Geen enkel excuus voor genocide
Bij het lezen van het artikel Vermeende genocide in Palestina is antisemitische retoriek viel het me op dat volledig voorbij wordt gegaan aan de arrestatiebevelen No. ICC-01/18 die op 21 november 2024 zijn uitgevaardigd door de International Criminal Court in Den Haag op naam van Benjamin Netanyahu (Premier van Israël), Yoav Gallant (voormalige minister van Defensie) en Mohammed Deif (Hamas militaire commandant). Deze arrestatiebevelen zijn uitgevaardigd vanwege misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden.
Ook wordt in het artikel helemaal geen melding gemaakt van het resultaat van het onderzoek van Amnesty International, uitgebracht op 5 december 2024, waarin zij concludeert dat Israël een genocide pleegt tegen de Palestijnen in Gaza. Het hierboven aangehaalde logenstraffen de beweringen van de heer Imro Smith, aangezien zaken die ik aanhaal afkomstig zijn van onafhankelijke gerenommeerde instituten. Ze weerspreken op duidelijke wijze het in het artikel aangehaalde, namelijk dat het slechts zou gaan om ‘antisemitische retoriek’ en ‘een verdraaid beeld dat haat en polarisatie in de hand werkt’.
Gaza heeft de ogen van de wereld geopend en de hypocrisie van de machtige landen blootgelegd. Gaza heeft duidelijk laten zien dat wet en recht niet gelden voor de machtige landen, terwijl zij wel eisen dat de ‘Rule of Law’ moet worden toegepast voor de zwakke landen. De machtige landen presenteren zich als de voorvechters van mensen-, vrouwen- en kinderrechten, terwijl zij de wapens leveren om al deze rechten weg te schieten en te bombarderen in Gaza.
De eis dat Israël zich ook moet onderwerpen aan het Internationaal recht en de vele VN resoluties inzake Palestina kan en mag nimmer opgevat worden als ‘een vorm van demonisering’ of antisemitisme. Dit moet met klem worden afgewezen.
Antisemitisme wordt thans misbruikt om een genocide goed te praten
De dood van ruim 1.200 burgers door een daad van Hamas op 7 oktober 2023, van wie de meeste zijn gedood door zwaar geschut van tanks en helikopters van het Israëlische leger, zoals bericht door de Israëlische media, kan en mag nooit als rechtvaardigingsgrond worden gebruikt voor het doden van meer dan 50.000 Palestijnen tot nu toe, het bombarderen van hun huizen, scholen, ziekenhuizen, moskeeën, kerken, zelfs de tenten die zij gebruikten als vluchtelingen.
7 oktober 2023 kan nooit als excuus worden gebruikt als de directe aanleiding voor het huidige conflict, zonder te kijken naar de verdrijving van de Palestijnen uit hun huizen en hun gronden sedert 1948 door Israël.
Er kan geen sprake van vrede zijn, zonder een Palestijnse Staat, naast de Joodse Staat, waartoe wereldwijd wordt bepleit, zelfs door de Verenigde Staten van Amerika en bekrachtigd door de overweldigende meerderheid in de Verenigde Naties. Het is juist Israël die tegen een onafhankelijke Palestijnse Staat is.
Als Surinamers, met een multi-etnische inborst, moeten we oproepen tot eerlijkheid en rechtvaardigheid, ongeacht afkomst, geloof of etniciteit. Wij zijn opgegroeid met de mooie diversiteit, welke de menselijkheid van de ene niet boven de andere plaatst. Niemand staat boven de wet!
Als rechtgeaarde Surinamer zal ik mijn stem telkens laten horen zodra er sprake is van onrecht, ongeacht hoe machtig de onrechtpleger ook mag zijn. Recht en waarheid maken vrij.
Bronto Somohardjo
Lijsttrekker Pertjajah Luhur
Vandaag
-
05:14
Afwisselend bewolking en regen
-
04:53
DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
-
03:27
Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
-
01:53
Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
-
00:59
Column: Geen zuivere koffie
-
00:00
Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Gisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Eergisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs