Finabank en RCF bevorderen gemeenschapsontwikkeling
Finabank en de Stichting Rosebel Community Fund (RCF), hebben vandaag een samenwerkingsovereenkomst getekend om te werken aan de bevordering van duurzame ontwikkeling in de gemeenschappen rond het goudbedrijf (Communities of Interest). Finabank richt zich op het bevorderen van financiële inclusie. De bank streeft naar het toegankelijk maken van financiële diensten voor alle Surinamers, ongeacht inkomen, afkomst of woonplaats.
Door toegang te bieden tot bankrekeningen, spaarmogelijkheden en kredieten, kunnen personen hun financiële toekomst beter beheren, investeren in ondernemingen en een betere levensstandaard opbouwen. RCF richt zich op het duurzaam ontwikkelen van projecten die de economische en sociale welvaart en welzijn bevorderen, in het bijzonder in de gemeenschappen waarin Rosebel opereert en in het algemeen de Surinaamse samenleving.
• Financiële inclusie: Versterking van de financiële kennis en toegang tot bankdiensten voor de belangengemeenschappen rondom de Rosebel CoI. Dit omvat gezamenlijke initiatieven ter bevordering van sparen, krediet en investeringsmogelijkheden.
• Educatie voor lokale ondernemers: Ontwikkeling en uitvoering van educatieve programma’s gericht op het verbeteren van de zakelijke vaardigheden en het financieel beheer van lokale ondernemers. De focus ligt hierbij onder meer op (kleinschalig) ondernemen.
• Financieringsmechanisme: Afhankelijk van de inhoud van het project kan RCF besluiten fondsen ter beschikking te stellen aan Finabank voor gerichte projecten ter ondersteuning van gemeenschapsontwikkeling. Finabank zal deze fondsen beheren en uitbetalen volgens de afgesproken doelstellingen.
"We zijn enthousiast over de samenwerking met RCF om een positieve impact te realiseren in de gemeenschappen rondom Rosebel," laat Eblein Frangie, Chief Executive Officer bij Finabank optekenen. "Onze expertise in financiële dienstverlening, in combinatie met de focus van RCF op gemeenschapsontwikkeling, stelt ons in staat duurzame veranderingen te stimuleren, hetgeen in lijn is met ons duurzaamheidsbeleid."
Jerry Finisie, Vice Chairman bij RCF, stelt: "Deze samenwerking is een belangrijke stap vooruit in onze missie om de welvaart van de Rosebel Communities of Interest verder te bevorderen. We zijn ervan overtuigd dat de samenwerking met Finabank van grote waarde zal zijn voor de gemeenschappen bij het realiseren van onze doelstellingen."
Vandaag
-
09:38
PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
-
06:47
De verkiezingen voorbij, hoe verder?
-
05:42
Nog meer regen op deze zaterdag
-
03:45
Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
-
01:48
Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
-
00:57
VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek
-
00:00
Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Gisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Eergisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd