Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe
De waarschuwing volgde op Amerikaanse luchtaanvallen waarbij volgens Trump drie nucleaire installaties in Iran “volledig en totaal zijn verwoest”. De president sprak van een “spectaculair militair succes”. “Er is geen land ter wereld dat had kunnen doen wat wij vanavond hebben laten zien,” stelde Trump.
Ondanks de aanvallen heeft het Iraanse Atoomagentschap aangekondigd zijn nucleaire programma voort te zetten. Volgens het agentschap zijn de belangrijkste activiteiten niet stilgelegd.
De internationale gemeenschap reageerde bezorgd. VN-secretaris-generaal António Guterres noemde de Amerikaanse aanval “een gevaarlijke escalatie” en “een directe bedreiging voor de internationale vrede en veiligheid”. Hij waarschuwde voor het risico dat het conflict snel uit de hand loopt. “Er is geen militaire oplossing. De enige hoop is vrede,” benadrukte Guterres in een verklaring via persbureau Reuters.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bedankte Trump publiekelijk voor zijn optreden. “Ik dank u, en de bevolking van Israël dankt u,” zei Netanyahu. Hij noemde de aanval een “moedige beslissing” en stelde dat deze “de geschiedenis zal veranderen”. Volgens Netanyahu hebben de Verenigde Staten met veel kracht opgetreden tegen “het gevaarlijkste regime ter wereld”.
Trump besloot zijn toespraak met een herhaalde dreiging: “Als er geen vrede komt, dan gaan we andere doelen aanvallen – met precisie, en met hoge snelheid.” Hij waarschuwde dat als Iran acties onderneemt de VS harder zal toeslaan.
Iran meldt dat de nucleaire faciliteiten niet onherstelbaar beschadigd. Dit in tegenstelling tot de bewering van Trump die stelt dat de faciliteiten compleet zijn vernietigd. Volgens Iran is de grootste ravage boven de grond en dat is niet iets wat we niet kunnen herstellen', deelde Iraanse wetgever mee aan persbureau Reuters.
Vandaag
Gisteren
- Rechterlijke afdwinging afdracht van pensioenpremies
- Verkiezingen in Japan kunnen politieke aardverschuiving veroorzaken
- Een stukje geschiedenis
- Minister Baasaron belooft personeel versterking en vernieuwing
- Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes
- Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
- Wie heeft de macht werkelijk in handen?
- Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
- Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
- Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Eergisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie