Veel lof voor Defensie over RSS Barracuda
De RSS Barracuda (RSS staat voor Republiek Suriname Schip) is voor 5 jaren 'geleased' met de mogelijkheid om het aan het eind van de huurovereenkomst aan te kopen. Dit gaat ruim 17.5 miljoen euro kosten. De eerste inleg is 2.3 miljoen euro geweest. "Het is een lange termijn investering," geeft Mathoera aan. "Een duurzaam project dat de cyclus van verkiezingen overstijgt en in het belang is van Suriname en haar ontwikkeling. Deze investering wordt gefinancierd uit onze begroting. Ja, het is geen lening. Het komt uit die SRD 1.1 miljard die we als Defensie hebben."
Mathoera geeft aan dat het niet van een leien dak is gegaan om middelen vrij te krijgen maar door het strakke beleid om onder andere kosten te drukken en besparingen te bevorderen én een gedreven team van personen die "mogelijkheden in plaats van obstakels zagen" is het uiteindelijk wel gelukt. "Een concreet resultaat," merkt Mathoera op. "Het versterkt ons geloof in eigen kunnen. Het geeft ons meer energie om nog meer resultaten neer te zetten, groter dan deze. Ik ben bijzonder trots op het heel team, het is een eer om leiding te geven aan mensen die liefde hebben voor het land en onvermoeibaar onder niet ideale omstandigheden dienstbaar zijn aan het volk van Suriname."
Bevelhebber Werner Kioe A Sen, die ook leiding heeft gegeven aan de Marine, is verheugd met de aanwinst en benadrukte het belang van de investering voor de veiligheid op zee, voor de economie en de bestrijding van de criminaliteit. Hij kijkt uit naar de volgende investeringen; Defensie moet behalve op het water ook in de lucht vertegenwoordigd zijn.
President Santokhi is ingenomen met de diverse mijlpalen en de hervormingen in Defensie, die nu meer dan ooit op zijn best moet zijn. Vooral met de komst van 'oil & gas' op zee. "Daarom is het terecht dat er dan geïnvesteerd wordt," merkt hij op. "De minister heeft nog een keer bevestiging gekregen -omdat ik afstemming heb gehad met de minister van Financiën vorige week- en ze heeft al opdracht gehad: Minister, gaat u alvast een goed vliegtuig zoeken voor het nationaal leger. Want we gaan het gezag van het leger ook versterken binnen ons luchtruim."
De RSS Barracuda is bij de aanmeerplaats van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) ceremonieel in gebruik genomen. Zoals de traditie voorschrijft bij de inauguratie van schepen, is door minister Mathoera een champagnefles tegen de boeg kapot slagen. Na een rondleiding op het schip is volgens de Surinaamse traditie het schip met bier besprenkeld. Het gaat nog even duren voordat het schip aan zijn missie op open zee begint. Het heeft de capaciteit -als alle randvoorwaarden als bunkeren en voedselvoorziening in orde zijn- om haast ongelimiteerd op zee te blijven. De Barracuda moet ook nog van wapens worden voorzien. Die zijn wel in voorraad, deelt Mathoera mee.
Vandaag
-
08:51
Geen begrotingsbehandeling in december: regering werkt aan aangepaste cijfers voor 2026
-
06:53
Fernandes steunt kwetsbare baby’s met forse bijdrage aan Diakonessenhuis
-
04:54
Bewolkt en landelijk verspreide regenbuien
-
02:56
Landvreugd nieuwe voorzitter Onderhandelingsorgaan Overheid
-
00:58
SEOB: Inflatie loopt verder op en begroting 2026 blijft kwetsbaar
-
00:00
Guyana tekent exploratiecontract met Cybele Energy voor ondiepwaterblok S7
Gisteren
- Nieuwe bedrijfsdirectory stimuleert samenwerking Suriname–Guyana
- Bezoek koning Willem-Alexander: Waar was de Surinaamse gastvrijheid in DNA?
- Petronas rondt Caiman-1-put af in Blok 52 met bemoedigende resultaten
- Man met schotwond afgevoerd naar ziekenhuis
- Toerismesector slaat wederom alarm: Goudwinning bedreigt voortbestaan Brownsberg Natuurpark
- Verdachten Pikin Saron in voorlopige vrijheid gesteld
- Baby van nog geen maand oud te vondeling gelegd
- ICC veroordeelt Soedanese militieleider Abd-Al-Rahman tot twintig jaar cel
- Mentale gezondheid centraal tijdens driedaags programma SAO
- Hebben verdachten recht op privacy?
- Moiwana-voorzitter Ajintoena put hoop uit 8 December-vonnis
- Rustig weer met kans op buien in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat beraad: geen colleges en toetsen
- Column: SLM op IC - vluchtroute richting mortuarium
- Advocaten SLM-rechtszaak in bezwaarschriften: vervolging door OM is ‘lichtvaardig en schadelijk’
Eergisteren
- ECD sluit supermarkt wegens herhaalde voedselveiligheidsovertreding
- Jachtgeweer en gereedschap buitgemaakt bij woninginbraak
- Brazilië: Vrouwen protesteren tegen gendergerelateerd geweld na schokkende zaken
- Politie intensiveert controles om criminaliteit rond feestdagen te beteugelen
- Nepverhuurders ingesloten voor geraffineerde huurfraude
- DSB opent feestmaand met vijfde editie van ‘Kresneti Fatu’
- Vijf verdachten aangehouden na dodelijke woningoverval
- Herdenking 8 december: Bloemenhulde bij Fort Zeelandia voor 15 slachtoffers 1982
- Top directies en onderdirecties opzij in omvangrijke herschikking MinOWC
- Herstart schoolvoedingsprogramma met SRD 270 miljoen
- Lichten aan voor de ‘volkskerstboom’ in Wanica
- SLM RvC stopt vrachtvliegtuig-deal: ‘Geen winst, geen zekerheid, dus geen risico’
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Hoe recht op srefidenki door Srefidensi was gewaarborgd
- Column: Momenten die het hart raken
- Suriname kroont zich tot kampioen van Inter Guyanese Spelen 2025
- Monorath bezoekt post Uitvlugt na inbeslagname 525 kilo drugs; veiligheid opgevoerd