Rusland: 'Kolossale' overstromingen richting Kurgan
Overstromingen van de afgelopen twee weken hebben de evacuatie van tienduizenden mensen uit Noord-Kazachstan en aangrenzende gebieden van Rusland gedwongen. Ze worden veroorzaakt door het snelle smelten van sneeuw en ijs in combinatie met hevige regenval.
Op zijn Telegram-kanaal drong Shumkov er bij iedereen in gebieden die door overstromingen worden bedreigd op aan om hun huizen onmiddellijk te verlaten, aangezien het water naar verwachting wel 11 meter boven normaal zal stijgen. "Dit is niet zomaar een overstroming, het is een echte dreiging!" hij zei.
"Breng daarom kinderen, ouderen, familieleden die beperkt mobiel zijn en buren mee naar een tijdelijk onderkomen of naar vrienden en kennissen. Verzamel documenten en waardevolle spullen."
Kurgan - een stad met meer dan 300.000 inwoners - is de locatie van de militaire fabriek Kurganmashzavod, waarvan de productie onder meer infanteriegevechtsvoertuigen en lichte tanks omvat. Er is door buitenlandse defensiemedia gespeculeerd dat het zich ooit in het overstromingsgebied zou kunnen bevinden.
Mensen in de stad Ishim, verder naar het oosten, zijn ook gevraagd te evacueren vanwege het hoge waterpeil van de gelijknamige rivier.
Petropavl in het noorden van Kazachstan is ook zwaar getroffen door de overstromingen van de rivier de Ishim. Tussen de twee landen stromen een aantal rivieren heen en weer.
Elena Kurzayeva, een 67-jarige gepensioneerde van Petropavl, vertelde zondag aan AFP: "Ik werd gisteren eruit gehaald en binnen 15 minuten was het water binnengekomen."
De waterstanden in zowel de Ishim als de Tobol, die deel uitmaken van het zevende langste Ob-riviersysteem ter wereld, zullen naar verwachting pas op 23 of 24 april hun hoogtepunt bereiken.
De aandacht is verschoven naar de twee rivieren nadat overstromingen in het stroomgebied van de Oeral vorige week een deel van Russisch en Kazachs grondgebied verder naar het westen verwoestten. De overstromingen worden beschreven als de ergste die de regio in 80 jaar hebben getroffen.
In de stad Orenburg stonden huizen in sommige gebieden bijna volledig onder water.
Een week eerder werd de stad Orsk zwaar getroffen nadat een dam barstte en waren er zeldzame publieke protesten over de manier waarop ambtenaren met de overstromingen omgingen.
De Russische minister van Noodsituaties Alexander Kurenkov, die het gebied bezoekt, heeft de inwoners van Orsk verzekerd dat ze compensatie zullen krijgen.
Vandaag
Gisteren
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Franciscus
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandige koers
- Suriname op de drempel van verandering
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken
- Voorzichtige doorbraak in Amerikaans-Chinees handelsconflict
- A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
- Democratie vraagt om oplettendheid
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
- Ook vandaag wat onweersbuien
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
- NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Eergisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning