SEH hoopt op structurele verlichting
De triage-ruimte waar beoordeeld wordt tot welke categorie een patiënt behoort, is verhuisd naar binnen. Dit is nodig om het veiligheidsgevoel verder te verhogen. Bovendien kunnen artsen inspelen als de situatie van een patiënt verergert. De beveiliging is verder opgevoerd door de afdeling van AZP en Mozart Secrurity. Minister Pengel heeft medewerking van Defensie gekregen voor extra beveiliging. Daarnaast surveilleert politiebureau Munder extra in de omgeving.
Brahim en Fausia Poese, coördinator van de SEH, antwoorden op vragen van Starnieuws dat het in het Paasweekend veel rustiger was. De samenleving heeft gehoor gegeven aan de oproep om naar huisartsenpoli's te gaan en gebruik te maken van de wachtdienstregelingen. De SEH kan zich dan concentreren op acute hulp en traumapatiënten. In overleg met Volksgezondheid zal dit gestimuleerd worden, want de SEH is overbelast, waardoor patiënten langer moeten wachten.
Categorieën patiënten
De triage-unit beoordeelt de binnengekomen patiënten op de ernst. Er zijn vijf categorieën van patiënten, legt Brahim uit:
1. Bij levensbedreigende situatie wordt de patiënt gelijk geholpen.
2. Patiënten die ernstig aan toe zijn, maar waar er nog geen sprake is van levensbedreiging, wachten tussen tien tot dertig minuten. Indien de situatie verslechtert, worden zij ook meteen geholpen.
3. Mensen die ziek zijn en toch behoefte hebben aan nader onderzoek. De mogelijkheid bestaat dat zij worden opgenomen voor observatie, die wachten 1 tot 2 uren.
Bij categorie 4 en 5 gaat het om mensen die geen acute zorg nodig hebben. Deze mensen zouden evengoed door een huisarts behandeld kunnen worden. Zij wachten indien het druk is vier uren en langer. Indien zij na 23.00 uur nog naar een huisarts zouden kunnen gaan, zou de SEH enorm worden ontlast.
Brahim en Poese zeggen dat nagedacht wordt over oplossingen om de druk op SEH te verminderen. Het personeel werkt onder hoge druk. Het personeel dat in dienst was toen een patiënt de bewaker van Mozart Security doodschoot in SEH, wordt psychisch begeleid. De beelden van beschieting zijn afgestaan aan de politie die bezig is met het onderzoek.
Vandaag
-
14:07
Respect voor alle moeders
-
13:13
President brengt ode aan moeders
-
12:53
Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg
-
10:51
India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand
-
09:29
Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedragen buitgemaakt
-
08:50
SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen
-
06:52
Wat moet er veranderen?
-
04:54
Regen en onweer op Moederdag
-
02:56
Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilijke tijden
-
00:58
Afscheid van 'Oom Jules': een man van visie, moed en verbinding
-
00:00
Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken
Gisteren
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Franciscus
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandige koers
- Suriname op de drempel van verandering
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten
- Volksgezondheid: Koop Ozempic alleen via erkende apotheken
- Voorzichtige doorbraak in Amerikaans-Chinees handelsconflict
- A20, DOE en PRO nemen afstand van Bondru-campagne
- Democratie vraagt om oplettendheid
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime stemming
- Ook vandaag wat onweersbuien
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude tijden
- NDP: Van beloftes naar beleningen - De financiële erfenis regering-Santokhi
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerdat
Eergisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning