Defensie benadrukt belang bestrijding nucleair terrorisme
Suriname onderkent het belang van de International Convention for the Suppression of Acts of Nuclear Terrorism (ICSANT). Het gaat om een cruciaal instrument in de internationale collectieve inspanningen om nucleaire terrorisme te bestrijden.
Volgens Lazarev is het geen geheim dat niet alleen terroristen, maar ook criminelen actief op zoek zijn naar nucleaire en andere stralingsmaterialen voor hun kwaadaardige doeleinden. Bijna alle landen in de wereld, inclusief Suriname, beschikken volgens hem over stralingsmaterialen ofwel radioactieve bronnen. Dit zijn zeer kleine stralingsbronnen die worden gebruikt voor industriële doeleinden, landbouw, medicijnen, onderzoek en in de goud-, olie- en gasindustrieën, meldt Defensie.
De niet residerende ambassadeur van Canada in Suriname, Sébastien Sigouin, ingenomen met het feit dat Suriname serieus overweegt om partij te worden bij de ICSANT, een verdrag dat ook heel belangrijk is voor zijn land. “We hebben een gedeelde verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat de nucleaire veiligheid zo sterk mogelijk is. Canada ondersteunt dit soort initiatieven en zorgt ervoor dat landen geholpen worden bij het halen van internationale standaarden ”, benadrukte de ambassadeur.
Naast Defensie hebben ook vertegenwoordigers van de ministeries van Buitenlandse Zaken Internationale Business en Internationale Samenwerking, Justitie & Politie, Financiën & Planning, De Nationale Assemblee, Directoraat Nationale Veiligheid en het Openbaar Ministerie in deze workshop geparticipeerd. Door de bewustwording onder de belangrijkste nationale belanghebbenden te vergroten hoopt Defensie de weg vrij te maken voor naleving van de ICSANT.
Minister Mathoera merkte op dat Suriname al proactief is geweest door bijvoorbeeld in november 2022 partij te worden bij het aangepaste Small Quantities Protocol van het Internationaal Atoomenergie Agentschap. Verder zijn er ook strenge maatregelen geïmplementeerd om nucleair materiaal veilig te stellen en de illegale handel ervan te voorkomen. Verder is dit jaar ook de Suriname Non-proliferatie Autoriteit opgericht als regelgevend en toezichthoudend orgaan.
Vandaag
Gisteren
- Ramdien Sardjoe viert 90e verjaardag: ‘Een grote zoon van het land’
- Alexia Moonsam uitgeroepen tot beste VOJ-leerling van 2025
- A20: een dag van vrijheid, identiteit en veerkracht
- Natio sleept gelijkspel uit het vuur tegen Guatemala
- BEP: Vrijheid, erkenning en nationale trots
- Ida Does schenkt nalatenschap Trefossa aan Surinaams Museum
- Jonge goudzoeker verdrinkt bij Stoelmanseiland
- Brug bij Witagron deels ingestort: verkeer volledig stilgelegd
- ABOP: De geest van onze voorouders blijft onze richting wijzen
- President Simons: Eenheid tussen Marrons en Inheemsen is sleutel tot Surinames toekomst
- PRO: Marrondag - kracht van vrijheid en rechtvaardigheid
- NDP eert Marrongemeenschap: Een boodschap van kracht, erkenning en hoop
- Nederlands Koningspaar 1 december in Suriname op uitnodiging van president Simons
- Open dag op de poli
- PCS benadrukt belang van geestelijke zorg bij crises
- Familieruzie escaleert: broers brengen elkaar ernstige verwondingen toe
- Srefidensi-viering grotendeels gefinancierd door samenleving en bedrijfsleven
- VHP: Marrondag symbool van vrijheid, verzet en waardigheid
- Peru: Congres zet president Dina Boluarte af te midden van oplopende criminaliteit
- Zon, warmte en enkele buien in de middag
- Spelers Natio halen onder grote belangstelling nieuw paspoort op bij CBB
- Israël en Hamas bereiken akkoord over eerste fase wapenstilstand
- Column: Politieke vingers in de oliepot
- Rudolf Elias: Zonder plan wordt olie een vloek, geen zegen
Eergisteren
- Het is niet het volk dat faalt, maar de politiek
- Kind overlijdt na familiedrama aan de Cocobiacoweg
- Nieuw STS-II gebouw symbool van geloof in jong Surinaams talent
- 3 Brazilianen veroordeeld voor beroving op goudconcessie; 2 vrijgesproken
- Man verdrinkt in goudput bij Langa Tabiki
- President Simons: Leger verdient modernisering, waardering en vertrouwen
- Havenbeheer: faciliteiten voldoen aan internationale veiligheidsnormen
- BLTO vraagt president Simons spoedige interventie beroepsonderwijs
- Veerverbinding Albina–St. Laurent ligt stil: reparatie La Gabrielle kan lang duren
- Man overlijdt na schietincident in Nassaugebied
- Gevaarlijk spel met schuldenplafond
- Communicatie als motor van verandering – CCPR bestaat tien jaar
- Half bewolkt en buien in de middag
- President Trump: Overeenkomst tussen Israël en Hamas over Gaza ‘zeer dichtbij’
- Column: Binnen handbereik!
- Wijnerman: Wetswijziging is juridische reparatie, geen vrijbrief voor meer leningen