Coalitie intact na ontslagbrief Somohardjo
President Chan Santokhi heeft de ontslagbrief van minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken vrijdag aanvaard. Zijn ontslag gaat in op maandag 21 oktober. Somohardjo heeft de eer aan zichzelf gehouden en zijn portefeuille ingeleverd. Zijn opvolger zal worden voorgedragen door Pertjajah Luhur (PL).
Met de stap van Somohardjo is de strategische zet gedaan om niet uit de coalitie te stappen. Vicepresident tevens voorzitter van de ABOP, Ronnie Brunswijk, stuurde het aan op een breuk in de coalitie. Hij stelde dat hij zich niet meer aan zijn woord hoefde te houden aangezien de minister, die ook eerste ondervoorzitter is van PL hem de oorlog had verklaard. Op grond daarvan is hij ook klaar met PL, deelde hij mee aan journalisten.
Voorafgaand aan het indienen van de ontslagbrief vond er een gesprek plaats binnen de coalitietop. Hierbij werd onder andere het tussentijds verslag van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD), die al bij deze zaak betrokken was, besproken. De CLAD heeft meer tijd nodig voor verder onderzoek en het hoor-en-wederhoortraject, wat enige tijd in beslag kan nemen.
Gelet op de belangrijke rol die het ministerie van Binnenlandse Zaken vervult in de organisatie van de verkiezingen van 2025, en met inachtneming dat de CLAD de volledige ruimte moet krijgen om haar onderzoek onafhankelijk en ongestoord uit te voeren op het ministerie, heeft de minister besloten zijn portefeuille ter beschikking te stellen, meldt de Communicatiedienst Suriname.
Er zal spoedig overleg plaatsvinden binnen de coalitietop over de definitieve invulling van de opengevallen functie van minister van Binnenlandse Zaken. Tot dat moment zal het staatshoofd een waarnemend minister voor het ministerie benoemen.
Gelet op de belangrijke rol die het ministerie van Binnenlandse Zaken vervult in de organisatie van de verkiezingen van 2025, en met inachtneming dat de CLAD de volledige ruimte moet krijgen om haar onderzoek onafhankelijk en ongestoord uit te voeren op het ministerie, heeft de minister besloten zijn portefeuille ter beschikking te stellen, meldt de Communicatiedienst Suriname.
Er zal spoedig overleg plaatsvinden binnen de coalitietop over de definitieve invulling van de opengevallen functie van minister van Binnenlandse Zaken. Tot dat moment zal het staatshoofd een waarnemend minister voor het ministerie benoemen.
Vandaag
-
05:22
Rengenachtig begin van de week
-
03:34
Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
-
02:41
Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
-
00:57
Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
-
00:00
Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX
Eergisteren
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacca
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaande ministers
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk