay
Trump zei dat hij wil dat het Pentagon en het Department of Homeland Security een detentiefaciliteit voor migranten op de basis uitbreiden om meer dan 30.000 migranten te huisvesten.
Woordvoerder Tricia McLaughlin van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zei dat de militaire vlucht naar Guantanamo Bay 9-10 immigranten vervoerde. McLaughlin noemde ze "zeer gevaarlijke criminele aliens", maar weigerde verdere details te geven.
Militaire vluchten hebben al migranten gedeporteerd naar Guatemala, Peru, Honduras en India.
Het Pentagon heeft gezegd dat het van plan is om meer dan 5.000 migranten te deporteren die worden vastgehouden door Amerikaanse autoriteiten in El Paso, Texas en San Diego, Californië.
De militaire vluchten zijn een kostbare manier om migranten te vervoeren. Reuters meldde vorige week dat een militaire deportatievlucht naar Guatemala waarschijnlijk minstens $ 4.675 per migrant kostte.
Trump heeft zich steeds vaker tot het leger gewend om zijn immigratieagenda uit te voeren, waaronder het sturen van extra troepen naar de grens, het gebruik van militaire vliegtuigen om migranten uit de Verenigde Staten te vliegen en het openen van militaire bases om hen te helpen huisvesten.
Het hoofd van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid weigerde zondag te zeggen of migrantenvrouwen, kinderen of gezinnen in het detentiecentrum Guantanamo Bay zouden worden vastgehouden.
Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem heeft gezegd dat het plan niet was om mensen voor onbepaalde tijd in Guantanamo vast te houden en dat de regering de Amerikaanse wet zou volgen.
De basis herbergt al een migrantenfaciliteit - los van de zwaarbeveiligde Amerikaanse gevangenis voor buitenlandse terrorismeverdachten - die al tientallen jaren af en toe wordt gebruikt, onder meer om Haïtianen en Cubanen vast te houden die op zee zijn opgepakt.
De regering heeft niet gezegd hoeveel het zou kosten om Guantanamo uit te breiden, dat in 2002 werd opgericht om buitenlandse militanten vast te houden na de aanslagen op 11 september 2001 in de Verenigde Staten.
De zwaarbeveiligde Amerikaanse gevangenis werd in 2023 bekritiseerd door een expert van de Verenigde Naties, die zei dat de behandeling van gevangenen in Guantanamo Bay door de Amerikaanse overheid wreed, onmenselijk en vernederend was volgens het internationaal recht. Er zitten nog 15 gevangenen in de gevangenis.
Trumps twee Democratische voorgangers, Barack Obama en Joe Biden, probeerden de gevangenis in Guantanamo Bay te sluiten en konden alleen de gevangenispopulatie verminderen, maar Trump heeft gezworen de gevangenis open te houden.
Vandaag
-
12:22
Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost