Joyce Williams: SPA gaat voor zetels en regeermacht
Williams is zondag in het partijcentrum aan de Fred Derbystraat, bij enkele kandidaatstelling gekozen. Er was één lijst ingediend voor de bestuursverkiezing met 19 personen. Zij neemt de hamer over van Guno Castelen die drie termijnen voorzitter is geweest. Williams is hem zeer erkentelijk voor het navigeren van de partij door de zeer moeilijke tijden. Rust is hem nog niet gegund, omdat op hem nog een beroep zal worden gedaan om de doelen van de partij te bereiken: groeien en verkiezingswinst halen. Maar de uitdagingen zijn groot en er wordt gewerkt vanuit een achterstand.
Williams heeft duidelijk gemaakt dat zij de partij op een andere manier gaat leiden. De partij moet in het machtscentrum komen. De nieuwe voorzitter wil daadwerkelijke aanpak van personen die zich schuldig hebben gemaakt aan strafbare feiten. Ze merkt op dat misstanden niet gedekt zullen worden en de schuldigen niet met de fluwelen handschoen zullen worden aangepakt: "Sroto ala gardem sma di fufuru!"
Zaken zullen niet verborgen worden voor de pers geeft ze aan, men gaat zich niet op 'we zijn familie in de politiek dus niet aan de grote klok hangen' kunnen beroepen: "Als je een politieke organisatie bent, ben je van de samenleving, sortu famiri? Je bent van de samenleving want je gaat voor zetels om in het bestuur te zitten, om het land te leiden. Alle rijkdommen van de natie zijn van het volk. Het is van niemand in persoon. Mi, yu, alla sma habi a moni." Politici kunnen geen helicopters kopen met staatsgelden, voerde ze aan.
Williams roept de samenleving op: "Als u gaat stemmen en u vindt dat de SPA meer dan 1 zetel verdient… we zijn ook tevreden met 5. Dat willen we ook. Maar als we die 5 hebben moet u niet denken dat we alleen het ministerie van Arbeid willen beheren. We doen het vol gaarne en vol liefde." Ze haalt aan dat SPA al zaken heeft neergezet waar de samenleving nog steeds van geniet. Zoals het geordend bussysteem, verbeterde arbeidswetten, apparatuur voor de luchtvaart, airstrips in het binnenland en communicatieverbindingen. Dat is gebeurd in de periode toen Castelen minister was van Transport, Communicatie en Toerisme. Williams is ook minister van Arbeid geweest. "Ik heb een excellente job gedaan".
De nieuwe partijleider is zich bewust van de kijk die men op de SPA heeft ; een kleine partij waarvan men zich afvraagt of het nog bestaat. Ze drukt de leden op het hart om het bestuur in woord en daad te steunen om de gestelde doelen te bereiken: "Te dagu habi bakaman a kan onti bofru. En mi habi bakaman. Dus w'e go onti bofru 25 mei 2025! We gaan niet voor het kleinvee. W'e go fu bofru nanga moro." Ze benadrukt: "Wi e go fu wini. Unu n'e go fu lasi. W'e go fu zetel!"
Vandaag
-
12:54
PCS-personeel in actie: 'Geen loon, geen werk'
-
11:29
Man vermoordt vrouw en pleegt suicide in dorp Gakaba
-
11:16
TotalEnergies boort nieuwe put in Blok 64
-
10:32
Kortgedingrechter schorst SVB-verkiezing
-
08:48
Inflatie in maart 2025: lichte stijging, voedselprijzen wisselend
-
06:47
Open Brief aan de president en de Staatsraad
-
04:51
Weinig wind, grote kans op regen
-
02:53
Ter nagedachtenis aan 'Jules Albert Wijdenbosch'
-
00:55
President: Oproepingskaart symbool democratie
-
00:00
Na vertrek PL: VHP bevestigt toewijding aan regeerakkoord
Gisteren
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn
- HVB: Leegstandsheffing om verval Paramaribo tegen te gaan
- FIFA: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing leidt tot directe schorsing
- PL uit regering: Ramsaran en Somohardjo stappen op
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
- Verwerking stembiljetten officieel gestart
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
- Afwisselend bewolking en regen
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
- Column: Geen zuivere koffie
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Eergisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan